Какви изследвания да искам?

  • 1 852
  • 23
Здравейте, момичета Grinning
От известно време рядко пиша тук, но не съм преставала да ви чета. Дълго време се опитвах да вярвам, че при нас няма сериозен проблем и чудото ще стане от самосебе си. Залъгвах се, че щом веднъж е станало без лекарска помощ, ще стане пак, но уви.....вече не мога да се самозаблуждавам. Фактът, че бебе не става вече 3 г. 7 м говори сам по себе си. До сега с мъжът ми не сме предприели почти нищо - при него: спермограма - в норма и повишен брой левкоцити, при мен - хормонални: в норма, БТ - ову. изместено между 16 - 19 ден при 28 дневен цикъл и отсктраняване на полип. Изслидванията са правени в Цибалаб на ул. Люлин планина
В края на септември сме решили да отидем в Света София - нащ близък ще ни свърже с един от ембриолозите там. Искам най-после да стане - независимо на каква цена - нямам предвид само финансова - готова съм за всякакви неприятни манипулации и изследвания. Предполагам, че екипът от Св. София знае най-добре какви изследвания трябва да ни се направят, но все пак ви моля за съвет - какво да искаме. До сега все попадаме на лекари, които не ни приемат на сериозно. Единият ни предписа спеман и геритамин и каза да дойдем след 3 м. Другата след отстраняването на полипа, въпреки не добрите стойности на БТ, ни каза отново да изчакаме 3 м. и тогава да дойдем. Преди това трябваше да чакам 1 м. най-подходящия момент, за да се удстанови със сигурност полипа, после още 1, за да се направи кюртажът когато е най-подходящо, преди това горих раничка и...
Да, но аз не мога да чакам повече, без да правя нищо. Достатъчно чаках. Искам да подходя дори директно с вътрематочна инсеминация, но не знам редно ли е аз да го предложа или първо трябва да се видят изследванията и тогавада лекарят да реши. Посъветвайте ме моля ви! За мен е важно просто да стане, независимо по какъв начин.
Виж целия пост
# 1
Лекси , аз не мога да ти дам съвет , но искам да ти пожелая да намериш подходящия доктор и щом си решила вече да действаш - успех и скоро чуден резултат  Grinning !
Виж целия пост
# 2
Лекси, а спермограмата пак ли в Цибалаб е правена?
Виж целия пост
# 3
Първо направете една нова спермограма при Щерев или Тачева.
След това потърси причината за късата втора фаза.
Виж целия пост
# 4
Да, спермограмата е правена в Цибалаб и все още нищо не е предприето във връзка със завишените  левкоцит.
Знам, че при Щерев и Тачев е най-добре да се прави спермограма, но ми се ще всичко да е на едно място. Дълго се колебаех дали да отида в клиниката на Щерев или в Света София, където мой роднина ще ме свърже директно с лекар от екипа, който му е много близък. Въпреки, че останах с впечетление, че при Щерев са най-добрите специалисти и техника, от прочетеното тук и на други места, реших, че все пак е по-добре да си "препоръчан" от някой, за да не те мотаят излишно и да не ти вземат повече пари от необходимото.
Лали, искам да правя нещата успоредно, дори и с риск да изтърпя някои неприятни процедури, които е можело да ми бъдат спестени.
Виж целия пост
# 5
Питах за спермограмат, защото Цибалаб...малко нещо спермограмите не са както трябва направени, затова не я глоедай много-много.
Добра е идеята да се насочите към клиника, където ще направят със сигурност втора спермограма и ако се наложи и консултация с уролог.
Така ще могат да вървят нещата едновременно.
Обаче сега поради горещините малко се или повече се влошават спремограмите, затова изчакайте малко до септември примерно.
Дано лесно се наместят нещата
Виж целия пост
# 6
ами щом ще те свържат с добър лекар, той ще ти каже какви изследвания да се направят...
но от прочетеното, бих те посъветвала все пак една цветна снимка да направиш - да се види как е в момента проходимостта на тръбите.
Виж целия пост
# 7
Ва, Моренка и Лали - благодаря ви. Винаги сте се отзовавали на питанията ми Grinning.
Ще отидем в края на септември, тъй като преди това нямаме възможност.
Нормално ли е да искам вътрематочна инсеминация? Доколкото знам за нея са необходими хормонални изследвания, спермограма и изследване на проходимост на тръбите. Мисълта ми е, че така и така, хормоните и спермограмата ще се направят. Ако резултатите са лоши ще се премине към съответно лечение и после няколко месеца опити, а ако са добри - пак към няколко месеца опити. Просто вече не искам да опитвам, а да действам. Въпросът ми е инсеминациите при доказан проблем ли се правят или е възможно и без да е установен такъв?
Виж целия пост
# 8
Хехей, ама ти се съвсем се разбърза. Хайде да видиш първо как са твоите и неговите изследвания и какво ще кажат лекарите и тогава ще са явни повече неща Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Вярно се разбързах, ама толкова се бавих до сега Grinning
Виж целия пост
# 10
За инсеминация се изисква спермограма, хидротубация или цветна снимка, проследяване на овулацията в предишен цикъл с фоликуметрия и изследване на хормоните естрадиол и ЛХ.
Без тези неща, никой уважаващ себе си лекар няма да ти направи инсеминация.
Така, че си правиш тези неща в рамките на един цикъл и в следващия можеш да правиш инсеминация. Ако всичко е според изискванията няма да ти откажат.
Виж целия пост
# 11
Въпросът ми е инсеминациите при доказан проблем ли се правят или е възможно и без да е установен такъв?

Един чудесен източник на информация и образование е сайтът на сдружение Зачатие - www.zachatie.org.

Ето една извадка от статия в сайта:

"IUI- интраутеринна инсеминация (вътрематочна инсеминация)

ИУИ със сперматозоиди от партньора е потенциално ефективно лечение на стерилитета при много показатели, когато жената е под 45 години.

Кога не се практикува инсеминация?

При следните състояния:

- Запушени маточни тръби;
- Тежко увредени маточни тръби;
- Много лошо качество на яйцеклетките;
- Овариална недостатъчност (menopause);
- Тежка форма на мъжки стерилитет.


ИУИ (IUI) е най-често приложима при инфертилитет, асоцииран с:

- ендометриоза (лека степен);
- неизяснен стерилитет до 3 години;
- ановулаторен инфертилитет;
- много леки отклонения в сперматогенезата;
- цервикален стерилитет;
- при двойки с леки имунологични проблеми.

Силно занижена успеваемост (процентът на бременност) след инсеминация има при:

- Жени над 40 години;
- Жени с лошо качество на яйцеклетките;
- Влошени параметри на сперматогенезата при партньора;
- Жени със средна и остра форма на ендометриоза;
- Жени с увредени маточни тръби (без значение на степента) или сраствания на тъкани в тазовата област;
- Двойки с много дълъг стерилитет (над 3 години)."

цялата статия - на адрес: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=179

още статии от Зачатие по темата:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=217

тази е много, много добра за твоето питане:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=145


Виж целия пост
# 12
Лекси, а на теб преди колко време ти махнаха полипите? Пиам zаЩото на мен наскоро ми отстраниха миома и се надявам това да ни е бил проблема. При вас явно не е помогнало, но все пак zависи колко е било наскоро...
Виж целия пост
# 13
Лали, ще настоявам за тези изследвания с цел инсеминация.
Мерси Jam! Май отговаряме на критериите - неустановен стерилитет, леки отклонения в спермограмата.
Маринка, преди окола 5-6 месеца т.е. явно не е бил основния проблем.
Виж целия пост
# 14
Лекси, ако са ти проходими тръбите, ако имаш овулация и ако спермограмата е що годе прилична, няма да ти откажат инсеминация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия