Какьв лекар да тьрсим?

  • 2 181
  • 21
 Става вьпрос за сестра ми, на 16год ,но е много злояда,освен пьржен картоф,домати сьс сирене и кроасани не яде почтни ниЩо друго. Преди години ядеШе 5 или 6 вида готвено ,но сега и тях неиска,предполагам ,че вече са и омразнали ,но неиска да яде друго,а и даже не опитва когато и се предложи неЩо ново. Винаги е била така, направо незнам как живе като не яде ниЩо,а не е слаба, 173см е и около 60кг,да и се начуди човек как е пораснала толкова.
 Искам да кажа,че това не е някакво пубертетско желание да отслабва или неЩо от сорта, не е пьлна и тя си се харесва такава каквато е, а и както вече споменах,това с неяденето не е от вчера,а от .....ами май е от както я помня.
Апетит има,предлагат и се няколко варианта само и само да яде неЩо и пак накрая се стига до пьржения картоф ,но скоро и той Ще и омрьзне и тогава какво Ще яде?
Какьв специалист да потьрсим?
Виж целия пост
# 1
Щом е порастнала толкова значи яде, но не яде разнообразна храна. Днешните младежи са много лигави и не можеш им угоди.
Виж целия пост
# 2
лекар ли?!никакъв лекар не ви трябва,с хапчета това няма как да се оправи..но ако искате заведете я просто на консултация при какъвто и да е медик,просто,за да й обясни колко вредно е еднообразното нездравословно хранене,та може и да се стресне малко..
иначе за теглото й..тя няма как и да е слаба,щом я кара само на пържени картофи и кроасани..то от това най-много се дебелее.. Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Ами и ние се чудим дали изобЩо е за лекар newsm78, а и идея си нямам какьв да е той,затова писах,ако някой има сьЩия проблем да даде поне сьвет.
Това ,че Ще се стресне хич не ми се вярва,пробвали сме го и няма ефект,а се притесняваме ,че с това нездравословно ядене Ще се докара някой здравословен проблем.
Знам ,че малките деца ,който не ядата се водят на логопед,неЩо за намаляване на вкусовите сетива май беШе,но за вече голямо момиче,незнам дали се прави  Thinking
Притесняваме ,че не е само каприз,а има някакьв проблем ,просто не ми изглежда нормално да не яде обсолютно никакви готвени неЩа ooooh!
Виж целия пост
# 4
Няма да навреди една консултация с психолог и той ще прецени. Не искам да те плаша ,но хората с хранителни разтройства много умело прикриват някои неща.
Виж целия пост
# 5
Няма да навреди една консултация с психолог и той ще прецени. Не искам да те плаша ,но хората с хранителни разтройства много умело прикриват някои неща.

непременно го направете, само така според мен може да се реши проблема. Така се лекува и анорексията и много хранителни разстройства.
Виж целия пост
# 6
Не прилича на анорексия, а на някакъв друг вид хранително разстройство. На мен не ми стана ясно какво е нейното обяснение за това, че се храни по този начин. От малкото написано си създадох впечатление, че е възможно това поведение да е част от семейната динамика, т.е. да е отговор на нещо, което става вкъщи, реакция към някого у дома /обикновено това е майката/. Ако е така, потърсете семеен терапевт. И все пак, много е важно тя какво обяснение има за поведението си.Освен това, ако бях на вашите, просто нямаше да й пържа картофи и да й купувам кроасани. А дали е възможно да похапва някъде извън къщи? Защото, при такъв хранителен режим си мисля, че би трябвало да поотслабне, нищо че това са високо калорични храни, все пак се храни много еднообразно.
Виж целия пост
# 7
Не знам дали е хранително разстройство, но един мой братовчед  в детството си ядеше единствено филии с кашкавал и абсолютно нищо друго и то години наред. Сега вече няма този проблем и всичко си хапва, без да са взимали някакви специални мерки родителите му.
Виж целия пост
# 8
Не прилича на анорексия, а на някакъв друг вид хранително разстройство. На мен не ми стана ясно какво е нейното обяснение за това, че се храни по този начин. От малкото написано си създадох впечатление, че е възможно това поведение да е част от семейната динамика, т.е. да е отговор на нещо, което става вкъщи, реакция към някого у дома /обикновено това е майката/. Ако е така, потърсете семеен терапевт. И все пак, много е важно тя какво обяснение има за поведението си.Освен това, ако бях на вашите, просто нямаше да й пържа картофи и да й купувам кроасани. А дали е възможно да похапва някъде извън къщи? Защото, при такъв хранителен режим си мисля, че би трябвало да поотслабне, нищо че това са високо калорични храни, все пак се храни много еднообразно.

Категорично не е анорексия Naughty А и както писах вече това и поведение не е така от скоро,а от както я помня,затова изключвам и да е отговор на неЩо което става с кьЩи. За хапването навьн,просто не виждам заЩо Ще се крие да яде,майка ми е сагласна и на ресторант да я води,само и само да я види да яде неЩо различно,но тя просто поглежда с погнуса всичко поднесено й.
Нати, много ме укуражи написаното от теб,дано и при нея този проблем мине от самосебе си.
Благодаря на всички включили се и длаи сьвет  bouquet
Виж целия пост
# 9
Нати, много ме укуражи написаното от теб,дано и при нея този проблем мине от самосебе си.
Благодаря на всички включили се и длаи сьвет  bouquet

Между другото и аз самата винаги съм била капризна на тема храна и в детството си имах много ограничен асортимент  Rolling Eyes Не обичах пържоли, всичко направено от кайма, пържени картофки, всякакви видове млека и куп други неща, но после към пубертета си промених вкуса. Дъщеря ми сега е същата  ooooh!
Виж целия пост
# 10
Според мен по скоро е за психолог или невролог дори ,не за друг лекар  Peace
Виж целия пост
# 11
лекар ли?!никакъв лекар не ви трябва,с хапчета това няма как да се оправи..но ако искате заведете я просто на консултация при какъвто и да е медик,просто,за да й обясни колко вредно е еднообразното нездравословно хранене,та може и да се стресне малко..
иначе за теглото й..тя няма как и да е слаба,щом я кара само на пържени картофи и кроасани..то от това най-много се дебелее.. Mr. Green

Правилно!
Виж целия пост
# 12
Между другото и аз самата винаги съм била капризна на тема храна и в детството си имах много ограничен асортимент  Rolling Eyes Не обичах пържоли, всичко направено от кайма, пържени картофки, всякакви видове млека и куп други неща, но после към пубертета си промених вкуса. Дъщеря ми сега е същата  ooooh!
Ами то и аз не ям всичко, но докато аз мога да изброя неЩата,който не ям,за сестра ми е по/лесно да изброим това което яде,заЩото те са само 5 или 6 неЩа. Едва ли има човек ,който яде всичко  Thinking
МАй найстина е за психолог ooooh!
Виж целия пост
# 13


Категорично не е анорексия Naughty А и както писах вече това и поведение не е така от скоро,а от както я помня,затова изключвам и да е отговор на неЩо което става с кьЩи. За хапването навьн,просто не виждам заЩо Ще се крие да яде,майка ми е сагласна и на ресторант да я води,само и само да я види да яде неЩо различно,но тя просто поглежда с погнуса всичко поднесено й.
Нати, много ме укуражи написаното от теб,дано и при нея този проблем мине от самосебе си.
Благодаря на всички включили се и длаи сьвет  bouquet

Някой да ви е казал, че е анорексия, ааааа, много ме дразнят тези, които чели-недочели пишат и се правят на много компетентни.
Написах, че психиатри и психотерапевти се занимават с тези заболявания - хранителни разстройства, булимия, анорексия. Детето може да има друг проблем, който води до този начин на хранене.
Виж целия пост
# 14


Категорично не е анорексия Naughty А и както писах вече това и поведение не е така от скоро,а от както я помня,затова изключвам и да е отговор на неЩо което става с кьЩи. За хапването навьн,просто не виждам заЩо Ще се крие да яде,майка ми е сагласна и на ресторант да я води,само и само да я види да яде неЩо различно,но тя просто поглежда с погнуса всичко поднесено й.
Нати, много ме укуражи написаното от теб,дано и при нея този проблем мине от самосебе си.
Благодаря на всички включили се и длаи сьвет  bouquet

Някой да ви е казал, че е анорексия, ааааа, много ме дразнят тези, които чели-недочели пишат и се правят на много компетентни.
Написах, че психиатри и психотерапевти се занимават с тези заболявания - хранителни разстройства, булимия, анорексия. Детето може да има друг проблем, който води до този начин на хранене.

Единствената недочела си ти,това което си цитирала е отговор на написаното от сени,просто потвьрждавам казаното от нея,а то е ,че не и прилича на анорексия Peace

Моля те,нека да запазим добрия тон,не обичам да споря и сьздавам кнфликти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия