МНЕНИЯ ЗА ЕПИДОРАЛНАТА ОПОЙКА

  • 6 357
  • 138
ЗДРАВЕЙТЕ!
БИХТЕ ЛИ МИ ПОМОГНАЛИ ДА СЕ ИНФОРМИРАМ
ДАЛИ Е ОПАСНА ЕПИДОРАЛНАТА ОПОИКА
ТЪЙ КАТО СЪМ ЕДНА СТРАХЛИЖА БЪДЕЩА МАЙКА
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!! Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 1
Можеш да разгледаш ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=359697.msg9648614;topicseen#msg9648614
Иначе аз не одобрявам ЕпидУралната Упойка, раждах с такава и беше сериозна грешка (имам даже и съмнения дали изобщо имаше някакво обезболяване при мен). Винаги има риск, разбира се, затова трябва да се подбере добър анестезиолог, хубаво е и да направиш предварителна консултация с такъв, ако решиш да избереш такова обезболяване.
Виж целия пост
# 2
ЕпидУралната Упойка крие доста рискове....
Според мен трябва да мислиш първо за бебето си и чак след това за твоите страхове...
Виж целия пост
# 3
С извинение към авторката, но е много фрапиращо наистина : Епидурална може да не знаете как се пише,защото думата е чужда, ама Упойка си е чисто българска дума... Само отбелязвам.
Аз родих с такава упойка. За бебето няма риск - поне известен до момента, за родилката - вие сте в ръцете на анестезиолога. Това е.
Виж целия пост
# 4
Първо недей да крещиш, ще ни спукаш тъпанчетата и второ май си пропуснала много часове по български език, ако не друго то ползвай проверка правопис, ще ти е от полза. По въпросът ти всичко зависи от това колко е добър лекарят, които ще ти поставя упойката. Леко раждане ти желая! Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 5
По принцип не е опасна, но много рядко може да има усложнения, най- вече ако лекаря не е достатъчно опитен или ако ти мръднеш докато ти я слагат. Лекаря ще те информира за евентоалните усложнения. Аз лично раждах цезарово с епидорална опойка и съм много доволна. Нямаше никакви усложнения и беше напълно безболезнено.
Виж целия пост
# 6
Питай доктор.
Виж целия пост
# 7
Още в заглавието на темата правописни грешки,простооо..........
Виж целия пост
# 8
Честно казано не ме кефи идеята. Е, ако се наложи секцио, предпочитам с такава упойка- все пак по-добре да ми изключат краката, отколкото мозъка с пълна упойка.

Казват, че усложненията от такава упойка били по-редки случаи, отколкото измрелите от апоплексия, предизвикана от лош правопис в интернет форуми:)
Виж целия пост
# 9
Peace
именно , той най-добре ще ти обясни  Grinning
Виж целия пост
# 10
Всички сте прави за дразнещия правопис и "КРЕЩЕНЕТО", но как само я нападнахте... ooooh! Повече няма да посмее да напише и ред във форумите, а не това е целта на занятието.
Сега по въпроса - и двата пъти раждах с епидурална упойка и не съм имала никакви нежелани странични ефекти след употребата и. Все пак, най-добре е да обсъдиш плюсовете и минусите с лекар. Peace
Виж целия пост
# 11
Еее,толкова ли е важен пустият правопис,че почти всеки един пост започва с това  ooooh!

Да,разбира се,че е важен,но не е точно това мястото да се преподават уроци по граматика.Кой както пише си пише,не е необходимо да нападате жената.Тя съвсем ще се притесни,а явно търсеше подкрепа и малко информация.

Който ще напада по-добре да не пише.На който не му пречи правописа нека се отзове,а ако модератор реши да закрие темата,заради грешен правопис нека го направи  Peace

Защо пък главните букви да са крещене?Така го разбирате вие,правите си някакви интерпретации.Никъде не пише,че означават крещене.Може жената да го е използвала,за по-четливо.Има стотици хора,които пишет смс-и с главни букви,е да не би да крещят?

А сега по темата.Не съм раждала с епидурална упойка,но не бих се навила,дори и само заради тръбичката в гръбнака ми.Изглежда ми много неудобно да лежа и да се превивам със система бучната във вената под пръстите на ръката ми и маркуч в гръбнака  ooooh! За останалите нераположения няма да говоря,Джуличка ги е намекнала.Много често се стига до форцепс и вакуум,заради неефективни напъни,вследствие на безчувстеност  Peace
Виж целия пост
# 12
Раждах нормално с епидурална упойка и съм доволна. Естествено, има рискове, както и във всяка друга прилагана анестезия. Много е важно анестезиологът да е препоръчан и с доказан опит!
Виж целия пост
# 13
Е голяма работа, че има правописни грешки. Жената е бременна и е под напрежение от предстоящото раждане.

Аз не съм раждала с упойки. Ако можеш мини без епидурална упойка.
Виж целия пост
# 14

Цитат
Защо пък главните букви да са крещене?Така го разбирате вие,правите си някакви интерпретации.Никъде не пише,че означават крещене.Може жената да го е използвала,за по-четливо.Има стотици хора,които пишет смс-и с главни букви,е да не би да крещят?

Ами то изрично е опоменато в правилата ,не ние да си правим някакви интерпретации.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия