гъби?

  • 1 963
  • 16
здравейте,
имам доста гъби и се чудя какво да ги правя за да не се развалят...
чудех се дали мога да ги замразя,но незнам после като ги извадя дали няма да приличат на пихтия?
мислех и варианта да ги правя в буркани,но ми се вижда голяма играчка...
основния въпрос е дали мога да ги сложа във фризера без след това да приличат на пихтия или някаква друга идея какво да ги правя?
Виж целия пост
# 1
Спокойно можеш да ги замразиш.Аз съм замразявала ,като предварително съм ги измила и нарязала.Но когато реша да ги използвам не ги размразявам,а направо замразени ги слагам в яденето да се готвят. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Няма никакъв проблем да ги сложиш в камерата, нарежи си ги, да са ти готови за готвене след това.
Виж целия пост
# 3
Можеш и да ги изсушиш.
Виж целия пост
# 4
а ако освен нарязани ги сложа и цели (без пънчетата) после като искам да ги пека както са замразени ли да ги сложа?
извинявам се за глупавите въпроси ама гъбите са мистерия за мен Simple Smile)) сега като се замисля няма причина да не мога да ги замразя като обикновен зеленчук (морков или др.)
Виж целия пост
# 5
Да ги сущищ няма да стане. Сушат се през лятото, в жегите, на сянка и на проветриво, на рамки с мрежичка. Сушат се само манатарки, на резенчета не по-дебели от три мм.
Бланширай ги в подсолена вода, после ги отцеди и като изстинат ги слагаш в торбички и замразяваш във фризера.
Срока на годност на печурките е 48 часа в хладилник.
Виж целия пост
# 6
не замразявам гъби,после не ми харесват Peace
лично мнение
Виж целия пост
# 7
Бланширала съм и съм замразявала кладници, като ги залея преди това с масло. Резултата е - след около месец имат  леко дъх на гранливо Confused Можеш да ги бланшираш и заедно с водата да консервираш.
Виж целия пост
# 8
Аз ги отцеждам в кевгир и посли ги замразявам. Манатарки, кланници и припънки.
В магазините за насипно кафе се продават торбички по сто за лев и трийсе.
Ако се стерилизират в буркани трябва да се варят два часа - голяма набутвация.
Виж целия пост
# 9
Ако се стерилизират в буркани трябва да се варят два часа - голяма набутвация.

Верно Laughing
Според мен ако просто се замразят нищо няма да им стане, като ги кипнеш после Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Бланширай и замразявай. Чудесни стават.
Виж целия пост
# 11
Сушат се само манатарки, на резенчета не по-дебели от три мм.

Аз си суша с голям успех и без проблем и сърнели /за гъбен прах/, и челадинки  Blush

Другите гъби бланширам малко ислед това си замразявам на порции, стават идеално  Peace
Виж целия пост
# 12
Можеш да ги замразиш, разбира се.  Peace
Аз съм замразявала предварително измити, може цели или нарязани - както предпочиташ. Когато реша да ги използвам не ги размразявам, а направо замразени ги мятам да се готвят.  Peace
Виж целия пост
# 13
Да, сега се сещам, че понякога си купувам бели или горски печурки от магазина, замразени - нарязани са на филийки или са мънички гъбки цели  и са замразени  Simple Smile
Но след размразяването остават едни меки и мокри. Но вкуса си е ок  Peace
Виж целия пост
# 14
Измивам, подсушавам, нарязвам и замразявам в торбички.
При готвене не ги размразявам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия