"Имам мечта" или за "Крадеца на мечти"...

  • 1 626
  • 23
Имало някога едно момче. С голяма мечта. Писало за нея
по училищна задача - "Моята мечта". Описало я с много любов
до най-малките подробности. Било толкова въодушевено,
че изписало три страници.

Когато след няколко дни получило работата си обратно с
изненада видяло, че има двойка. Учителят му казал, че това
съчинение било глупава идея, нямало как да се осъществи
наистина това, което момченцето желаело. То било от обикновено
семейство, нямало пари и никога нямало да може да има това,
което иска. Казал му да напише отново съчинението с по-реалистични
думи и мисли, тогава той щял да го прочете и оцени пак.

След два дни момчето се върнало и му подало същите листи,
които учителят вече бил чел. Казало му, че ще задържи мечтата си,
а учителят да си задържи двойката.

Минали години. Момчето разказало тази история пред приятели,
които се били събрали в неговият голям дом, който бил мечтата на
момчето, описана в подробности и сбъдната до последната дума.

Учителят му също присъствал, станал и казал на всеослушание:
- Прости ми, когато ти беше малък аз крадях мечтите на моите
ученици, като им казвах, че това е невъзможно и никога няма да
могат да осъществят мечтата си. Прости ми, че бях крадец на мечти!




Е, вие имали ли сте такива "крадци на мечти" във вашия живот?
Позволявате ли да откраднат мечтите ви? Постигате ли това, което
желаете? Разкажете за вашите мечти!

 Hug
Виж целия пост
# 1
Не съм имала крадци на мечти, но бягам далеч от хора, които ми казват :"Ти не можеш, няма да стане, недей, не бива, забрави.", все си мисля, че казвайки ми тези неща, не ми мислят доброто.
Виж целия пост
# 2
Мисля си, че съм реалист, доста здраво стъпила на земята и сама знам кое е възможно и кое няма начин да се постигне в моя живот. Но когато става въпрос до възпитанието на детето ми - тогава смятам, че не бива да се подрязват крилете на мечтите, колкото и невероятно да звучат. Уча дъщеря си, че може да постигне всичко, което поиска, стига да има волята, търпението и последователността да преследва мечтите си.
Виж целия пост
# 3
За съжаление понякога самата аз влизам в ролята на крадец на собствените си мечти.
Виж целия пост
# 4
А как се краде мечта, че нещо не ми е ясен този процес?
Да ти откраднат и реализират някоя идея - да, ама мечтите?  Laughing
Виж целия пост
# 5
И аз си мечтая за мой голям дом, а собствения ми мъж ми казва, че това е невъзможно! Cry
Но аз продължавам напук да си мечтая и да си го обзавеждам наум.
Виж целия пост
# 6
Ако позволя да ми "откраднат" мечтата, не е била мечта. Hug
Срещала съм хора, които не са имали достатъчно вяра в мен, но това не ме е спряло. Може и за момент да ме е наранило, но само за момент. Simple Smile С едни съм все още заедно, с други не.
Крадците на мечти са хора без достатъчно сила и стремеж. Което не означава, че са лоши. Wink
Това е тяхната гледна точка. А мечтата си е МОЯ. Мечтата не винаги става реалност. И въпреки това е хубаво да я има. Мечта - Надежда. Крадците на мечти имат също мечти.
Говоря от "моята си камбанария", нали. Wink

Хубава тема. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
И аз си мечтая за мой голям дом, а собствения ми мъж ми казва, че това е невъзможно! Cry
Но аз продължавам напук да си мечтая и да си го обзавеждам наум.

Играй Симс. Ще ти хареса.  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
И аз си мечтая за мой голям дом, а собствения ми мъж ми казва, че това е невъзможно! Cry
Но аз продължавам напук да си мечтая и да си го обзавеждам наум.

Играй Симс. Ще ти хареса.  Mr. Green

Малко офф. Опитах се да си кача Секънд лайф, но компа ми е слаб и заби.
Виж целия пост
# 9
Крадец на мети не, но винаги се намира някой, който да ти каже, че няма да станат нещата така, както ти си ги мислиш.
Имах една учителка по физика навремето, всички я мразехме много. Един ден в 10 клас ме изкара на дъската, и след поредната нерешена задача ми каза: ...., от тебе нищо няма да стане.
След години се срещнахме съвсем случайно, и и го казах, и също така, че съм взела 2 физики в университета, с доста по добри оценки, и много други неща. Каза че не помни да ми е казвала такова нещо и ако все пак го била казала, било за да ни нахъса, да учим и да успеем, и явно е успяла Simple Smile
Всичко беше с един шеговит тон, но ми стана много хубаво, след като още го помня, значи доста ме е заболяло.
Ианче много обичам някой да ми каже, това няма да стане, а след време да го постигна.
Имала съм няколко такива борби в живота си, от които съм излизала победител. А тепърва колко много ми престоят.
Едната беше точно мечта, абсолютно фантастична, всички казваха, че няма как да стане, но стана. От тогава знам, че на този свят няма невъзможни неща!
Виж целия пост
# 10
Е, и? Кучетата си лаят, керванът си върви. Ако съм обръщала внимание на всеки многознайко, който ми е казвал: "Ама то не може...". "Никога няма да стане...", "В България просто няма начин..."
Подкарваш камилите, молиш се Богу горещо, пък каквото сабя покаже и честта, майко, юнашка.  Joy
Виж целия пост
# 11
Хайде пак го изкараха учителя черен.

По темата - нямам такива "крадци". Учителите ми са били все добри хора, които са ми помагали.
Но съм имала колеги пак учители, които са ми крали идеи и труд. Да си ги ползват със здраве.
Виж целия пост
# 12
Опитват се да ми ги крадат. По-лошото е, че на моменти почти успяват. Някои от мечтите си запазвам и следвам, други - не. Понякога е по-удобно да се откажа и да погледна реалността, отколкото да изгубя маса време в гонене на нещо несъществуващо. Щом не се е случило като следвам нормалния ход на нещата, значи не е било моето. Няма смисъл.
Виж целия пост
# 13
Идеи са ми "крали" много пъти - и в личния, и в професионалния живот, но не виждам нищо лошо в това; от една страна - в момента, в който споделиш една идея, тя вече има собствен живот и не ми принадлежи (освен ако не е патентована, ама това е друга тема), а от друга страна - по-добре някой друг да я реализира, отколкото да си остане само идея.

По отношение на мечтите обаче, съм много ревнива. Мечтите са си мои. Не си ги давам. Споделям ги твърде рядко, и то с хора достатъчно близки, та да знам, че няма да ми ги "откраднат", а просто ще си направим обща мечта. Като се замислих, само с трима човека съм споделяла мечтите си.
До тук обаче говорех за личните, съкровени мечти.

В есе, съчинение, тема в bg-mamma и прочие публично пространство бих написала някои най-общи и нищо не значещи всъщност "дрън-дрън", като "световен мир", "да съм щастлива" (все едно някой иска да е нещастен) и т.н. и т.н.

По отношение на учителите ми - по-скоро се опитваха да ме заразяват с техните мечти, отколкото да "крадат" моите.
Виж целия пост
# 14
Няма как да не се сетя за една зла зъболекарка, която каза на едно девойче, че с тази двустранна компресия никога няма да може да си купи кола, освен ако не се ожени за зъболекар, който безплатно да й поправя кривите зъби  Laughing
Само след 3 години онова кривозъбо същество се замогна, купи си кола. Един ден заъболекарката с любопитство забеляза паркираната пред кабинета й чисто нова кола, чието предно стъкло се смъкна и оттам се подаде главата на пациентката с двустранна компресия, която нищо не каза, а само си издаде напред долното чене, потракта със зъбки, бибитна и потегли.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия