Flax seed oil ?

  • 3 105
  • 31
Здравейте момичета, вчера една приятелка ме посъветва заедно с фолиевата и пия и Flax seed oil на GNC.Тя когато решили да имат бебенце почнала да пие и до един месец забременяла.Доктор и казал че е добре да го взема. Аз реших да го взема и за половинката си. На нея и казали,че подпомага овулацията. Вие как мислите?
Виж целия пост
# 1
Ако трябва да съм честна, като видях заглавието на темата нищо не ми говореше. Прочетох малко в нета - ами изглежда има доста ползи от лененото масло. Изглежда ми логично да подпомага овулацията (навремето мама ми даваше чай от ленено семе, при особено упорита кашлица, за да подпомогне отхрачването... т.като чаят приличаше на рядък сопол  Sick , мисля си, че би трябвало да подпомага образуването и втечняването на ЦС). Прочетох, че лененото масло е богато на мастни киселини... от тук си правя извода, че би било добро за регулиране на НК клетките (тук говоря на изуст и може да те подведа, имам някакви бегли спомени, че съм чела нещо подобно)...
Не ми изглежда вредно да се пробва... но на твое място бих питала и лекар, за всеки случай. Все пак не е добре да пием всяка добавка, която се среща на пазара  Peace
Виж целия пост
# 2
Не съм чувала някой да го пие, но открих това в интернет:

ФСО се използва за третиране на симптоми при менопаузата, менструални болки, женско безплодие и ендометриоза.  Хормоно-балансиращите съставки и растителния естроген (фитоестроген), съдържащи се във ФСО стабилизират съотношението естроген-прогестерон и имат положителен ефект върху менструалния цикъл и водят до облекчаване на топлите вълни при пременопаузата и менопаузата. ФСО също така подпомага функцията на матката и блокира производстото на простагландин - хормоно-подобна субстанция, която отделена в голямо количество по време на менструация може да доведе до силно кървене, което е характерно за ендометриозата.
 ФСО се използва също за проблеми с простатата, мъжко безплодие и импотентност. Предотвратява подуване и възпаление на простатата, подпомага поддържането на добри показатели на спермата, подобрява притока на кръв до пениса.


Източник: http://thefertilityshop.com/catalog/product_info.php?products_id=189

Виж целия пост
# 3
да,  и аз четох . и си мисля че поне няма да навреди. а и на него ще помогне.че със това бебеправене му взех тока  Crazy
Виж целия пост
# 4
Една приятелка започна да го взима под формата на сироп. Каза, че е добре за забременяването,а  тя имаше един аборт преди това. И наистина след известно време, няколко месеца забременя. Може и да си го взема от аптеката, под формата на хапчета. едва ли тук се продава като сироп...
Виж целия пост
# 5
Аз също имам позната, която го приемаше няколко месеца май бяха 2 и забременя, а преди това доста време напразни опити  Peace. Не мога да кажа, че е от него но тя твърди, че и е помогнало точно леленото олио. Знам че е много полезно за целия организъм, защото съдържа незаменими омега 3-6, който организма не произвежда сам и трябва да си ги набавя отвън. Таке че дори и да не е вълшебно за бебеправенето то е вълшебно за здравето  Peace
Виж целия пост
# 6
Мерси момичета. Чудя се какво съм правела преи да открия този форум. Тука е супер и за всичко мога да питам и да търся съвет.

На него още довечера ще му взема една опаковка, а на мен - след като ми доде леката /ха дано да не доде пък/.
Виж целия пост
# 7
Лененото семе е полезно за много неща, така че със сигурност няма да навреди, ако не помогне.
Стискам ти палци и скоро да ни се похвалиш с две чертички.
 Hug
Виж целия пост
# 8
А има ли някакви различни марки.По-добре сироп,или капсули.Какво по-точно купувате?
Сори за невежеството,ама и аз за първи път чувам. Blush
Виж целия пост
# 9
И на мен ми звучи интересно   newsm78 Как се казва ?По всички патеки ли го има ?
Виж целия пост
# 10
Навсякъде го има. Има различни варианти доколкото помня. Аз имам на капсули ето това.
Даже покрай темата се присетих, че го зарязах в един ъгъл преди Нова година.
Виж целия пост
# 11
Аз довечера ще си го взема, че лелката пак ме навести  Cry и то една седмиц апо-рано.Аз се надявам да не ми доде, а то една седмица по -рано ми доде  ooooh! Гледам да не се отяайвам, но много ми е зле и вече се чудя какво да правя. Но довечера и за мен и за половинката си ще взема по една опаковка.
Виж целия пост
# 12
Навсякъде го има. Има различни варианти доколкото помня. Аз имам на капсули ето това.
Даже покрай темата се присетих, че го зарязах в един ъгъл преди Нова година.

Здравей, и аз си взех като твоето ленено масло.Ти как го пиеш? Сутрин по едно или по друг начин.
Виж целия пост
# 13
Привет vilism
Пия го сутрин на гладно около 30 минути преди храна по едно на ден.
Виж целия пост
# 14
А момичета кое е по-ефикасно? Смятам да си взема но не знам дали капсули или сироп?
Сиропа гаден ли е на вкус?
И колко струва това?    newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия