как да раждам?

  • 6 952
  • 125
оле мами кажете ми как е по добре да раждам много ме е страх от нормалното раждане не е от глезотия просто се усе6там 4е като ме проверяват за разкритие много ме боли а как 6те изтарпя другите болки термина ми бе6е на 16.02.2009 и  newsm78  о6те се нося с корема ама и нямам никакви признаци нито тапата ми е паднала нито ни6то ска4ам си спокоино знам 4е и след секцио боли но мога да си контролирам болката и няма да изтарпя нито 6иенето нито махането на плацентата нито напаните или контракциите просто се събуждам с бебо даите ми съвет моля Whistling
Виж целия пост
# 1
нормално си роди
какви са тези глезотии...боли ала-бала...а като прави бебето с мъжа ти,не те ли боля?
Секциото не е шега и се препоръчва само в краен случай!
Виж целия пост
# 2
Аз родих секцио, защото ми се наложи.
И да ти кажа, че ако имам второ дете ще избера пак по същия начин да родя.
По принцип всички майки малко или много се страхуват от неизвестното, когато е за първи път. Тук ще чуеш най-различни мнения, но в крайна сметка ти решаваш.
Аз съм за секцио Peace Успех Hug
Виж целия пост
# 3
Мацка, успокой се!  Hug
Както виждаш всички сме живи и здрави без значение как сме раждали. И все пак можеш да си поискаш упойка, ако раждаш вагинално. Уверявам те, че не съм усетила нито шиенето, нито е било болезнено излизането на плацентата. А и такава еуфория те обхваща като си видиш бебето, че всички притеснения отпреди раждането ти се струват бели кахъри.
А за това, че проверката за разкритие е болезнена - явно зависи от лекаря. Мен не ме е боляло изобщо, защото лекаря беше внимателен. За сметка на това при рутинен преглед при една докторица многократно споменавана в черния списък щяха да ми изскочат очите.
Виж целия пост
# 4
По принцип нормалното раждане е по-добро за бебето.
А и за теб. Секциото се предписва от лекар при нужните за това показатели. И никой от тях не е страх.
Виж целия пост
# 5
Ще чуеш и двете мнения, но в краен случай не се знае какво ще се случи, изчакай си спокойно и каквото е писано! Успех!
Виж целия пост
# 6
Болката при раждане не може да се сравнява с друга болка.
Тя е единствена и неповторима.
Това, че те боли при преглед нищо не значи.
Ако тялото ти можеше да избира вместо теб - щеше да избере нормално раждане.
То е създадено така, че да го може!
Виж целия пост
# 7
100 % нормално, ако можеш Peace
Виж целия пост
# 8
По-добре за тебе и за бебето от нормалното раждане няма. Родих и двете естествено без упоики. А за секциото незнам, но мисля че и тях ги боли. Чувала съм че те се възстановяват по-дълго. Остава им белег. За преносването не се притеснявай. Второто го родих 7 дни след термина.
Виж целия пост
# 9
Няма страшно!
Прегледа за разкритие НЕ боли!Знам какво изпитваш,но всичко ще мине по-лесно от колкото си си мислила.Не се паникьосвай!
Щом аз родих (нормално и без упойки) и ти ще се справиш!  Laughing
Късмет и леко и бързо раждане!
Виж целия пост
# 10
Това ще прецени най-добре лекар. А от теб се иска да се стегнеш и да мислиш позитивно. Успех ти желая.
Виж целия пост
# 11
Ако няма основателна причина, си роди нормално  Peace Не е чак болка за умиране, а и не мисля, че след секциото няма да те боли  Wink Да не би да се стягаш при прегледите, че така да те боли  newsm78 Много е важно мускулатурата ти да е отпусната  Peace
Виж целия пост
# 12
Във форума по принцип сте виняги за модерното и виняги казвате в кой век живеем,а сега подкрепяте нормалното,аз не мога да ви разбера.
Родих секцио по спешност,пъпната връв беше дълга и оплетена,ако бях родила нормално не се знаеше какво щеше да се случи.
Следващият път ще раждам секцио по желание,защото знам какво е и ще съм спокойна че с бебето всичко ще е ок.
Стига с това че някой се глезел за това искал секцио,напротив секциото е тежко и е по-геройство.
Изборът си е твой,но аз съм за секциото.Невиждам нищо хубаво в това да се напъвам защото било неповторимо.Неповторимо е да си видиш детето живо и здраво,а не откъде е излязло.
Късмет! Peace
Виж целия пост
# 13
Във форума по принцип сте виняги за модерното и виняги казвате в кой век живеем,а сега подкрепяте нормалното,аз не мога да ви разбера.
Родих секцио по спешност,пъпната връв беше дълга и оплетена,ако бях родила нормално не се знаеше какво щеше да се случи.
Следващият път ще раждам секцио по желание,защото знам какво е и ще съм спокойна че с бебето всичко ще е ок.
Стига с това че някой се глезел за това искал секцио,напротив секциото е тежко и е по-геройство.
Изборът си е твой,но аз съм за секциото.Невиждам нищо хубаво в това да се напъвам защото било неповторимо.Неповторимо е да си видиш детето живо и здраво,а не откъде е излязло.
Късмет! Peace

Никой не казва, че ако има някакъв проблем, пак трябва да се роди по нормален естествен път  Peace
Не смесвай нещата  Naughty
Виж целия пост
# 14
И при двата случая ще има болка, а връщане назад няма  Grinning

Опитай се да мислиш за бебчето и за хубавите мигове, които ти предстоят с него. Аз имах лека фобия детето ми да не се увреди при естествено раждане. А също и ми се струваше някак противно естественото раждане - има нещо, което ме отблъсква. По-точно ме отблъсква нормалното раждане в България, които в много случаи не е нормално.

 Първият път забременях след лечение на стерилитет. Лекарят ми твърдеше, че бебето е нормално разположено и не вижда причина да не мога да родя нормално, но не исках да рискувам да се обърка нещо. Но все пак ме накара и да се замисля над това, че е много чакано и че нещо може да се обърка ...
Категорично не агитирам за секцио, пиша единствено как беше при мен. Иначе и двата пъти се възстанових по-бързо, отколкото много от  родилите нормално.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия