Едно въпросче-моля за помощ става въпрос за борсата

  • 769
  • 8
Здравейте става въпрос имам дъщеря на 2г отскоро съм на борсата няма кои да ми гледа детето вчера ходих при трудовия ми посредник който ми даде 2 направления за работа като шивачка аз такова съм завършила.Завърших преди 8г и не съм работила като шивачка какво мога да направя дан ме вземат на работа също така имам 4м платена борса а те веднага ме изстрелеха да бачкам аз им казвам че моя е на такава работа той е 48 часа на работа на повикване родителите ми работят нямам свекар или свекърва да ми гледа детето.Какво да им кажа за да напишат че не ставам за работа като шивачка моля ви помогнете ми искам да си позлзвам платената борса а не тая от там да ме праща на работа имам чувство че нарочно го правят.
Виж целия пост
# 1
Мисля, че имаш право да откажеш работно място, но колко пъти, без да ти спрат обезщетенията - не знам.  Thinking
Но всъщност това няма значение. Когато се срещнеш с работодателя, просто му кажи честно, че имаш малко дете, което често боледува, няма кой да го гледа и ще ти се налага да ползваш често болнични. Това е достатъчно.  Mr. Green
А, да не забравиш и да подметнеш, че не можеш да работиш извънредно, нито през почивните дни.  Laughing
Виж целия пост
# 2
Най- добрия вариянт е да отидеш на интервю и да се представиш по възможност в  най-лоша светлина Sad. А пък и има рботодатели на които още като им кажеш че си с малко дете и няма на кого да го оставиш сами ще ти кажат че не отговаряш на изискванията. По този начин хем не отказваш работа хем оставаш в положението в което си.Друг е въпроса от гледната точка на служителя срещу теб.Имаш правото и да откажеш до 3-пъти. Успех
Виж целия пост
# 3
още на борсовия посредник му кажи ,че искаш 8 часов работен ден,почивни дни събота и неделя.Да ти намери такава работа.Ако ти предлага раб.места още на него му откажи.А също можеш да кажеш ,че не искаш да работиш по специалността си.А при работодателя е достатъчно да кажеш обикновено ,че имаш дете и няма кой да ти помага ако се разболее/пази боже от това/.При мен това свърши работа.Можеш да се запишеш на някой курс,но имай предвид,че обикновено след това ти намират работа по него.Избирай внимателно курса.Успех ти желая.Дано съм помогнала с нещо.
Виж целия пост
# 4
Момичета ходих лъгах мазах и ме отрязаха от едната фирма и ми викат да разбираме усмихва се шефката после като погледнах документа пише че аз не искам да работя като шивачка и вече няма да съм на борсата.Вече за борсата неща и да чувам до сега и 1 работа не са ми намерили файда никаква от тях Sad
Виж целия пост
# 5
Нищо не разбирам. Какво лъга, какво маза и как така от борсата не са ти намерили работа, като в първия пост точно от това се оплакваше?
Виж целия пост
# 6
Много ми е интересно, как така си учила за нещо, а след това не искаш да го работиш  newsm78
Виж целия пост
# 7
"Какво да им кажа за да напишат че не ставам за работа като шивачка моля ви помогнете ми искам да си позлзвам платената борса а не тая от там да ме праща на работа имам чувство че нарочно го правят"
Момичета ходих лъгах мазах и ме отрязаха от едната фирма и ми викат да разбираме усмихва се шефката после като погледнах документа пише че аз не искам да работя като шивачка и вече няма да съм на борсата.Вече за борсата неща и да чувам до сега и 1 работа не са ми намерили файда никаква от тях Sad
Тук намирам противоречие.Но разбрах,че искаш:4 месеца да си взимаш обезщетението и да не те занимават с работа през това време.Ако имаш документи и за други умения,представи ги и кажи,че искаш друга работа.
Виж целия пост
# 8
Много ми е интересно, как така си учила за нещо, а след това не искаш да го работиш  newsm78

А защо не? Човек да не се жени за дипломата си, я?  Laughing
Май не точно това е проблемът на авторката...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия