въпрос за един почистваш препарат- АМОНЯК

  • 2 797
  • 8
 newsm78        Бихте ли ми казали за какво  използвате   амоняка  ?    Имам го отдавна , а незнам  за какво  да го използвам   .  Дори е ароматизиран  и не е чак толкова ужасна миризмата.  
Виж целия пост
# 1
За нищо не ползвам амоняк.Отровен е.Учи се в училище.
Иначе ето за това,но според мен не си струва:
Как да чистим петна с амоняк
Жалко е, когато трябва да занесете на боядисване дреха, на която само яката е замърсена от изпотяване или от косата. Спестете няколко химически чистения, като натъркате леко яките на саката, костюмите или палтата с чисто парцалче, натопено в равни части вода и амоняк. Повтаряйте това, като сменяте парцалчето дотогава, докато яката напълно се почисти.
За вълнени изделия
За да запазите обема и мекотата на вълнените изделия, при плакнене поставете в последната вода няколко капки амоняк.
Петна от кръв и плодов сок
Ако петното е старо и трайно, натопете го във вода с няколко капки амоняк.
Против змии
Натъркайте ботушите (включително и подметките) с тампон, напоен с чист амоняк. Змиите не понасят тази миризма, но това не трябва да ви прави по-малко бдителни.
За миене на прозорци
Ако прозорците са много замърсени, измийте ги с хладка бода, в която на 4 л вода е добавена една кафена лъжичка амоняк. Изтрийте ги с вестник.
При ухапване от оси
В момента на ухапването от оса натъркайте мястото с капка амоняк.

Внимание! Този продукт отделя токсични изпарения. Използвайте го далеч от деца, домашни животни и при широко отворени прозорци. За предпочитане е да работите с него на открито. Не го вдишвайте! Използвайте защитна маска - лекарска, хирургическа или зъболекарска.
Не го прилагайте върху синтетични тъкани - резултатът ще е катастрофален. Не го използвайте и в топла вода, а само в хладка и студена.


 
Виж целия пост
# 2
Да вземеш да ми пратиш малко количество от него, че в Бургас няма в нито една аптека, а ми трябва за един плюшен спортен комплект?
Виж целия пост
# 3
Да вземеш да ми пратиш малко количество от него, че в Бургас няма в нито една аптека, а ми трябва за един плюшен спортен комплект?
В Практикер има!
Чистих тапицерия с него, и съм направо изумена!
Виж целия пост
# 4
В Практикер има!
Чистих тапицерия с него, и съм направо изумена!

Жива и здрава да си за споделената информация.
Вече се бях простила с мисълта, че ще си нося пак комплекта.
Виж целия пост
# 5
Стъклата на прозорците чистя понякога с амоняк.Стават перфектни.
Виж целия пост
# 6
Ако е в чист вид - провери дали е още там, че да не ти е излишна чуденката вече Wink Иначе се използва за почистване Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Скъпа аз живея в испания .тук по4ти вси4ко се 4исти с амоняк,без дърво.разрежда се наполовина с вода,миризмата се изпарява бързо,няма нужда от плакнене.дори в пералнята слагам като перя пердетата на кухнята.предпо4итам го пред останалите продукти дори на бг си занесох.СЛАГАЙ РЪКАВИЦИ И НЕ СМЕСВАЙ С ДРУГИ ПРОДУКТИ.ОПАСНО Е
Виж целия пост
# 8
Точно от Испания  ми го донесе  моя мъж  и каза че му го препорачали там   ,  но пусто защо да попита за какво да го ползваме
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия