Разлика между болка от секцио и апандисит(др хирургическа манипулация)

  • 5 992
  • 23
Здравейте,

искам да попитам родилите мами чрез секцио , които имат и друга операция - например апандисит или др - дали болката е сходна или пък по-силна/по-слаба, и дали времето за възстановяване е еднакво !?

Странен въпрос , но искам да се подготвя психически какво ме очаква...  Tired
Виж целия пост
# 1
Апандесит са ми вадили с пълна упойка,а секциото ми беше със спинална.Иначе май няма разлика,еднакво болеше,еднакво се възстановявах.
Виж целия пост
# 2
Оперирана съм преди година от кисти на яйчниците с пълна упойка.Болката беше адски голяма.Преди 2 седмици раждах секцио пак с пълна упойка,изобщо не усетих,че съм рязана.
Виж целия пост
# 3
Родих секцио, с епидурална упойка и честно казано още след 6 часа бях готова да стана от леглото. Бях чела, а и се бях подготвила за някакви кански болки, но всъщност не ме боля толкова. Но като че ли е въпрос на организъм, защото има мами, които разправят, че мноооого ги е боляло Peace
Виж целия пост
# 4
и аз мисля, че е повече въпрос на нагласа. хора, които по принцип си мрънкат се възстановяват бавно.
аз бях като една коза  Mr. Green станах след 6 часа, след 4 дни си бях вкъщи и то самичка, в смисъл без помагачи и т.н.
мисля си, че положителните емоции и щастието, което те обзема не ти дава да усещаш някаква съществена болка. има дърпане първите няколко дни, но не е нещо кой знае какво
успех
Виж целия пост
# 5
По този въпрос съм съгласна с мишката - ако си мотивирана, до 5 дни ще си забравила. Е, сигурно това изказване не е общовалидно, но аз имам много нисък праг на болка (в смисъл много ме боли) и въпреки това като се прибрах на 5ия ден си поех всички грижи за бебето сама, таткото остана само 1 ден вкъщи, баби не понасям да ми се мотаят.

Не знам каква е болката от апендектомия, но предполагам, че секциото боли все пак малко повече особено при усилие, което предполага интактна коремна мускулатура - изправяне от легнало положение, например. Истината е, че първите два дни ме болеше зверски (ама пък и аз отказвах обезболяващите), на третия вече по-малко и така... Много е важно да се раздвижиш бързо. Колкото по-скоро, толкова по-добре, толкова по-бързо ще спре да те боли и толкова по-добре ще зараснат тъканите.

Успех   bouquet
Виж целия пост
# 6
Секциото не ме е боляло, но имах нагласата, че това е начина, по който искам да родя и че всичко ще мине безпроблемно. Станах на 12-тия час след операцията. Пак нищо не усетих като болка, само леко придърпване. И аз мисля, че проблемът с болката е по-скоро психологически. Ако си с нагласата, че няма да те боли, по-вероятно е да е така.
Виж целия пост
# 7
Може да те боли много, може и въобще да не те боли.
Не е само до психическа нагласа, въпреки, че ако се настроиш както трябва това определено помага много. Но все пак секциото си е сериозна коремна операция. Много зависи и какъв ти е прага на болката и още много други фактори.

Мен доста ме боля! Но се възстанових бързо. Раздвижиха ме след около 10 часа и най-гадно беше първия ден. След това става по-търпимо, но ми отне седмиа някъде (ако не и повече) докато започна да сядам, да ставам и да лягам без да ми трябват десетки минути за това и без да ме боли.

Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 8
    Аз вече се чудя дали да пиша в такива теми.  newsm78 Бях писала преди, че секциото изобщо не го усетих, и си станах на другия ден без болки и придърпвания и т.н. и си обслужвах сама детето от първия ден - и разни майки - маниачки на тема естествено раждане ми наскачаха, че едва ли съм го изкарвала песен. И щели да се подлъжат момичетата да раждат така. Е, като нямаше болки, да си ги измислям ли, че да го изкарам супер ужасно ?  Crazy
   П.С. Колкото по-малко помагачки имаш след изписването, толкова по-бързо ще забравиш, че си оперирана.  Peace
Виж целия пост
# 9
Мога да сравня секцио с операция от херния. Определено при мен секциото беше по-тежко. При хернията станах на 6 час, ходих сама да тоалетната и изнудих лекаря да ме изпише на следващия ден. Ревах от болка, докато слизах по стълбите на болницата и докато се кача до 5 етаж вкъщи. Най-тежкото обаче тогава ми беше не толкова болката, колкото излизането от пълна упойка - повръщах, много време бях дезориентирана и ми се гадеше. Секциото обаче ми беше в пъти по-тежко от гледна точка на  болката.
Виж целия пост
# 10
Имам две секциа, това са ми операциите, не мога да ги сравнявам с други, но честно казано се бях подготвила за ужасни мъки и болки, а се оказа, че болката е съвсем поносима и търпима. Да си призная, все още предпочитам да имам ден - два болки, като след секцио, вместо да ходя на зъболекар.
Виж целия пост
# 11
При мен болката не беше точно от рязано място,там нищо не усещах,всичко беше безчувствено.Всичката болка,която изпитах беше от контрахиращата матка.Чувството е като при болезнен месечен цикъл,мога да кажа 2-3 пъти по болезнен от това,на което съм свикнала.По принцип,когато съм в цикъл пия обезболяващи иначе стигам до повръщане.
Със всеки изминал ден от операцията контракциите на матката намаляват и се усещат все по-слабо.Изключвам моментите,в които слагах бебо да суче-тогава болката се засилваше.
Така че,не е толкова страшно,преживява се.
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 12
Мене пък ме боля,и двата пъти.Втория особено много.Това е разрез все пак,операция,не е козметична процедура.Че то като се порежеш по-дълбоко боли,а какво остава за хирургичен разрез.Реже се коремната стена,реже се матката...айде не ми обяснявайте как нищо не ви е боляло.Да,възстановяването е индивидуално при всеки,но да се твърди,че секциото не боли.... newsm78
Виж целия пост
# 13
Може би момичетата , които не ги е боляло имат предвид , че не е болка за умиране , разбира се ,че малко ще ги боли , все пак не са отишли на пилинг маска на лицето  Mr. Green

Този въпрос го зададох , защото и аз имам от апандисит , но тъй като съм все едно със шило в дупето и на едно място не мога да стоя и станах на 7 4ас. Болеше ме само като ставах от леглото и като се смеех и въпреки това на един лекар прическата ми се струваше като на магаренцето Йори и не спирах да се хиля - хем знам ,че ще боли. Преди 4 години ми счупиха носа и единственото , за което мислех е да не погрознея и не усещах болка - а бях подута като след боксов мач ,а лицето е много кръвоснабдено !

Та за това и ви питам - да знам за какво да се подготвя Simple Smile Благодаря ви за отговорите и ще пиша като всичко мине .

ПС: Мене не ме е страх от болката изобщо , интересува ме да сме живи и здрави с бебето , че тука по форума чета едни черни статии за упойки и кръвоизливи..от това повече се боя!

Виж целия пост
# 14
Спри да четеш;))) Всичко ще е наред!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия