Изписаха Диазепам за 4 годишно дете . Това нормално ли е?

  • 6 686
  • 29
Синът ми е на 4 години и страда от Бруксизъм /скърца със зъби през ноща/. От няколко дни се оплаква от силни болки в зъбите. След консултация със заболекар и известен доцент констатираха, че болката е в следствие от скърцането със зъби. Ще му направят шина с която да спи. До тук добре... но му изписаха и малка доза диазепам преди лягане, за да спи спокойно, защото инъче от шината нямало смисъл. Това ми се струва абсурдно. Утре имам час при хомеопата ни. Някой сблъсквал ли се е с такова нещо? Хомеопатията дали ще помогне?
Виж целия пост
# 1
НЕ, не е нормално. Хич даже... Говори с хомеопата си
Виж целия пост
# 2
Не бих дала на детето си успокоително независомо кое светило го е изписало. И според мен хомопатията може да помогне.
Виж целия пост
# 3
Синът ми е на 4 години и страда от Бруксизъм /скърца със зъби през ноща/. От няколко дни се оплаква от силни болки в зъбите. След консултация със заболекар и известен доцент констатираха, че болката е в следствие от скърцането със зъби. Ще му направят шина с която да спи. До тук добре... но му изписаха и малка доза диазепам преди лягане, за да спи спокойно, защото инъче от шината нямало смисъл. Това ми се струва абсурдно. Утре имам час при хомеопата ни. Някой сблъсквал ли се е с такова нещо? Хомеопатията дали ще помогне?

Често скърцането със зъби се предизвиква от вътрешни паразити. Или от напрежение на психологична основа, което не може да бъде преработено. Първо е добре да се изключи прогнозата за вътрешни паразити. Следва прогнозата за напрежението, което лесно се подобрява и с хомеопатия.
Виж целия пост
# 4
А за вътрешните паразити какви изследвания трябват?

Моя син от известно време също скърца със зъби нощем.
Виж целия пост
# 5
В София има няколко психиатрични клиники специално за деца. Едната е в Княжево и там работят добри психолози и психиатри. Лечението беше безплатно но сега не зная как е. Специалистите имат начин за справяне с тревожност при деца без да се прибягва към лекарства. Ще си поиграят, ще порисуват и така всичко ще се оправи Peace
Виж целия пост
# 6
Точно диаzепам не бих дал никога на толкова малко дете.Това е беzотговорно според мен.
Има много по слаби успокоителни zа деца.
Ако средствата оправдават в случая целта,то детето трябва zа 1 седмица да свикне с Шината.В противен случай Ще се появи zависимост кьм лекарството и Ще имате много пове4е проблеми от скьрцането.

От колко време скьрца детето?
Виж целия пост
# 7
От доста време скърца със зъби. Година може би. Но до сега не е имал проблем т.е не се е оплаквал от болки в зъбите. Консултирала съм се с педиатъра и зъболекар преди това и те са ми казвали, че ще го израсте и че се дължи на това, че е много емоционален. Но сега от една седмица, ужасно го болят зъбите или по-скоро мускулите на устата.
Виж целия пост
# 8
От малка скърцам със зъби -до сега.Просто съм много емоционална.Имало е периоди да ме боли челюстта.Но със деазепам не съм се тровила.Даже с нищо не съм. Naughty
Виж целия пост
# 9
КЛАСИЧЕСКАТА хомеопатия успешно се справя с този проблем.
Виж целия пост
# 10
Диазепамът води до пристрастяване и до непрекъснато увеличаване на дозите.
И аз смятам, че детски психолог би помогнал. Дори и да се наложи пиенето на медикамент, добре е да не е само то метода на лечение.
Дъщеря ми също скърца със зъби нощем, но не често и обикновено когато през деня нещо много я е впечатлило или е била превъзбудена.
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 11
В никакъв случай не му давайте диазепам!Това е лекарско безумие!И моето дете скърцаше със зъби ! Правят го по- емоционалните деца! Но те са напълно здрави деца!Заведете детето на детски  Психолог- НЕ  психиатър, а психолог ! След два или три сеанса ,които включват разговор и рисуване детето ви ще се успокои! Желая късмет- ще видите че всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 12
Синът ми е на 4 години и страда от Бруксизъм /скърца със зъби през ноща/. От няколко дни се оплаква от силни болки в зъбите. След консултация със заболекар и известен доцент констатираха, че болката е в следствие от скърцането със зъби. Ще му направят шина с която да спи. До тук добре... но му изписаха и малка доза диазепам преди лягане, за да спи спокойно, защото инъче от шината нямало смисъл. Това ми се струва абсурдно. Утре имам час при хомеопата ни. Някой сблъсквал ли се е с такова нещо? Хомеопатията дали ще помогне?
Не бих дала на детето си диазепам. Аз също скърцам със зъби от малка. Никакви лекарства не са ми изписвали. Не скърцам постоянно а тогава, когато съм с напрегнато ежедневие. Но челюстите не са ме боляли никога.
Виж целия пост
# 13
И аз смятам че Диазепам не е подходящ за деца. Това е много силно лекарствено средство и има много странични действия. Ще се оправи детенцето и без такива брутални медикаменти. Момичетата са предложили добри алтернативи по-нагоре. Всичко ще се оправи.   bouquet
Виж целия пост
# 14
Не бих дала на детето си успокоително независомо кое светило го е изписало. И според мен хомопатията може да помогне.

 Това не е успокоително, а Психотропно лекарство от групата на бензодиазепините със следните странични ефекти:
  Неясно виждане, хипотензия, диплопия, неясен говор, незадръжка на урина, запек, възможни са и агресия и възбуда, рядко транзисторна левкопения. Депресия като възможно недиагностицирано заболяване, а при високи дози и суицид. Апнея и спиране на дишането . Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия