Какво ще правите с децата лятото след изписване от 4група

  • 780
  • 13
Голяма дилема и колкото повече наближава толкова повече се притеснявам!Да я оставям сама ли ,да я записвам някъде ли ?И аз не знам!А вие?
Виж целия пост
# 1
Ооо сама няма да я оставя. Страх ме е още да стои сама. Децата от четвърта група имат право да останат лятото в детската градина. Ще настоявам за този вариант. Но това вече го коментирахме в другата тема.
Виж целия пост
# 2
Това е голям проблем за работещите мами. Виж аз съм го предвидила още отрано Joy. Сега покрай бебето и каката ще си гледам, че и на бабите ще погостува за по месец и така... Но ако бях на работа - щеше косата ми съвсем да побелее от притеснение какво прави, ако се наложи да я оставя сама.
А би ми било интересно какви възможности предлага Бургас през лятото за толкова големи деца. То и от цената много зависи... ooooh!
Виж целия пост
# 3
На мен от детската градина ми отказаха да я вземат за летния период ,така че в къщи с телефона в джоба и ключът на врата.....направо ме побиват тръпки
Виж целия пост
# 4
аааааа и на мен ми отказаха в детската градина да я оставят моята хебавица за лятото,такаче си правя някъкви сметки други,пък да видим.1ви вариант-с мен на работа,малко на село,малко баща ми ще я гледа и така да избутаме лятото. нямам друг вариант.притеснявам се,но това е положението.
Виж целия пост
# 5
Аз от скоро имам предложение на свекърва ми да я вземе да я гледа.  После може би при майка ми малко ще постои, че там има доста деца и и харесва. През пролетната ваканция беше там и не искаше да се прибира. По цял ден навън игра. Престраших се да я оставям навън  и без надзор дори.
Виж целия пост
# 6
Какво означава "Отказаха ми"? Подадохте молба, на която директорката написа "Не, не може"?
Виж целия пост
# 7
О дааааа! #Cussing outСъгласно закона за образованието в гр.Бургас децата се изписват на 01.06.
А за навън ние играем от една година сами навън но много зависи къде живеете.Нашия блок е така да се каже скътан и няма движение на коли ,така че съм много спокойна.
Виж целия пост
# 8
И нас ни изписват в края на м.май,още повече,че в градината започва ремонт.meri_zajo  е права за нашия град,доколкото знам това е от 2 години въведено при нас.
Виж целия пост
# 9

А за навън ние играем от една година сами навън но много зависи къде живеете.Нашия блок е така да се каже скътан и няма движение на коли ,така че съм много спокойна.
Зад блока където играят децата не е оживено, но мен ме притеснява факта, че дъщеря ми е доста палава и нещо и нямам вяра все още в игрите. Не внимава достатъчно, не се пази. А апартамента ни е разположен така, че нямам никаква видимост какво става там където играят. Затова все се въздържам да я оставям сама. Майка ми живее в къща. Когато съм на двора чувам децата като си играят, понякога поглеждам различно е.
Виж целия пост
# 10
Ако нямате друга алтернатива, подайте си молба до директорките, преди да са казали, че е минал срока за това. Закон за град Бургас няма. Закона е общ, за цялата страна. Ако има местна наредба, като административен акт е с по-малка сила от Закона. Но може да поставят срок, в който да се запишат децата за летния период и да кажат, че сте го изпуснали. Април е преполовен вече.
Но ако имате и други варианти, добре е за децата да имат някакъв интервал между градина и училище поне месец.
Виж целия пост
# 11
Слава богу,моята е кротанка и е отговорна и от както има телефон ми звъни за щяло и нещяло като е навън Mr. Greenможе ли тук...може ли там... Mr. Greenно аз съм доволна ,нали за това го взехме този телефон я!
Виж целия пост
# 12
И за мен това е проблем № 1. Моите близнаци също ще бъдат изписани но 31.05. Директорката е казала на учителките, че затварят и всички ще излизат в отпуска, май щели да правят ремонт. Това ми каза госпожата. Утре директорката след обяд има приемни часове с родители до 18.00ч и ще се срещна с нея да го чуя от устата й.
Ако не стане, имам вариант да ги дам на частната занималня до нас. Таксата е 11лв. на ден средно около 220 лв зависи работните дни в месеца. Само, че при мен тази такса е умножена по 2. Могат да ми направят 1лв. отстъпка на ден само за единия. Ще ходят  само юни и юли. Август се надявам шефката да се е върнала от майчинство и аз да си остана вкъщи да ги гледам поне година и тогава ще си търся работа.
Въобще не е уредено това от Просветното министерство. Детските градини или училищата трябва да намерят начин да приютят децата. Децата не трябва да стоят сами до 12г. Майките масово ще почнат да напускат или няма да работят години наред. От друга страна работодателите не искат майки с малки деца.
А и първи клас трябва да се водят и прибират от училище. Не всеки има свободна баба подръка. А и бащите не взимат чак толкова много, че майките да си седят в къщи.
А бе въобще е една, не ми се говори.
Виж целия пост
# 13
Ако ви е голям проблем гледането на децата през лятото, подайте молба до директорката на детската градина детето (децата) да посещават градина през летния период от 01.06 до ... (както си прецените) съгласно чл. 18 от Закона за народната просвета. Ако не го направите, със сигурност децата няма да са в градина през лятото. Така няма начин да ви откажат, дори да са сборни групи. Няма кой да ви търси правата, ако не го направите вие. За персонала е по-добре през лятото да има колкото се може по-малко деца, за да си вземат отпуските. Това не е ваш проблем, вашият проблем са децата ви.
Все пак, съветвам да осигурите поне 2 седмици истинска ваканция между училище и градина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия