Може ли шефът да не разбере?

  • 1 798
  • 16
Първо моля, ако темата не е за тук модераторите да я преместят!
Имам следният проблем: бях малко отпуска и през това време през служебният си телефон навъртях една средно голяма сметка. Дали бих могла да си платя сметката без шефът да разбере за нея при положение че получаваме обща фактура? Новата фактура с тази ми сметка все още не е излязла и съм абонат на Глобул. Вече си взех лична Сим карта, но се опасявам от това че ще има критика. Embarassed
Виж целия пост
# 1
Какъв е проблемът да отидеш при шефа си, да се извиниш и да предложиш да си платиш сметката?
Може пък да те изненада приятно.  Laughing
Виж целия пост
# 2
Случвало ми се е.
Отивам директно при шефа и му казвам. После отивам в касата и си внасям парите над служебния лимит.
Повечето колеги правят така. Някои даже нямат лични мобилни.
Тайно няма как да платиш. Предполагам, че шефът ти подписва фактурите...
Виж целия пост
# 3
Когато съм имала служебен телефон като служител, можех да си водя всички лични разговори от него, при вас нещо строго регламентирано ли има?
Виж целия пост
# 4
Какъв е проблемът да отидеш при шефа си, да се извиниш и да предложиш да си платиш сметката?
Може пък да те изненада приятно.  Laughing

 Peace
Виж целия пост
# 5
Няма как да не разбере,по-добре говори с шефа си.
Виж целия пост
# 6
Аз пък имам контра въпрос. Защо си си позволила средно голяма сметка, след като знаеш, че шефът ти така или иначе ще разбере. Или най-малкото ще види от разпечатката на проведените разговори, че избраните тел номера, нямат нищо общо със служебните... newsm78
Виж целия пост
# 7
Нали не искаш шефа да ти плати личната сметка?
Обясни му какво се е случило и предложи да си платиш частта с личните разговори.
Виж целия пост
# 8
Нали не искаш шефа да ти плати личната сметка?...
                     Не, разбира се. Момичето иска да си плати, просто шефа да не разбира.
                     Миличка, най-добре е да говориш първа с него, преди да е видял каквото и да е. Първо, щото така е честно, и второ, да не би да плати още веднъж вече платената сметка. Че като нищо ще му вземат парите втори път.
Виж целия пост
# 9
Няма начин да платиш частично общата фактура предварително и тайно.
Дръж се зряло и кажи на шефа си, че ще заплатиш личните си разговори.  Peace
Виж целия пост
# 10
 Касиерка съм, не удържам над лимита  на никого. Моите колеги си знаят колко им е разрешено  и сами идват да си внасят парите. После си пази квитанцията към приходния ордер, която ще ти даде касиерката.
Виж целия пост
# 11
Случвало ми се е веднъж това. Отидох лично при шефа, разказах за ситуацията накратко, без много обяснения, извиних се предварително и в момента на излизането на сметката и си я платих.  Peace

Не виждам проблем тук!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Аз пък имам контра въпрос. Защо си си позволила средно голяма сметка, след като знаеш, че шефът ти така или иначе ще разбере. Или най-малкото ще види от разпечатката на проведените разговори, че избраните тел номера, нямат нищо общо със служебните... newsm78
Не съм прегрешавала до сега с лични телефонни разговори. Както писах по горе телефонът е служебен а и не ми се струваше необходимо да имам втора карта и да сменям всеки път когато трябва да позвъня на личните си познати. EmbarassedНе се оправдавам просто си познавам шефа и знам какво ще последва. Това че ще си заплатя разговорите е повече от ясно. Embarassed
Виж целия пост
# 13
Не се оправдавам просто си познавам шефа и знам какво ще последва. Това че ще си заплатя разговорите е повече от ясно. Embarassed

Е, какво може да последва, ако отидеш и заявиш на шефа си, че ти се е наложило да водиш лични разговори от служебния телефон, които обаче веднагаискаш да си заплатиш. Не виждам какъв проблем е това, ще се изтъркат копчетата на телефона ли?  newsm78
Виж целия пост
# 14
По-скоро проблем ще възникне, ако шефа събере 2 и 2 и стопли че лични разговори са се водили не само по време на отпуската а и през другите месеци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия