Белоградчишките скали в топ 7 на "Новите седем чудеса"

  • 16 767
  • 203
Белоградчишките скали се изкатериха до 2ро място в категория "Скали" на класацията "Новите седем чудеса"



Природният феномен Белоградчишки скали продължава изкачването си в световната класация новите Седем чудеса на природата, съобщиха от Националния инициативен комитет „Природен Феномен – Белоградчишки скали”.

Те заемат достойно второто място в категорията „Пещери, скални образувания и долини”, като изпревариха дори и световноизвестния Гранд каньон в Северна Америка.

Състезанието за първото място е с Дяволският град в Сърбия.

Националният Инициативен комитет „Природен Феномен – Белоградчишки скали" отново призовава всеки българин да гласува в подкрепа на българското чудо на:

http://www.new7wonders.com/nature/en/vote_on_nominees/

Класацията до момента можете да видите тук:

http://www.new7wonders.com/nature/en/liveranking/

-----------------------------------------------------------------------------------------

Е какво Ви е мнението? Бихте ли подкрепили "нашето чудо"?

Град Белоградчик се намира в 40км от град Видин! По последни статистически данни област Видин е с най-слабо развита икономика!

Изкарвайки Белоградчишките скали в топ 7 на чудесата, голяма част от световния туристически поток ще мине и през тази дестинация! За това какви изгоди можем да извлечем от ситуацията – нека всеки сам прецени!

Освен Белоградчишките скали, в област Видин се намират още две световни забележителности – пещерата Магура и единствения изцяло запазен замък на Балканите - Баба Вида!

Нека поне веднъж блеснем пред света с нещо положително! Стига турски кенефи, отрицателни доклади, корупция, престъпност....!

Нека да гласуваме не от сляп патриотизъм, а с ясната мисъл за положителните бъдещи изгоди!


Търсих подобна тема, но не намерих! Ако има проблем ,моля нека се заключи!  Simple Smile

Виж целия пост
# 1
аз съм обективен, гранд каньон е по-хубав ...
Виж целия пост
# 2
аз съм обективен, гранд каньон е по-хубав ...

Да, и аз така си мисля.
Виж целия пост
# 3
Попаднах на темата защото бях решила да пусна тема , но реших да провеля дали няма да дублирам вече  съществуваща. 

Гласувах за Белоградчишките скали тук  http://www.new7wonders.com/nature/en/vote_on_nominees/?firstselect=5:268
и мисля че постъпих добре.
Сравнение с Каньона не искам да правя.

За мен това са две съвсем различни "чудеса"

-Единственото им общо нещо е че са от камък  Laughing

Нека подкрепим красотата в затънтения, пълен с безработни и бедни хора район.

А и аз смятам че това са едни от най- хубавите хора в България - района на Белоградчик е приказен. Видин също.




Виж целия пост
# 4
Страхотно, аз съм ходила в Белоградчик и наистина е много красиво. Надявам се да се задържим на второ място поне и районът да се развие. Без да съсипват природата, обаче.
Виж целия пост
# 5
Тези скали съм виждала, Гранд Каньона - не
гласувам за тях, красиви са, извънземно красиви Peace
Виж целия пост
# 6
И аз гласувах!Природата ни е прекрасна.Нека и другите да я оценят и да и се насладят.
Виж целия пост
# 7
Аз пък съм повече от пристрастна! Няма думи да се изрази природния феномен и заслужава всеки човек поне веднъж в живота си да се захласне пред великолепието и величието му!
Виж целия пост
# 8
Белоградчишките скали са фантастично красиви с вплетената в тях крепост Калето! Ходила съм там не веднъж - невероятен празник за окото!

Нека поне веднъж се обединим и застанем като една нация зад този природен феномен! Нека наистина станем известни на света и с нещо положително, с нещо великолепно! Спор няма, че на Земята има изключително красиви, удивителни места, но Белоградчишките скали са най-хубави, защото са си наши!

Аз гласувах за тях, гласуваха и всички мои приятели и близки! Гласувайте и вие! Подкрепете Белоградчишките скали и България!
Виж целия пост
# 9
Подкрепям напълно  Peace Аз също гласувах и пратих линка на всички мои приятели и познати. Радвам се да видя, че и тук си имаме тема. Нека наистина поне веднъж застанем всички зад една добра кауза и да покажем красотата на България!!!
Виж целия пост
# 10
Тези скали съм виждала, Гранд Каньона - не
гласувам за тях, красиви са, извънземно красиви Peace
Peace
Виж целия пост
# 11
Гласувах и аз  Peace, родена съм там и имам сантимент към тях  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Страхотно, аз съм ходила в Белоградчик и наистина е много красиво. Надявам се да се задържим на второ място поне и районът да се развие. Без да съсипват природата, обаче.



А това е наистина важно. Дано сме узрели след бума по морето да разбираме ,че не  луксозните хотели насред природата ще привличат туристи.

Мили мами толкова добре се почувствах от това, което сте написали , особено на фона на неграмотния ми пост сътворен в бързането .

 Някакво чувство на общност...и....и  изобщо Embarassed не мога да го изразя Hug

***

Закачих си линка на скайпа и в подписа на мейла. Чудя се какво още може да се направи?    Някакви идеи?
Виж целия пост
# 13
Гласувах от 4 майла и пращам постоянно на приятели.  Peace

Гранд Каньон няма нужда да бъде популяризиран (той си е достатъчно), докато ние имаме тази нужда като туристическа дестинация. Дано спечелим, давайте.   bouquet

П.С. Както виждате и в подписа ми е каузата.  Blush
Виж целия пост
# 14
И аз гласувах, и аз сьм много пристрастна, дано успеем. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия