Каква шумоизолация?

  • 20 884
  • 24
   Здравейте!
  Искаме да си сложим на тавана  нещо за шумоизолиране от съседите.  Четох някои неща , обаждах се на майстори , но всеки дава различно мнение. И не мога да открия познати ,които да са си сложили , за да видя  какъв ефект има.
  Интересувам се някой слагал ли е на тавана си , какъв материал  и до колко е ефективно или изобщо няма смисъл.
    Да не стане така, че да си разбием къщата,  да се набутаме с   куп пари и накрая да няма никакъв ефект.
Виж целия пост
# 1
В стария апартамент бяхме шумоизолирали цяла стая.Беше си приключение.Вдигна се ужасен шум и мръсотия.
Въпросът е колко искаш да е изолирана.Ние държахме да е близо 80%,защото професията ни е такава,че съседите недоволставха.Сложиха се специални метални конструкции,между които се поставиха вати с дебелина 10см(има и по-дебели).Това се сложи и на тавана.Лошото беше,че стаята се смали отвсякъде с по 10см.Ефект имаше! bowuu

Виж целия пост
# 2
Запис да следя
Виж целия пост
# 3
Ох, и на нас това ни е проблем.
Особено търкането на столовете по пода с теракот.
Направо ми прерязва сърцето.

Според мен обаче, каквото и  да се сложи - спасение няма.
Виж целия пост
# 4
И ние живеем в панелка и дори  инай-лекия шум се чува. А на съседите ми всичко ми скърца - диван, спалня, врати. Ужасно е  - ще ви следя за идеи.
Виж целия пост
# 5
И ние живеем в панелка и дори  инай-лекия шум се чува. А на съседите ми всичко ми скърца - диван, спалня, врати. Ужасно е  - ще ви следя за идеи.

А аз какво да кажа, като чувам комшията как хърка... Crazy
Хубава тема, ще следя. Peace
Виж целия пост
# 6
И аз ще следя темата.Четох ,че корка е шумо и  топло изолиращ.Ако имаш изолация с корк няма влага и мухъл.Но излизало скъпичко.Дано се включи някой с точно мнение и коментар.
Виж целия пост
# 7
Мухъл не съм виждала по корк и аз. Това, което най-много ме притеснява е че попива всякакви миризми . ooooh! Мек е и ако се удари с някакъв предмет, остава вдлъбнатина.
Мила съм корк като подова настилка и ми направи впечатление, че изсъхва бавно и трудно, може би защото не е хигроскопичен. newsm78
Виж целия пост
# 8
И аз се интересувам!Точно над спалнята ни е най-шумно и никой не се съобразява колко е часа и дали детето спи! Twisted Evil
Ще ми бъде от полза да сподели някой решение на проблема! Hug
Виж целия пост
# 9
      За корк никой досега не ми беше споменавал . Няма проблем ,че е мек ние на тавана ще слагаме.Ще се поинтересувам и за него.
      Един от майсторите ми спомена за дунапрен под гипсокартона . Релефен от едната страна и е на плочи, а не навит на руло. Каза, че щял да свърши по-добра работа от мин. вата.
     
   
Виж целия пост
# 10
И аз ще следя тази тема, че апартамента над нас го дават под наем – във всяка стая има студенти. Тези младежи по цяла нощ вилнеят а денем спят – и не става въпрос за високо пусната музика дето да се качиш и да им направиш забележка, а тътрене на предмети по пода, кикотене и любовни стенания … и това цяла нощ. А – в последно време играят и на зарче – то сигурно инквизицията е била по милостива. Отказала съм се вече да се разправям с тях.
За сега може да ви се струва смешно ама спя с тапи за уши. Това е - купихме си апартамент (тухлен) за 150 000 Е за да спя с тапите.
Освен това мисля че тропането се предава по стените – така че само шумоизолация на тавана няма да помогне – трябва на цялата стая.
Виж целия пост
# 11
Добре де, малко тъп въпрос, но
ако е шумоизолирана цялата стая,
как ще чуя, примерно,
че ми звънят на вратата?
Или, че детето ми от съседната стая ме вика?

Иначе спор няма, че шумът се предава и по стените.
Само, че от едно ще се спасиш, но
пък ще се затрудниш много за друго.
Виж целия пост
# 12
По горе бях писала,че ние изолирахме така цяла стая. bowuu
Вие си решавате колко да се чува,или не.В нашия случай чувахме звънеца.
Когато наехме фирмата ни  попитаха какъв процент да и шумоизолирана-ние искахме 100%(стени,таван,под),но се оказа,че трябва да ни направят професионална шумоизолация като в студио...и това струваше доста(затова не го предприехме).Само в подобен случай няма да чуваш детето,или звънеца,защото стаята се  капсулира един вид.

п.с.Има един дефект.
                През лятото в подобна стая е много топло (ако няма климатик). ooooh!
Виж целия пост
# 13
Мога да ви предложа фирма, която предлага шумоизолации - фирма Ангро на бул. Европа 114,тел.925 22 40. Това е строителна борса и предлага голям избор. Доколкото знам шумоизлоцията си е със спеециална форма като бонбониера и така се пречупват звуците. Не съм много наясно, но се обадете там ще ви обяснят всичко подробно и цените са им приемливи, това го знам от познати, които са доволни. Чакам после отзивите ви.
Виж целия пост
# 14
      Schr , тази фирма в  София ли се намира?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия