Женската злоба-видове и форми?

  • 11 884
  • 77
Привет момичета!

Повода да пусна темата е една реплика на моя близка,  от която прозря нескрита злоба и злонамереност.
Потресох се. Няма да описвам, че и тя чете и може да се разпознае, но ще ми е интересно да споделите вие с какви форми на това женско качество сте се сблъсквали?!
Успешен ден Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Сещам се само за два вида - скрита и явна  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
А защо само женска??? Thinking
Когато я срещна  в мъж е още по-потрисащо.
Злобата се чете в погледа и я има навсякъде.
Нека някой да ми каже, че за него това чувство е непознато.
Че и аз злобея от време на време. Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Ако изглеждаш по-добре от приятелките си, и имаш по-добра работа от тях това не е добре за никоя от тях  Ако и мъжете се заглеждат по теб повече това вече е ужасно. Mr. Green Типична злоба, която не е само женска, важи и за двата пола  Peace
Виж целия пост
# 4
Много рядко ми се случва да контактувам със злобни хора.В повечето случаи не са ми приятелки,а познати.Иначе бих ограничила контактите си,особено при злонамереност.Няма смисъл да си късаш нервите и да обръщаш внимание.Иначе изявената злоба е по-добре от скритата.Поне знаеш какво може да очакваш от този човек.
Виж целия пост
# 5
Цитат
но ще се радвам да споделите вие с какви форми на това женско качество сте се сблъсквали?!

Как може подобно нещо да радва някой, споделяне за злобата?  Rolling Eyes
Мога да кажа по въпроса, че това не е женско качество, а човешко и никой не е застрахован нещо някога да го провокира в самия него.
Виж целия пост
# 6
Злобата витае навсякъде около нас и не само женската.Видовете и формите и са индивидуални за всеки човек и предполагам се определят от характера.Въпроса е навреме да прецениш намеренията на даден човек. 
Виж целия пост
# 7
Според мен злобата е форма на изразяване на неудовлетвореност,ниско самочувствие и травми от детството. Има я и при двата пола...за жалост но женската е твърде пошла.
Виж целия пост
# 8
Женска злоба в службата - вчера сутринта ми се случи случката и ми развали целия ден (поплаквах си тайно като бях сама в стаята), но като си тръгнах вървях си по пътя и си мислех, че някои хора просто си нямат работа...по-добре да не разказвам цялата случка в детайли, че пак ще го преживявам, но мога само да кажа че с мъже се работи по-лесно от колкото с жени...представете си да смените работата и на новото място да се натъкнете на отявлено злобни клюкарски ориентирани създания ...е, реших да ги пусна да пасат по ливадата и да си гледам работата, пък кой какво казал и мислел за мен грам да не вълнува...но винаги когато си по-различен с нещо (било с дрехи, начин на обличане и цялостна визия, маниер на общуване, не-желание за част от общото женско стадо) ...винаги те гледат на криво и о, да - злоба има, видове много и форми още повече...но не е приятно и разваля позитивната ми нагласа към ежедневието Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Цитат
но ще се радвам да споделите вие с какви форми на това женско качество сте се сблъсквали?!

Как може подобно нещо да радва някой, споделяне за злобата?  Rolling Eyes
Мога да кажа по въпроса, че това не е женско качество, а човешко и никой не е застрахован нещо някога да го провокира в самия него.

Ееееееее, добре де не се хващай толкова за думите - не съм се изразила правилно. Естествено, че не ме радва злобата!
Виж целия пост
# 10
Женската злоба е качество присъщо единствено и само на останалите индивиди от женски пол. А ССФ, горката, винаги е само потърпевша от нея-я заради неповторимата си външност, я заради образованието, я заради хубавата заплата, я заради перфектното си семейство и милото...
А стига де! Stop
На всички ни се е случвало да подмятаме злобни реплики или забележки (волно или неволно) - и в присъствието и зад гърба на някого. Бъдете честни-признайте си.
И това не е женско качество, човешко е. Може да не е от най-завидните ни качества, но е така.
Виж целия пост
# 11
За съжаление женската злоба е навсякъде и е израз на неудовлетвореност, комплекси, завист, липса на добро самочувствие.... Човек не гледа какво има, а какво имат другите, което той го няма и се почват едни плеяди от "добри чувства". Много ми е криво, когато се случи да се превърна в обект на злоба и нападки. Гледам да не обръщам много внимание.
Виж целия пост
# 12
Толкова да не ми пука,че чак не я забелязвам!  Peace Някой бил говорил, някой се опитвал да ме злепостави-ама хич не ми дреме. И не страдам.  Mr. Green Може би, защото работата ми е относително самостоятелна, не завися от голям колектив и няма как да ми се отрази особено.
Виж целия пост
# 13
То ако се ограничи само с говорене и на мен не ми пука, но ми се е случвало да пострадам сериозно, морално и финансово, заради дълго и внимателно планирана тактика на колежка злобарка! Twisted Evil
Виж целия пост
# 14
То ако се ограничи само с говорене и на мен не ми пука, но ми се е случвало да пострадам сериозно, морално и финансово, заради дълго и внимателно планирана тактика на колежка злобарка! Twisted Evil
И на мен ми се е случвало, но заради шеф-злобар.Вече бивш.
Така, че е до човека. Не е качество, присъщо само на жените.
При мъжете, смея да кажа, че проявлението му е в доста по-застрашителни размери, докато при жените в общия случай  се изчерпва само с подмятания и хапливи забележки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия