Колко каша?

  • 1 655
  • 28
Мами, имам питане колко каша сте давали или давате на дете на 7 месеца.
Аз по принцип правя 7 мерителни лъжици от кашата и вода на око - около 100мл.
Но количеството ми се струва малко.
Виж целия пост
# 1
Е на кашата няма ли указание за необходимото количество-според месеците на бебето newsm78
Виж целия пост
# 2
Ми не намирам такова упътване на кутията на каша Milupa - Apple Carrot za 6 месеца.
Дадено е само колко калории е 1 порция.
Виж целия пост
# 3
Колкото иска детето - толкова  Simple Smile

На 7 месеца ядеше по 200гр каша  Peace Пропорциите течност - сухо вещество винаги правя на око - има деца, които предпочитат по-редки /моето/, други - по-гъсто... Един път опитах предложението на кутия на Нестле и не се получи нищо годно за ядене  Confused
Виж целия пост
# 4
И Ана думка много каша...сутрин си хапва по 6-7 лъжици-в разтвор с вода не знам колко мл излизат,4е я правя на око....понякога след обяд,ако пасирам плод за междинно хранене и добавям по 2-3 лъжици...много яде..Хумана е фаворит PeaceХи4 и не ги гледам указанията Party
Виж целия пост
# 5
А как мерите че е 200грама кашата - слагате 200мл вода и после каша колкото поеме или обратното - 200грама каша и вода колкото поеме? Rolling Eyes newsm78
Виж целия пост
# 6
Не, с 200мл вода, ще стане повече от 200гр каша  Simple Smile Горе-долу за 200гр каша слагам 150 вода или мляко. Както писах - сухото вещество - на око. Не го мисли толкова, няма нищо сложно в приготвянето на инстантна каша Simple Smile Давай на детето толкова, колкото иска. Принципно правилото е, за да знаеш дали му стига е, че трябва да му остане малко, когато откаже - ако изяде всичко - увеличи другия път малко дозата и така ще прецениш  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Ма то нашето сине ще яде докато му даваш - до сега не е отказал нищо.
Виж целия пост
# 8
Ма то нашето сине ще яде докато му даваш - до сега не е отказал нищо.


 Joy Joy Joy

Моят е слаб и ядеше по 200гр, значи спокойно може да му предложиш повече от 100гр на твоето  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ми ще взема да му правя вече 150мл вода + каша колкото поеме.
Виж целия пост
# 10
5 с.л. с връх със 150 мл вода давах аз.
Виж целия пост
# 11
5 с.л. с връх със 150 мл вода давах аз.
Peace
Виж целия пост
# 12
Ма то нашето сине ще яде докато му даваш - до сега не е отказал нищо.


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ами давай му на детето колкото му се яде.Не е бездънна яма,все ще има наяждане. Laughing

Аз слагам около 100мл вода и каша на око,докато уцеля гъстотата.Ама на моята това количество и идва много даже.
Виж целия пост
# 13
Колкото изяжда детето толкова му давай. Сега му е малко количеството. Peace
Виж целия пост
# 14
5 с.л. с връх със 150 мл вода давах аз.
и аз така
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия