Бебешка кал

  • 23 357
  • 20
    Бих искала да помоля за съвети относно кир или кал по главата на бебето. При нас тя се появява сега.Ако някой знае нещо по въпроса, моля споделете го
Виж целия пост
# 1
Има много теми по въпроса, потърси!
При сина ми се изчисти за 3-4 дни с кремчето на Мустела за крусти.
Виж целия пост
# 2
Аз ползвах обикновено бебешко олио-намазваш, оставяш да размекне, и с памуче леко търкайки се отстраняват.
Имай предвид, че след време пак могат да се появят Wink
Виж целия пост
# 3
Мустела - Стелакер ползвах за сина ми и крустите изчезнаха. Тъй като мислех, че е завинаги - подарих крема, а сега на 2 годиники му излезнаха пак. Изчистих ги със зехтин.
Виж целия пост
# 4
И двете ми деца не са имали,но съм чувала със зехтин да се маже и съответно да се среше след това.
Виж целия пост
# 5
Синът ми също имаше бебешка кал на главичката.Махнах я по следния начин-намазах го с преварен чист зехтин,оставих го половин час да поседи така,изкапах го и след това с четката,като го реших всичко изпопада.  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
И на Йоана и се бяха появи крусти,аз мажех с бебешко олио.Постепенно се изчисти Peace
Виж целия пост
# 7
Препоръка от нашия педиатър - мажеш със зехтин, изчакваш малко, натъркваш лекичко с хавлиена кърпа и пада. Има и козметични продукти за тази цел.
Виж целия пост
# 8
Лично аз ,мажех дете ми с бебешко олио обилно преди къпане и след това с гребенчето на мъжът ми я решех .Падаха големи люспи и за 3 дни я изчистих.Сега вече сме на 1 годинка и видях ,че пак се е появила,но лятото ще процедирам пак по същият начин.
Виж целия пост
# 9
Най-лесно и бързо пада като се намаже с бебешко олио или ако нямаш под ръка - със зехтин. Не да изливаш шишето върху главата, а с напоено памуче, с което се тампонира само върху местата с крусти. Така детето трябва да постои - около десетина минути стигат. След което косичката се разресва с бебешки гребен (не четка!) по посака обратна на растежа на косъма. Ако не се разреше, трудно падат сами. После измиваш косата с онова, с което по принцип я миеш. По-упоритите не падат от раз, но при второ намазване - след 3-4 дни, няма да има и помен от тях. Това е най-сигурното средство. Другото - да миеш косичката само с шампоана против крусти на Себамед. Няма по-добро нещо за бебешката коса от него!  Peace Ползвах го за сина ми и не хвана нито една крустичка. За дъщеря ми ползвах други неща, включително и гадната, прехвалена Мустела, и имаше крусти.
Виж целия пост
# 10
При нас (не се обезличавам нали  Joy Joy Joy, ох извинете ме за отклонението, но до преди секунда четях друга тема, превърнала се в урок по български и още ме държи  hahaha hahaha) помогна кремчето за крусти на Мустела.

lulumba според мен Круските на се "хващат", може и да бъркам, но не се ли появяват от дългия престой на бебока във вода в корема на майката?    newsm78 
Виж целия пост
# 11
При сина ми се появи на два месеца някъде. Доста имаше, чак по челото и веждите. Не съм мазала с нищо, минаха си сами.
Виж целия пост
# 12
При сина ми се изчисти за 3-4 дни с кремчето на Мустела за крусти.
И при нас така.
Виж целия пост
# 13
Доволна съм от крема на Мустела. Със зехтин или бебешко олио също става, но процедурата е доста мазна и мръсна.
Виж целия пост
# 14
Мажех със зехтин или бебешко олио преди баня и паднаха за период от 2-3 седмици
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия