Пластамасови съдове от меламин?

  • 13 864
  • 30
Здравейте, мили мами! Имам няколко пластмасови купички, в които напоследък започнах да правя закуска на бебето и вчера обърнах внимание, че на тях пише, че са направени от меламин. То аз обърнах внимание, защото къде ли не търсих да купя чашка, която да е като порцелановите с дръжка, ама не открих освен в 1 евтин магазин и там пишеше, че е направена от меламинова пластмаса. И тогава се замислих и се поразрових в интернета. Попаднах на статиите за напровените в Китай деца с меламин в млякото и се сетих за историята. Ама това, което аз ползвам са чинийки и дали могат да носят поражения??? Останах с впечатление, че не. Някой да знае нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 1
Аз също ползвам няколко купички от меламин....Ще следя и аз темата
Виж целия пост
# 2
Не мисля, че може да навредят, но все пак дано се включи някой компетентен.Аз също ползвам за малката само такива купички.
Виж целия пост
# 3
Не,безвредни са.Меламинът в млякото е прибавян на прах,по този начин се е отчитало по-високо белтъчно съдържание.
Виж целия пост
# 4
Съдовете от меламин не е добре да се загряват над определена температура - в тях може само леко да се притопля храна в микровълновата, но не и да ври течността в нея. Ако се ползват само за сервиране на негореща храна - не би трябвало да има проблем.
А ти как точно "приготвяш" храната на детето в такъв съд? Не мога да повярвам, че не си намерила никакви съдове от порцелан или стъкло ...
Виж целия пост
# 5
Съдовете от меламин не е добре да се загряват над определена температура - в тях може само леко да се притопля храна в микровълновата, но не и да ври течността в нея. Ако се ползват само за сервиране на негореща храна - не би трябвало да има проблем.
А ти как точно "приготвяш" храната на детето в такъв съд? Не мога да повярвам, че не си намерила никакви съдове от порцелан или стъкло ...


Чела съм че, съдовете от меламин са само за студено сервиране.
Виж целия пост
# 6
Изобщо не се използват в микровълнова-пише го на етикета.Имаме само една/подарък/-много е красива,но в нея рядко режа само плодове.Предпочитам детето ми да яде в не особено красиви стъклени и порцеланови купички.Хич не ми допада тая пластмаса,която се пробутва във всички неща за бебето-шишета,лъжички,чиниики,чаши.Всички тези боклуци/да ме простят производителите/ могат да бъдат заменени.
Виж целия пост
# 7
Не съм се изразила много правилно. Приготвям сутрешната храна (овесени, ръжени, пшенични ядки, елда или кус-кус) в метална съдинка и после ги пресипвам в купичката. Само хляба за попарата го запарвам директно в пластмасовата купичка. Ама май вече няма там да го запарвам, че нали не било добре да се използват за гореща храна.
Виж целия пост
# 8
Предполагам че щом говориш за приготвяне на закуска,това е попарка,в която все пак водата се налива гореща в купичката.По-добре е според мен стъклена купичка-няма начин да нямаш нещо подходящо в къщи.Порцеланова също става.
Виж целия пост
# 9
polzvam kupi4ki ot melamin.na etiketa pi6e6e da ne se zatoplq v mikrovulnova.polzvam kuhnq koqto se nosi v opakovki za ednokratna upotreba, za tova toplq v tqh hranata i posle q presipvam v melaminovite.


Mod.edit: Моля, пишете на кирилица!!!
Виж целия пост
# 10
Не ми харесват пластмасовите съдове, ползвала съм но много за кратно сумарно за 2те деца около 3-4 месеца.
Виж лъжичките по-дълго ползвах от страх да не нараня с металните 
Виж целия пост
# 11
Малко се стреснах ! Моята бебка обича да си хапва точно от една такава купичка . От мъничка я обича. Лошото е ,че аз подгрявам в нея хапването. Ще го имам  в предвид. Благодаря ,че го споделихте!
Виж целия пост
# 12
и аз съм ползвала,не са ни навредили до сега
Виж целия пост
# 13
Не е ли меланин? newsm78
Виж целия пост
# 14
Naughty
Меланин е пигмента в кожата ни. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия