секцио за 12 мин.

  • 11 303
  • 111
Здравейте на всички, онзи ден прочетох във вестника за нов метод секцио за 12 мин.,който го правели само в Шейново,на следващият ден веднага си могъл да ставаш и т.н. Thinking. Искам да ви попитам някой има ли информация,чул ли е нещо за този нов метод?
Интересно ми е дали е само рекламен трик или наистина е по добър newsm78

Виж целия пост
# 1
Eй,много екстремни станали бе LaughingПри мен едва се справиха за 1час,ама аз не съм раждала в Шейново де Mr. Green
Виж целия пост
# 2
4е то ина4е колко продължава? Когато ходих на курс за бременни ни казаха , 4е бебо могат да го изкарат и за 3 мин. Моя син го извадиха по спешност за около 5 мин. и после още 20 мин. шиене. на другия ден рано сутринта станах, а на третия ден ве4е минавах около 100-на метра по няколко пъти на ден.
Виж целия пост
# 3
...,на следващият ден веднага си могъл да ставаш и т.н. Thinking. ...


Аз след мойто секцио не на следващия ден, а още вечерта след раждането се изправих. Е, не съм хукнала по болницата да тичам, но станах спокойно от леглото.
А за 12 мин. ми се струва просто невъзможно да се направи разрез, да се извадят бебе, плацента и т.н., че и да се зашие всичко.
Виж целия пост
# 4
Не съм чула, явно нещо по шиенето, защото то е към 40 мин., иначе самото бебе го вадят до 5-тата мин. Може да са започнали да ползват онова, което е като телбод  newsm78 но така или иначе на следващие ден ставаш, аз даже се изкъпах, никакви проблеми не съм имала.
В някои болници раздвижват и по-рано след 6, 8, 12 часа, различно.
Виж целия пост
# 5
Ммм да чула съм.
Това е иновативен, щадящ органите на майката метод. Целта е разреза да се направи така че, при зашиването тъканите да съвпаднат на 100%.
За първи път го направиха преди дни в Шейново. На операцията е присъствал един от пионерите в този вид секцио, някакъв американски хирург.

http://sofia.dir.bg/2009/02/11/news3984819.html
Виж целия пост
# 6

Аууу, много добре звучи  Grinning
Виж целия пост
# 7
Звучи добре, но това не мога да го повярвам:

"Още на другия ден жената се чувства така, все едно не е била оперирана."

Съвсем пък нищо да не усещаш...  newsm78 тц, не ме се вярва.
Виж целия пост
# 8
Да наистина звучи добре.  Peace
Виж целия пост
# 9
bim_bam , защо не?!
Най-добрата ми приятелка роди със секцио и наистина на следващия ден вечерта вече буквално тичаше из коридорите на Майчин дом. Снаха ми роди ден след нея- едвам ставаше от леглото седмица след секциото.
Виж целия пост
# 10
И аз станах много бързо, както вече писах, проблеми след раждането не съм имала никакви, много бързо се раздвижих /може и късмет да съм имала просто/, но чак да не те опъва или наболява нищо - не ми се вярва.

Потърсих още инфо, гледам, че и самите доктори са се хванали за косите по тази тема:
http://blsbg.com/?cat=29&comment=1831

И в края на статията пише, че "методът нито е напълно нов за България, нито е толкова безобиден".

Виж целия пост
# 11
Аз съм от онези,които на другия ден тичаха по коридорите и не усещах нищо.Всичко си е до лекар и до организъм на оперирания. Peace
Виж целия пост
# 12
Не прочетох статията, че съвсем щеше да ме хване яд!
(Аз съм от онези "лигли", дето едва оживяват след секцио. Спортувам си от третата седмица, де - да не ме помислите чак за такава лигла  Simple Smile, ама още ми излизат свитки)

И аз чух нещо за някаква иновативна немска бродерия.
На съвсем различен принцип, едва ли не.
Дано да е вярно и да не крие твърде много рискове. Никой не заслужава да се мъчи със секцио такова, каквото е в момента. 
Виж целия пост
# 13
Аз съм от онези,които на другия ден тичаха по коридорите и не усещах нищо....

Наистина ли нищичко не усещаше? Ама нищо?
Дай Боже, всекиму!
Иначе пак секцио бих избрала, дори по стари метод /макар че при мен не беше по желание, а по спешност/.
Виж целия пост
# 14
И аз бях от бързите , но чак да не опъва , е хайде сега , какъвто и да ти е организма , това е разрез
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия