Използването на рутер за Wi-Fi в домашни условия натоварва ли месечната сметка ?

  • 1 917
  • 21
Понякога се налага да използваме в домашни условия рутер за достъп до интернет от два или повече компютъра.Това натоварва ли месечната сметка за интернет?Мисля да си купя рутер,но съветите ,които ми дават са противоречиви.Благодаря на всички,които ще ми помогнат да реша какво е най-удачно!
Виж целия пост
# 1
Ние сме с рутер, семейството ми е от 4 членове и имаме 4 лаптопа, ползваме интернет на БТК таксата е 20 лева независимо колко ползваме, ще натовари сметката само ако си на ограничен трафик.
Виж целия пост
# 2
Не би следвало да натоварва, защото канала се поделя на толкова компютри колкото в момента са включени към рутера.

На нас ни взимат такса като за едни компютър.
Това колко компютъра ползват интернета, тях не ги интересува.
Те ми подават Интернет с параметри спрямо таксата, която заплащам.
Виж целия пост
# 3
Не, не натоварва месечната сметка. Ние плащаме такса за един компютър, ползваме 2, с тази разлика, че нашият доставчик не позволява това и ако възникне проблем немога да се обърна към него.
Виж целия пост
# 4
Ние сме с рутер, семейството ми е от 4 членове и имаме 4 лаптопа, ползваме интернет на БТК таксата е 20 лева независимо колко ползваме, ще натовари сметката само ако си на ограничен трафик.
I ние сме точно така. Плащам си твърдо 20 лева
Виж целия пост
# 5
не сме към БТК ,,имаме рутер 3 компа
сметката ни е една и съща
нета е споделен Peace
Виж целия пост
# 6
И ние сме с рутер и 4 компютъра. Сметката не се натоварва.
Виж целия пост
# 7
пич, ко ти става?
Виж целия пост
# 8
не натоварва, но все пак е нужно да се обръщаш за такива въпроси към доставчика си.

с.
Виж целия пост
# 9
Някои искат допълнително такса. Не знам на какво основание.
Виж целия пост
# 10
Сложете си го сами. На нас ни го сложиха, но такса не са ни искали. Преди в апартамента си го сложихме сами.
Виж целия пост
# 11
зависи дали рутерът който ще използваш е твой личен или е на доставчика,и дали самият ти доставчик няма някакви специални изисквания.най-добре се обърни директно към него.  Peace
Виж целия пост
# 12
Не, освен ако не ползваш Mtel Homebox Wink
Виж целия пост
# 13
Не би следвало да натоварва, защото канала се поделя на толкова компютри колкото в момента са включени към рутера.

На нас ни взимат такса като за едни компютър.
Това колко компютъра ползват интернета, тях не ги интересува.
Те ми подават Интернет с параметри спрямо таксата, която заплащам.

И при нас така. Ние си го купихме и нищо не са ни искали.
Виж целия пост
# 14
Малко в страни от темата, но не съвсем да попитам аз: на Mtel Homebox може ли да се сложи рутер? Обаждах им се да питам как мога да ползвам интернета им на 2 компютъра, но ми обясниха, че устройството не било предвидено за това. Ако аз си сложа рутер няма да ми се сърдят, каза момчета Laughing, но аз си нося отговорност, което се подразбира.

Та може ли да сложа рутер и всъщност това как ще натовари сметката ако се вмествам в ограничения трафик?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия