моля помогнете, дайте мнение

  • 2 428
  • 20
Здравейте момичета,
искам да попитам, колко е била бобиколката на главичката на вашето бебе когато се е родило?
Моя термин е малко объркан смятаха го 11.02 , но излиза че по- късно съм заченала и сега ме водят края на февруари , началото на март.Лошото е че на бебка главичката е по- малка от колкото трябва. Диаметъра и е 8.64 /36 г.с/, обиколка на главичката 30.71 /33-34/ седмица, а тялото и си отговаря на 35-36 г.с. , теглото и е 2 590 , по изчисленията на лекарите сме в 36 г.с. Възможно ли е да не могът да и измерят с точност главичката или да е генно, а не някакво заболяване? Доктора ми казва че има малки опасения за заболяване, но съвсем малко се притеснява. Може би се съмнява за микроцефалия. Ако има мами запознати нека пишат. Благодаря ви.
Виж целия пост
# 1
При кой лекар ходиш?
И при мен казваха,че има разминаване,но се оказа,че всичко си е наред.А за теглото ми казаха доста по вече от колкото всьщност се роди.
Не се притеснявай излишно,ехографите бьркат.
Леко раждане и здраво бебче Hug
Виж целия пост
# 2
Дищеря ми се роди 3.650,а ми бяха казали че ще е около 4.200  ooooh!За това родих и секцио,защото нямало съм да мога  да я родя нормално,с този ми таз,а тя с тези кг  ConfusedНе могат да кажат с точност,както и за термините.Винаги има разминавки.Не помня вече с каква обиколка е била главичката и.Надявас се лакарят ти да греши в случая и всичко да е наред с бебка.
Ама той как така чак сега го забеляза това нещо? newsm78Не трябва ли да си проличи още в началото.Нали има таблици и за всеки мес дадени някакви норми?  Whistling
Иди при друг лекар,потърси ако трябва още 2 мнения.Иди на 3 или 4 измерен,да ти направят изследвания,ако не за друго поне ти да не се притесняваш ако няма нищо.Пожелавам ти го от сърце!И пиши как сте   bouquet
Виж целия пост
# 3
Панева,много неприятно,ако само за това си раждала секцио Confusedи накрая такова разминаване в кг.
На мен в средата на осмия месец ми казаха,че бебето е 3.700,а аз родих в пьрвите дни на деветия месец(месец преди термин)бебе 2.960кг.
Виж целия пост
# 4
При Георгиев АГ- Варна,  но той ме наблюдава от месец. преди това съм ходила при Капка Атанасова, Уалит, но никой нищо не ми е казвал. Началото на януари отидох при Георгиев и тогава той ми каза, че главичката и е малко по- малка. След това ходих при Козовски /проф/ , каза че има хипотрофия на плода и ме приеха в болницата, наблюдаваха ме една седмица и установиха че просто по- късно съм заченала, защото изследванията ми са хубави, а и тоновете на бебка също и че няма повод за притеснение.Изписаха ни и сега всяка седмица ходя на преглед. Странното е че диаметъра на главичката и расте, но обиколката на главата ме притеснява. Но погледнато реално всички измервания всяка седмица излизат различни. веднъж главичката е в 33 , а на следващата седмица е в 32, крачето 38 а после 32, сега пък главичката пак е 33 , а крачето 35 и аз незная вече
Виж целия пост
# 5
Ако толкова се притесняваш защо не отидеш при Балев?Но за мен и проф.Козовси е изключително добьр диагностик,щом казва,че всичко е наред,значи е така.
Знам,че е трудно,но наистина се опитай да не се притесняваш излишно.Що нерви изхабих през бременността си,накрая всичко си беше наред Heart Eyes
Успех и ще чакаме да се похвалиш с едно хубаво, и здраво бебече Hug
Виж целия пост
# 6
Вече е късно за Балев.В пониделник ме приемат в болницата, защото не каваме много и до края на седмицата вече ще си имаме бебка.Дано само всичко е о.к Praynig Благодаря ви момичета.Ако има мама която си спомня за размерите нещо нека пише
Виж целия пост
# 7
Разминаване винаги може да има ,както в определянето на кг.,така и в другите обиколки и дължини.
А защо влизаш в болницата...

, защото не каваме много и до края на седмицата вече ще си имаме бебка.

това не ти се разбира ThinkingНе"шаватемного"ли си искала да кажеш newsm78
Виж целия пост
# 8
 Grinning, защото не качваме
Виж целия пост
# 9
Не  се  притеснявай.На  една  приятелка и  казаха че  ще роди  2.600  а  роди  3.600 Ще  чакаме  едно  хубаво  бебче  на  финала.Леко раждане  ти  желая.
Виж целия пост
# 10
Важно е да мислиш позитивно! Често диагностиките на лекарите се разминават, а зависи и от това доколко е лекар. Мен ме бяха пратили да раждам в осмия месец, само ми изкараха акъла, а си родих в деветия. За размерите на главичката просто вече не си спомням. Не се притеснявай! Леко раждане и хубаво бебче  bouquet
Виж целия пост
# 11
Панева,много неприятно,ако само за това си раждала секцио Confusedи накрая такова разминаване в кг.
На мен в средата на осмия месец ми казаха,че бебето е 3.700,а аз родих в пьрвите дни на деветия месец(месец преди термин)бебе 2.960кг.

Да така е,като си спомня колко сълзи изплаках,че ще раждам секцио,а исках нормално.Но здраве да е !Да са ни живи и здрави дечицата  Hug
Виж целия пост
# 12
Леко раждане и дано всичко да е наред и да имаш най-прекрасното и здраво бебче  fingerscrossed
Виж целия пост
# 13
Родиха се с 34см. обиколка
Виж целия пост
# 14
Обиколката на главата у новородено е от 32 до 36 см., средно 34см за доносените.
И преди и след раждането е важно да има равномерно нарастване на главичката.
Аз лично бих се усъмнила в показанията от обикновен ехограф. Отиди на 4Д, за да получиш по - сигурен резултат.

Иначе в пренаталния период ориентировъчните данни са:
34 г.с. обиколка на главичката в диаметър 8,7см.
35 г.с. обиколка на главичката в диаметър 8,8см.
36 г.с. обиколка на главичката в диаметър 9см.
37 г.с. обиколка на главичката в диаметър 9,2см.
38 г.с  обиколка на главичката в диаметър 9,3см.
39 г.с. обиколка на главичката в диаметър 9,4см.
40 г.с  обиколка на главичката в диаметър 9,5см.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия