Какво с пържоли на котлон?

  • 1 165
  • 10
Не знам ще стане ли нещо ... купих си пилешки пържоли филе, обаче фурната нещо се е развалила /на гости при майка ми сме/. Има ли някаква рецепта /по-елементарна/ за правенето им на котлон - примерно в тенджерка или тиган?
Виж целия пост
# 1
Спонтанно ми хрумва напр. Cordon bleu или иzпържено пилешко филе със сос от къри и ананас.
Виж целия пост
# 2
Cordon bleu ?? Нищо не ми говори ...
Виж целия пост
# 3
Cordon bleu ?? Нищо не ми говори ...
Виж тук. Може да се прави и с пилешко месо, веднъж опитах и с него.
Виж целия пост
# 4
Пържоли със сметана. Пържолите се пекат от двете страни в тефлонов тиган без мазнина. Когато са почти готови се изсипва малка кофичка заквасена сметана. Докато се пекат пържолките, може да се метне в тиганчето и лук, нарязан на едро, гъбки, кисели краставички, но може и без тях.
Виж целия пост
# 5
Или ги оставяш да отлежат в марината и пак ги слагаш на тефлона.
Виж целия пост
# 6
Пържоли със сметана. Пържолите се пекат от двете страни в тефлонов тиган без мазнина. Когато са почти готови се изсипва малка кофичка заквасена сметана. Докато се пекат пържолките, може да се метне в тиганчето и лук, нарязан на едро, гъбки, кисели краставички, но може и без тях.

 smile3501 Страхотно стана!
Виж целия пост
# 7
Или нарязвам пилешкото на малко късове и го пек ав тефлона, същевременно в дург тефлонов тиган задушавам китайски микс зеленчуков или разни зеленчуци, все замразени и накрая - китайска манджа у нас! Wink
Виж целия пост
# 8
Най-елемтарния начин е да мариноваш пържолите с малко черен пипер, горчица, лимонов сок и малко зехтин.
Първо ги начукваше разбира се
После загряваш тигана ( аз ползвам тефлон или какъвто имам под ръка). Загрявам без мазнина. Когато е достатъчно топъл слагам пържолите и от време нан време натискам с вилицата отгоре. Става като на плоча.
Така приготвените пържоли може да приготвиш с гъбен, сметанов или доматен сос.
ПОнякога сервирам само със салата.
Виж целия пост
# 9
Начукваш пържолите, слагаш сол и ч.пипер, заливаш с кис.мляко и оставяш 1 час в хладилник. После пържиш в малко олио, без да се измиват, след като се изпържат ги вадиш от олиото и запържваш 3-4 скилидки чесън (както са цели ги мачкам с широкото на ножа, не ги режа). След като се запържат, връщаш пържолите и заливаш с 1 кофичка сметана, разредена с малко вода, намаляш котлона, слагаш капак и задушаваш около 15-20мин. Става много бързо, защото от кис.мляко местото става много крехко.
Виж целия пост
# 10
Начукваш пържолите, слагаш сол и ч.пипер, заливаш с кис.мляко и оставяш 1 час в хладилник. После пържиш в малко олио, без да се измиват, след като се изпържат ги вадиш от олиото и запържваш 3-4 скилидки чесън (както са цели ги мачкам с широкото на ножа, не ги режа). След като се запържат, връщаш пържолите и заливаш с 1 кофичка сметана, разредена с малко вода, намаляш котлона, слагаш капак и задушаваш около 15-20мин. Става много бързо, защото от кис.мляко местото става много крехко.
Уаууууууу добре звучи, но много мазно и калорично.А ние дебелите да мрем ли сега? badscale newsm43
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия