защо бебето не си изяжда адаптираното мляко

  • 2 469
  • 7
ЗДРАВЕИТЕ. Simple SmileМоето беб4е откакто се е родило не си пада много, много по адаптираното мляко.Ве4е сме в 8мия месец и се храним с мляко само сутрин и вечер, но въпреки това пак не иска да си го изяде.Може и би и това да е причината , че не качваме килца.по 300 - 400 гр. на месец.Може би и други майки имат същия проблем , и ако е така моля да обменим опит.да ми предложите някакво друго АМ или вече и аз незнам какво да правя.Педиатара ми каза да сменя млякото с НАН НА незнам защто.Та нали тези млека са за алергични деца, а ние засега нямаме такав проблем.
Виж целия пост
# 1
И ние ядем НАН,има случаи,в които не го изяжда остават около30;40 гр.Но за какво се притесняваш?Разбирам изобщо да не го кусва,а това че оставало.Изобщо не я насилвам колкото иска толкова да си яде.Ами нормално е да наддава по 300;400 гр.В първите 3;4 месеца се наддава най-много,но сега изразходват и повече енергия.Ако продължава да наддава да рече по800 гр,то трябва да стане слон.Не виждам причина и място за притеснение.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за съвета Simple Smile.но нали знаеш че когато има нещо нередно и ние майките винаги се притесняваме.А вие как сте сас пюретата , хапвате ли ги или и там е нсащата работа.Ние плодовитеги ядем , обаче тези зеленчуковите ваобще не и се нравят.
Виж целия пост
# 3
Да качвате по 400 гр. на месец , за 8 месечно бебе е добре . Не се притеснявай . Но темата ти не е за тук .
Виж целия пост
# 4
И двете ми деца не бяха фенове на адаптираното мляко!  Rolling Eyes
Една позната каза,че е държала гладно бебето си,за да огладнее и да си изпие след това адаптираното мляко. Чак такива драстични мерки не съм прилагала - просто замених адаптираното с кисело. Всички сме израснали с кисело мляко,знам минусите му ...
Виж целия пост
# 5
Мисля, че темата ти е за тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0
Иначе на въпросът ти е нормално да качва по толкава на тази възраст. Може и да не харесва ползваното от вас АМ, синът ми след 6-7мес. възраст започна да изявява  предпочитания към вкуса на АМ, сменихме 1-2 марки и намерихме това, което му харесва. За мен особена разлика във вкуса нямаше, но явно бебето си ги усеща. Пробвайте с друг вид АМ.
Виж целия пост
# 6
И ние сме същите.Тежим едва 7.600 ама кво да се прави.Яде по 4 пъти на ден откакто стана на 4м.Оправия няма.
Виж целия пост
# 7
и ние тежим 7.600 а сме вече на 8 м.Незнам и аз вече какво да мисля.досега бяхме на фризолак , а сега и взех НАН да видим дали ще го пие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия