Подправки за сьомга?

  • 15 212
  • 15
Здравейте,момичета.Пробвах с търсачката и с разни сайтове,но не намерих отговор на въпросът,който ме вълнува.А той е-какви подправки да сложа на филе от сьомга,което мисля да опека на грил-тиганът тази вечер.Освен това ще направя картофена салатка и марулка с краставички  Peace

Благодаря предварително за вашите отговори  Hug
Виж целия пост
# 1
На сьомга на скара слагам сол и челен пипер , във фолио или на фурна слагам и копър!
Виж целия пост
# 2
Сьомгата обича много копър (пресен по възможност) и лимонов сок. Аз само я соля, пипер не не й слагам при готвене, който иска си го добавя после Simple Smile

Щом ще използваш грил-тиган поръси с копъра след като рибката е изпечена.  Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря момичета  Hug
Нарязах я и я овкусих със сол и черен пипер,поръсих я с мн малко копър,понеже мъжа ми не го харесва.И смятам по-късно да я изпека  Peace

Следващият път ще пробвам да я приготвя по същият начин,обаче във фолио.Колко време се пече? Мазнина слагате ли?
Виж целия пост
# 4
Аз наръсвам парчетата сьомга със соев сос и оставям да престои,след това пека във фурната.Веднъж съм правила в грил тигана,сьомгата отделя мазнина и направо се изпържва в тигана(в който готвя без мазнина).Другият вариант е да отнемаш мазнината от време на време.
Предпочитам във фурната,става по-бързо и на мен ми харесва повече.Пека на 200 градуса(предварително загрята фурна) 20 минути,след което обилно поливам с лимонов сок.
Виж целия пост
# 5
Черен пипер и босилек   Simple Smile

Ако я пека в тавика и фолио, слагам на дъното малко мазнина, да,  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз мазнина не слагам. Каго я обърна я заливам с лимонов сок и слагам сол е черен пипер.
Виж целия пост
# 7
Босилекът е много добър за тази риба ! Снощи правих котлети от сьомга и станаха идеални , ето така :
поръсих с морска сол и обилно с босилек от двете страни, сложих върху всеки котлет тънко парче масло , и ги наредих по 2 и по 3 в плик за печене . Завързах добре , продупчих с игла на няколко места , пекох 20 минути на 200 градуса с вентилатор. Наистина много се харесаха на всички.
Предпочитам плика за печене понеже е прозрачен и се вижда какво става , за разлика от фолиото.
Добра гарнитура е и просто варен ориз.
Виж целия пост
# 8
nadia звучи добре,ще се пробва.

В крайна сметка  овкусих сьомгата със сол,черен пипер,копър,наредих ги в тавичка,отгоре капнях малко олио,соев сос.Сложих я във фурната,опекох я и стана много вкусна  Peace Даже малкият я хареса  Joy

Взех от всеки по идейка  newsm10 Следващият път ще използвам и босилек.
Виж целия пост
# 9
...А аз - соев сос  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
аз слагам от готовите подправки за риба
Виж целия пост
# 11
аз слагам само сол и черен пипер - без никаква мазнина - и пека във фурна.
След като стане готова подправям с лимонов сок
Виж целия пост
# 12
Сьомгата е прекрасна риба, която и да не я подправиш пак си е вкусна. Принципно аз слагам лимонов сок, чер пипер и сминдух, кисна я преди това и в малко бяло вино. Бих я овъргаляла обилно и в копър, но така мъж ми няма да я иска.
Виж целия пост
# 13
Аз ползвам шарен пипер, капка соев сос и капка балсамико. Друг вариант е само с лимонов сок/портокалов сок и капка зехтин за аромат. Върви и със сметана . С копър не съм пробвала, босилек слагам само да домати.
Виж целия пост
# 14
Ние наий-много я обичаме с мед и соев сос.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия