Човекът до вас преди да се омъжите и да имате деца и малтретирането

  • 5 610
  • 75
Напоследък влизам по-често в ДиС и направо ме смайва колко теми има за пребити жени с деца, които нямат изход и подкрепа. Току що прочетох поредната тема в Татковци. Повечето мъже са се гриижили добре за своите половинки в началото, имало е любов и щастие. После са дошли децата и след известно време нещата се обръщат на 180градуса. Защо според вас така превъртат тези мъже, кое ги озверява толкова много, че да пребиват жените си пред децата? Как е можело тези жени още преди това да разберат с какъв мъж си имат работа?
Представете си имате дъщеря, която скоро може да се омъжи, какви съвети ще й дадете, за да се предпази от такива чудовища?
Виж целия пост
# 1
Аз лично много се съмнявам, че един мъж си живее кротко и благо години наред и в един момент превърта, и започва да малтретира жена си. Не вярвам, че преди това не е имало никакви признаци на агресия - словесна или физическа спрямо някой друг. Ако един мъж е свикнал да се оправя в живота с юмруци, напълно естествено е в един момент да ги обърне и срещу жена си.
Виж целия пост
# 2
И на мен ми се струва невероятно един нежен и любвеобвилен мъж изведнъж да започне да се държи агресивно, без да е имало предварителни индикации за това.
Обикновено оправданията са- напрагната работа, безпаричие, многото грижи около семейството и детето, липсата на свободно време за разпускане, непрестанното дуднене на жената...Но все е имало и нещо преди това, което да подскаже, че този мъж е от типа хора, които превръщат безсилието си в гняв, който изливат върху другите. Просто не сме му обърнали внимание или сме го игнорирали, "омагьосани"и заслепени от силните си чувства.
Виж целия пост
# 3
Просто не сме му обърнали внимание или сме го игнорирали, "омагьосани"и заслепени от силните си чувства.

Или са се кефили, когато е бил насочен срещу някой друг, свекървата например.  Mr. Green
Или оная устата комшийка...
Виж целия пост
# 4
Просто не сме му обърнали внимание или сме го игнорирали, "омагьосани"и заслепени от силните си чувства.

Или са се кефили, когато е бил насочен срещу някой друг, свекървата например.  Mr. Green
Или оная устата комшийка...

 Peace Обикновено девойките се впечатляват Миуото какъв мъж е , как ги слага всички на мястото им, как само тя е важна и т.н. И в следващия момент се изненадват, защо вече не е толкова важна за него и как той от Красавеца се е превърнал в Звяра.
Виж целия пост
# 5
Алкохол, патологична ревност. В началото може да са по-прикрити, много жени подценяват проблема, а в последствие той се задълбочава и ескалира.
Виж целия пост
# 6
Или са се кефили, когато е бил насочен срещу някой друг, свекървата например.  Mr. Green
Или оная устата комшийка...
Да, и това съм го виждала.
В началото много жени гледат с нямо обожание и възхита 'мъжкарското' поведение на любимия. А след време  се питат "От къде ми дойде това на главата?"
Виж целия пост
# 7
Така излиза малко, че жените са били виновни. Със сигурност би трябвало да има признаци преди това, но жените често си мислят, че всичко е временно и ще се оправи. Дали и професията не предразполага към насилие не знам.
Виж целия пост
# 8
Общо взето сами са си виновни, но само донякъде. В началото някои мъже се прикриват добре.

Според мен например е много лош показател за един мъж да е лесно избухлив, да се ядосва от дреболии, да чупи и троши вещи. Обаче има жени, според които това е едно нищо, темперамент и т.н. Е, не знам на какво има да се чудят после...
Виж целия пост
# 9
Май наистина трябва да има наръчник за тези неща. Защото повечето мислят - На мен това не може да е случи.
На дъщеря си нищо не съм казвала, защото съм сигурна, че не би търпяла такова нещо. Има безрезервна подкрепа от мен и от баща си. Мисля, че това е много важно.
Виж целия пост
# 10
Според мен най-важното е, ако се случи и 1 драстичен пример на избухване или насилие, жената да си повтори 5 пъти, че този мъж НЯМА да се оправи и да бяга през глава, ако ще да е с 3 деца. Не е срамно да ти се случи такова нещо, срамно е да се търпи с години...
Виж целия пост
# 11
В началото някои мъже се прикриват добре.


Колкото и добре да се прикрива, все ще се покаже раздразнен, ядосан, все ще се скарат за нещо. Тогава човек реагира спонтанно и открехва прикритата си същност. За който има очи да гледа. Партньор се избира с главата, не с половия орган.

Ако гаджето е болезнено ревниво и твърди, че в случай на изневяра ще се самоубие, то едва ли ще го направи. Но ако заплашва, че ще я убие, нищо чудно и да се опита да го направи.
Виж целия пост
# 12
Много пъти съм се чудила за същото. Не мога да си го обясня, явно на някои мъже отговорностите след брака хич не им понасят, чувстват се безсилни да се справят и това поражда агресията им. Не че това може да е оправдание. А в много случаи има и предупредителни сигнали още преди брака, които жените пренебрегват или предпочитат да отминат с лека ръка, надявайки се, че това е някакво изключение, заради което не си струва да жертват любовта си. И при мен преди доста години имаше такива сигнали от страна на един мъж, и благодаря на Господ, че прогледнах навреме и се отървах от него. Но нещастницата, която се е омъжила за него, е нямала тоя късмет.
Виж целия пост
# 13
Не мога да отговоря, защото нямаме още деца.
Доколкото го познавам ( а за 10 години сме се опознали повече от добре ) ще се промени към хубаво.
Повече се притеснявам за себе си и моята промяна.
Виж целия пост
# 14
Така излиза малко, че жените са били виновни.
Не, в никакъв случай.
Не бих могла да обвиня някой, заради наивността му. Особено когато е влюбен.
Естествено, виновен е насилникът, а не жертвата.
Мисълта ми по-скоро беше, че не обръщаме внимание на признаците за подобно поведение или пък ги оневиняваме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия