Помощ: проблеми между децата

  • 1 773
  • 22
Здравейте мили мами, имам две дечица, както и повечето от вас. Синът ми е на 13, а сестричката му на 9 г. И двете са ми умнички и добрички, кой повече, кой по-малко, знаете как е... но с едно немога да се справя. Когато са заедно непрекъснато се карат, по някой път за безмислени неща. Лошото е,че колкото по-голями стават толкова е по-лошо. Вече не минава само с караници, започнаха и да си посягат, да не говорим че по някой път се налага да ги разтървавам #Crazy..... незнам вече какво да опитвам newsm78... дайте съвет Praynig
Виж целия пост
# 1
Нормално е. Аз самата имам спомени от детството ми, когато със сестра ми стигахме дори до бой.  Докато поотраснат още малко, така ще бъде. После ще се заобичат Peace.
Виж целия пост
# 2
Аз също се надявам нещата да се оправят но се притеснявам да не се усложнят. Има ли мами с подобни проблеми и какво предприемат..... ooooh!
Виж целия пост
# 3
И моите се опитват да създават проблеми, но не се получава. При най-малкият конфликт следват наказания. Без ТВ и ДВД, дори наказани до стената. Е, дори да започнат, само след две думи - кротват! Но аз съм започнала от доста години да прилагам този метод, та при теб може да няма ефект!
 Не са малки. Опитай с " конско " , всеки ден и по много.Наблягай на връзката ,която би трябвало да имат, и отношенията - които трябва да създадат. От все сърце ти желая успех!
Виж целия пост
# 4
Наказанията при дъщеря ми по принцип вършат много хубава работа, но и аз съм почнала отрано. Успех!
Виж целия пост
# 5
Здравейте мили мами, имам две дечица, както и повечето от вас. Синът ми е на 13, а сестричката му на 9 г. .... Когато са заедно непрекъснато се карат, по някой път за безмислени неща. Лошото е,че колкото по-голями стават толкова е по-лошо. Вече не минава само с караници, започнаха и да си посягат, да не говорим че по някой път се налага да ги разтървавам #Crazy.....

А от кога се карат по принцип, за какво конкретно се карат, една обща стая ли имат, какви общи неща ползват, как са били гледани /това е много обширна тема/ до момента и по- специално /честно, пред себе си/ било ли е толерирано едното дете, за сметка на другото, всяко от децата ти има ли си собствена среда и приятели? Караш ли ги /ти или друг някой/ от малки да са заедно, да се обичат, да си помагат и т.н.? /Понеже често се случва, а това обтяга отношенията между децата, имам предвид, когато те се заставят да общуват по- често, от колкото им се иска, по между си/.

Не можем, без по- конкретна картина, да си създадем обективна представа за истината у вас и да ти помогнем реално.

Иначе такива ситуации в редица семейства са налице. Знам и за редица отклучващи фактори. Твоите не знам какви са, но че причина /и/ винаги има е ясно. 
Виж целия пост
# 6
Моят съвет: не се разправяй с тях и налагай еднакво наказание и за двамата.
Има ефект понякога. Започнеш ли да уточняваш кой крив-кой прав, изпускаш нещата.
Виж целия пост
# 7
Чудесна тема.И на мен ми се искаше отдавна да задам този въпрос.Моите момичета започнаха от скоро време да се карат, като че ли има какво толкова да делят.Все гледам с кротко и добро да мине, но не се получава.Сега ще следвам съветите за наказанията и дано да се получи.
Виж целия пост
# 8
Чудесна тема.И на мен ми се искаше отдавна да задам този въпрос.Моите момичета започнаха от скоро време да се карат, като че ли има какво толкова да делят.Все гледам с кротко и добро да мине, но не се получава.Сега ще следвам съветите за наказанията и дано да се получи.
Това с наказанията го минахме и да ви кажа нямаше голям ефект. Единият ми казва че защитавам другия и обратното. А еднакво ги наказвам.....  започнах да им говоря хем на двамата едновременно хем и поотделно....  newsm77
Виж целия пост
# 9
Здравейте мили мами, имам две дечица, както и повечето от вас. Синът ми е на 13, а сестричката му на 9 г. .... Когато са заедно непрекъснато се карат, по някой път за безмислени неща. Лошото е,че колкото по-голями стават толкова е по-лошо. Вече не минава само с караници, започнаха и да си посягат, да не говорим че по някой път се налага да ги разтървавам #Crazy.....

А от кога се карат по принцип, за какво конкретно се карат, една обща стая ли имат, какви общи неща ползват, как са били гледани /това е много обширна тема/ до момента и по- специално /честно, пред себе си/ било ли е толерирано едното дете, за сметка на другото, всяко от децата ти има ли си собствена среда и приятели? Караш ли ги /ти или друг някой/ от малки да са заедно, да се обичат, да си помагат и т.н.? /Понеже често се случва, а това обтяга отношенията между децата, имам предвид, когато те се заставят да общуват по- често, от колкото им се иска, по между си/.

Не можем, без по- конкретна картина, да си създадем обективна представа за истината у вас и да ти помогнем реално.

Иначе такива ситуации в редица семейства са налице. Знам и за редица отклучващи фактори. Твоите не знам какви са, но че причина /и/ винаги има е ясно. 

Judy, може би няма да мога точно да кажа от кога са започнали караниците, но знам че предимно се карат за лични вещи и най-вече за компютъра. За стаята как точно да обясня принципно е обща, всичките им вещи са в нея, но дъщеря ми спи при мен. Мисля, че съм ги гледала еднакво и не съм толерирала никой, но не съм сигурна те дали го осъзнават. А за помагането и общуването помежду си съм ги карала да го правят, но не насила. В момента синът ми е и в пубертета и е малко изнервен, а дъщеря ми много бързо се сърди, но и бързо и минава. През зимните месеци имаме и баба в къщи, с което ситуацията се влошава. Това също има значение, нали?
Виж целия пост
# 10
За да не се налага да се карат за общи вещи гледаме да има и за двамата - ако има за единия, има и за другия. Не е задължително да е същото, всеки каквото си избере. и да не вземат вещите на другия без да попитат.
Виж целия пост
# 11
За да не се налага да се карат за общи вещи гледаме да има и за двамата - ако има за единия, има и за другия. Не е задължително да е същото, всеки каквото си избере. и да не вземат вещите на другия без да попитат.
Е, да, и от това е проблема, но са момче и момиче, а и възрастта им е различна, не може да са им еднакви вещите. А компютъра е един и не мисля да купувам втори нито пък можем да си го позволим.  newsm78
Виж целия пост
# 12
Малкото може да рови във вещите на голямото просто, за да го дразни. А на голямото му кипва и си го връща.
Виж целия пост
# 13
И според мен е нормално да се карат  Peace.И аз още помня някой случки с брат ми.Майка ми все се притесняваше ,че само се караме,бием,че не се обичаме...Братята и сестрите трябвало да се обичат и уважават...После,като се разделихме,да видиш как се заобичахме  Heart Eyes.Сега аз живея в чужбина,той си остана в БГ.Чуваме се всеки ден,и се чудим на акъла си,защо ни е трябвало да се караме толкова, преди време   33uu.
Ще отмине...Колкото и да ни е говорела навремето...Файда -никаква  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 14
А компютъра е един и не мисля да купувам втори нито пък можем да си го позволим. 

На мене караниците за общи вещи са ми най-прости за разрешаване. Приключвам ги веднага с реплика от рода на "Виждам, че еди-какво си ви скарва, затова го прибирам". Във вашия случай можеш да им отнемеш привилегията да работят на компютъра няколко дни след всяка караница. И в позитивен аспект - да им помогнеш да си съставят някакъв 'график' за ползване на компютъра. Същото и за другите общи вещи, за които се карат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия