Колко дълго да давам ехинацея?

  • 10 938
  • 18
Момичета, самопредписах на сина си /1 год 10 мес/ ехинацея на д-р Тайс, защото много често боледува, откакто е на ясла. Според листовката вътре трябва да се дава в продължение на 2 седмици. Вие колко дълго давате ехинацея? А мога ли да я комбинирам с клеева тинктура /има ли видове, тинктура на определен производител?/? Колко приема дневно, в каква доза и с каква продължителност я давате вие? Попрочетох разни неща в този подфорум, но не попаднах на схемите за прием на тези две неща... Предварително се извинявам ако дублирам тема!
Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Давах същата Ехинацея докато свърши,т.е. 20 дни.Няма проблем.
Давах еднократно по 30 к-ки,но ни беше предписано от лекар.
И точно с клеева тинктура я комбинирах,като сега продължавам с последната. Peace
Виж целия пост
# 2
Давах същата Ехинацея докато свърши,т.е. 20 дни.Няма проблем.
Давах еднократно по 30 к-ки,но ни беше предписано от лекар.
И точно с клеева тинктура я комбинирах,като сега продължавам с последната. Peace

Благодаря, Мам4е! Само ще ми кажеш ли тинктурата по колко пъти на ден се дава и в какво количество? Или може би е описано в листовката, както при ехинацеята?
Виж целия пост
# 3
Благодаря, Мам4е! Само ще ми кажеш ли тинктурата по колко пъти на ден се дава и в какво количество? Или може би е описано в листовката, както при ехинацеята?
Моля,радвам се да помогна. Hug
По принцип се дава веднъж дневно(профилактично)по толкова к-ки, по колкото са годините на детето-във вашия случай 2.А в случаите,когато детето е болно същата доза по 3 пъти дневно.Бързо оздравяване!  bouquet
ПП:Марката на клеевата тинктура е без значение.Вземам каквато ми предложат в аптеката.
Виж целия пост
# 4
Мам4е, хиляди благодарности за отзивчивостта! Да сте здравички!  Hug
Виж целия пост
# 5
Ехинацеята се дава 10 дни и после се почива 1 месец , защото товари черния дроб! Най-добрия продукт за деца е сиропа Ехинил. Прополисовите продукти могат да се дават дълго време.
Виж целия пост
# 6
Ехинацеята се дава 10 дни и после се почива 1 месец , защото товари черния дроб!
Повдигам пак темата,но не съм мн. съгласна с това. Naughty
Когато е изписана в минимални количества,може да се приема по-продължително време и няма този ефект. Peace
ПП:Сега ни беше изписана по 15 к-ки дневно(като имуностимулатор) за 2 мес.
Виж целия пост
# 7
Хубаво е да се предпише от лекар. Аз давам на мой те деца 1 шише. Почивам .После пак.

Дамата ,може би има впредвид ,че се натоварва черният дроб,защото Ехинацеята съдържа 22% алкохол !
Виж целия пост
# 8
Ехинацеята се дава 10 дни и после се почива 1 месец , защото товари черния дроб! ...

Знаеш ли дали важи същото, когато комбинацията е ехинацея, прополис и витамин С?
Говоря за новите желирани мечета Витакид, специално за деца са. В упътването обаче не пише колко време могат да се взимат.
Виж целия пост
# 9
Здравейте, до скоро повече четях , но вече се престраших и аз да се включа в много от темите които ме интерисуван. Та по повод ехинацеята във вкъщи даваме един имуностимулант, който съдържа ехинацея. Имунобор Кидс. Ехинацеята не е в голямо количество и може да се дава до три месеца. Но и другата съставка също е много хубава. Капсулите отварям и давам с малко вода. Изписани го нашата лекарка, за което съм и благодарна че е отворена към тези неща. Така преди години ни излекува от  хронично увеличени лимфни възли, които се подуваха преди да се разболее и поспадаха далеч след това. Тогава беще с хомеопатиче препарат.
Виж целия пост
# 10
Ехинацея давам по 10 капки,три пъти на ден,защото е болна.След една седмица ще давам веднъж дневно по 10 капки.Докато свърши шишенцето.После мисля да не давам,защото се запролетава  LaughingИзписа ни го лекар хомеопат  Peace
Виж целия пост
# 11
Да се включа и аз в темата с въпрос.

Давам на дъщеря си от 2 месеца без прекъсване Ехиначи мечета за смучене.

Трябва ли да правя прекъсване?
Виж целия пост
# 12
аз не мога да кажа нищо за тези мечета.Лекар ли ви ги е изписал?
Виж целия пост
# 13
Аз давам киди - комбинация на ехинацея, пчелно млечице и вит. С по 15 дни, 15 дни се почива
Виж целия пост
# 14
Педиатърката предписа на дъщеря ми (1г 1 м.) три пъти по пет капки. Но пък пропуснах да питам за колко време  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия