Ротарикс ваксина?

  • 2 286
  • 4
Здравейте, синът ми има постоянно диария от началото на годината. Средата на Януари имаше и случай с повръщане на фонтан като повръщането продължи около 3 часа. Същата ситуация се повтори на 17 Февруари, 1 ден след поставяне на ваксината Пентаксим. И при двата случая не е хоспитализиран, а го лекувахме вкъщи с лекарства предписани от педиатърката - Нелидикс, Вомитусхил, БиоГая, Ентерол. Между двата инцидента имаше не много изразена диария като съм му давала само кърма, АЛ110 и лечебна Хумана, както и БиоГая и Ентерол. Пентаксимът беше отложен с 1 месец, но в крайна сметка го сложихме. Дали това е реакция от ваксината?
Четох за и за ваксината Ротарикс, късно ли е да я поставим и има ли смисъл от нея? Тя ще предпази ли детето от летните ентеровируси?
Виж целия пост
# 1
Първо ваксината се прави при напълно здраво дете и се започва от14 дневна възраст-3 приема и се приключва до 6 м от раждането
Виж целия пост
# 2
А според вас на какво може да се дължи това повръщане съчетано с упорита диария, което се повтаря 2 пъти и как да се справим с упоритото разстройство, което продължава и досега?
Виж целия пост
# 3
Днес излязоха резултатите от посявката, няма бактерия. Досега беше 4 дена на кърма, днес му дадох АЛ110 и пак повърна на фонтан. Дали е развил някаква алергия? Консултирам се с двама педиатри и двамата нищо не ми казват, само го тъпчем с лекарства. Какви изследвания могат да се направят и къде? Моля помогнете ми със съвет, защото това нещо продължава вече 2 месеца.
Много ще съм ви благодарна.
Виж целия пост
# 4
Може да има алергия към белтъка на кравето мляко. Консултирайте се с доц. Маринова. Може да се наложи да приема лечебно мляко за алергии.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия