Facebook - social network - или неизчерпаем извор на лична информация?!?

  • 2 359
  • 32
Точно вчера си деактивирах профила във Facebook - предпочитам да запазя личното си пространство наистина лично.

Вие на какво мнение сте за тази social network - дали ви помага, дали ви забавлява или ви плаши?!
Виж целия пост
# 1
Благодарение на фейсбука открих много стари приятели пръснати по целия свят, дори любимата си и единствена кума , с която бях загубила всякаква връзка  Peace Освен това намерих много нови приятели  Peace
Не ме притеснява, че някой ще чете лични неща или ще разглежда снимките ми  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Абе нема лошо, но ако можеше да не бъда уведомявана всеки път, когато някой стане фен я на кюфтета, я на лютеница, щеше да е далче по-добре.
Виж целия пост
# 3
И аз съм потънала във фейсбук напоследък. Засега плюсовете са повече от минусите. Човек може да внимава каква лична информация пуска там...
Почти не приемам непознати. Или ги трия после. Забавлява ме.

Виж целия пост
# 4
С какво да ме плаши? Че някое старо гадже може да види за кого съм се омъжила ( след като на добра воля съм посочила). Или че някой ще види снимката на детето ми. Или какво?
Съвсем друго влагам в понятието "лично".
Лицето ми не е лично, образованието ми не е лично, това, че съм омъжена също....
Виж целия пост
# 5
Най-лесното нещо е да си направиш настройките, така че само приятелите да ти виждат профила, а пък сам преценяваш кой да си добавиш в приятели. Не виждам какъв е проблема.  newsm78
Виж целия пост
# 6
Всичко, което посочваш, го правиш ти - ти решаваш до колко да се разкриеш, че и доколко да излъжеш, както навсякъде в интернет  Mr. Green
С какво да ме плаши? Че някое старо гадже може да види за кого съм се омъжила ( след като на добра воля съм посочила). Или че някой ще види снимката на детето ми. Или какво?
Съвсем друго влагам в понятието "лично".
Лицето ми не е лично, образованието ми не е лично, това, че съм омъжена също....
Иначе и аз като Рокси...тези неща, които там се виждат, и без това всички ги знаят.
Виж целия пост
# 7
Фейсбук и всички подобни ме ужасяват. Освен това, неетично е да пльоскаш в нета снимки на хора, които може и да са ти приятели, ама не са се съгласявали да се редят на изложба - напоследък все по-често ми се налага да вменявам тази деликатна мисъл на разни люде  Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
Какво означава да ме е страх!?

Аз си "общувам" само с приятели от реалния свят! Качвам снимки (не еротични  Laughing) за да могат приятелите ми, които са в чужбина да ги видят! Те правят същото! Така подържаме връзката!

Не публикувам информация като адрес, телефон и прочие, но това, че имам връзка и съм завършила еди къде си едвали е голям проблем!

  bouquet
Виж целия пост
# 9
Buttinsky, изключи си настройката просто.

Фейсбук е социален експеримент. Изобщо не ме притеснява, защото доброволно съм се разкрила в интернет пространството преди години и не очаквам никакви анонимности. Както и вие не би трябвало.
Виж целия пост
# 10
Мерси, Ева, ...пак съм бляла някъде.
Виж целия пост
# 11
Светът стана голямо село.

Освен това, неетично е да пльоскаш в нета снимки на хора, които може и да са ти приятели, ама не са се съгласявали да се редят на изложба - напоследък все по-често ми се налага да вменявам тази деликатна мисъл на разни люде  Crossing Arms

Но с това съм напълно съгласна.
Виж целия пост
# 12
Нищо страшно не виждам във Фейсбук. Профила ми го виждат само приятелите, намерих много стари, които не съм виждала с години, разбрах какво правят, колко деца имат вече, възобновихме контакт. Намирам и нови познати, свързани с общи интереси. Просто  не качваш информация, която не искаш да е публично достояние и толкова.
Виж целия пост
# 13
1 Има настройки, от които само приятелите да виждат профила и снимките ти.
2 ти решаваш какво и колко да споделиш и да постнеш там
Това към авторката.

Иначе, когато интернет се използва благоразумно и предпазливо, няма проблеми, според мен.
Виж целия пост
# 14
Ако искам да изпратя снимки на някой, правя го по мейла или с линк от Фотобукет. Ако искам да лъсна с цялата си прелест в нета, ще си направя личен блог или дори сайт. Не ми се е случвало да търся някой човек, и да не успея да го намеря. Специално пък за гимназията и университета - всичките са в Атол, да не говорим, че ги имам и в скайпа, и в кю-то...
Дразнещото поне за мен е именно мрежовостта - моите познати и приятели са си мои познати и приятели, както техните - техни. Изобщо не ме интересуват брата на кумата, първия братовчед на зетя, бившият колега и още по-бившият съквартирант на приятелката ми Х, които непрекъснато ми изскачат като "Хора, които може би познавате". Ами не ги познавам и не искам да ги познавам.
Изтрих си регистрацията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия