КЪДЕ може да се продадат, дарят, подарят и т.н СТАРИТЕ ДРЕХИ

  • 37 435
  • 23
Мили мами,
моля, споделете, къде може да отидат и бъдет полезни купища стари дрехи от нашия дом ( мъжки, женски, за големи деца), които са в добро състояние, част от тях официални.
Предполагам, че в други държави може да се изкупят част от тях, но тук се съмнявам да има таква възможност. Не ни се иска просто да ги изхвърляме, след като могат да се носят и да бъдат полезни за хора, на които стават и на които ще са нужни.
Ще съм много благодарна на конкретни информации и предложения.
 Hug
Виж целия пост
# 1
Аз ги оставям в пликове до контейнера за голяма радост на циганите.
Но ако могат да послужат по друг начин ... ще следя темата.
Не съм чула тук да има изкупуване.
Виж целия пост
# 2
Ние ги носим в дом за сираци и винаги са ни били много благодарни Peace
Виж целия пост
# 3
скоро свекърва ми изпрати 3-4 кашона с дрехи на племенницата ми от вс.възраст/по-запазените/в дом за сираци и получи благодарствено писмо и картичка от директора на дома.
беше много щастлива Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Най-добре ще ви ориентират тук  -   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=316092.0
Виж целия пост
# 5
На тавана ни се мъдрят два чувала, запазени, но излезли от употреба дрехи - мои и на мъжа ми. Много отдавна се каня да ги занеса тук до едната църква, където има приют за бедни. Но, признавам, така и не съм се организирала. Тази тема ме подсети, че е крайно време да направя нещо по въпроса.
Така ме това е вариант - да ги занесеш в някоя църква, за която има информация, че може да ги раздаде по предназначение.
Не знам доколко и в БЧК не се занимават със събирането на дрехи.
Виж целия пост
# 6
Албенка,
понеже просто нямам толкова време да се ровя в инициативите на Сдружението, ще съм ти благодарна, ако споделиш, ако има  нещо актуално тук.
За домовете за деца и аз съм се сещала, но нашите омалели дрешки засега си пазя, защото ни се иска и се надяваме да имаме още едно дете. А и дрехите за бебета и малки деца най-лесно се раздават  по принцип.
Дрехите, за които става дума, са практически за възрастни.
Виж целия пост
# 7
Ние  ги носим  в  църква.
Виж целия пост
# 8
Може и в хосписи. Те приемат всякакви подобни дарения. Ние дарихме в Милосърдие на Донка Паприкова. Те ги раздават на нуждаещите се хора, за които се грижат.
Виж целия пост
# 9
Пробвай и тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=5.0
Виж целия пост
# 10
Обикновено старите и неносени дрехи оставям или в църквата или до контейнерите за смет.
Виж целия пост
# 11
има няколко дома в които се отглеждат деца от 7-18г-така че там биха били добре приети Peace
може и в Червения кръст Peace
Виж целия пост
# 12
ако имаш повече време за губене ето тук пускай обяви:

www.prodavalnik.com
Виж целия пост
# 13
   Нашите ги носим в църквата, в която ходим.Там има стая с  дрехи, обувки, прибори, техника, мебели - всичко.Така нуждаещите се  си взимат  каквото си харесат.Или   се раздават  на други  църкви  в по-бедни региони  на стараната.
Виж целия пост
# 14
аз ги нося в дом за сираци, благодарствени писма не съм полу4авала, но нямате представа какво е 4уството което изживях, когато видях едно детенце от дома да носи една от блузките които бях дала Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия