Питиетата-вид, начин, място.

  • 2 037
  • 39
Какви питиета предпочитате-кога, как с кого?

Да не ме обвините в алкохолизъм( има-няма 10 часа е), снощи се замислих по темата. Примерно аз пия уиски почти само когато съм сама. Сипвам си едно с много лед, чета си, зяпам нещо и така. На маса, с компания-ракия, червено вино и бира(не едновремено де!). Ако съм в бар или клуб- Маргарита, Драй мартини или бира пак.

Та я кажете вие как го консумирате.  Wink
Виж целия пост
# 1
Червено вино.
Вечер, у дома.
С милото, естествено.
Виж целия пост
# 2
Вино.
Сама и в компания.
Виж целия пост
# 3
Аз пия бърбън  Heart Eyes с кола и лед ... Навсякъде при това  Simple Smile Най ми върви в някой пиано бар .
В къщи си пием вино с вечерята !
Виж целия пост
# 4
Имаме навика с миУото като се приберем, да си сипем по малко, докато си говорим на кого как му минал деня.
Той-уиски с лед, а аз бейлис.На вечеря-вино.
Когато се събираме с приятели-пак вино, а лятото -бира.
На заведение не пия, защото обикновено съм шофьор.
Виж целия пост
# 5
Аз обичам хубавото вино,пия го сама  или в компанията на съпруга си,макар,че той пие друго.Иначе,коктейлите имат специално място в сърцето ми!
Виж целия пост
# 6
Напоследък много често се улавям всяка вечер да си сипвам червено вино. Вярно, че е по 50 гр., но пък си го изпивам.
Установих, че дори и да прекаля с виното на другия ден се чувствам много добре.
Когато ходя на дискотека или на шумно място ми върви повече водката. Много рядко прекалявам.
Не съм привърженик на ракийката и салата всяка вечер у дома, за разлика от мъжа ми.
Смятам, че дори 50 гр. почти всяка вечер е предпоставка за по-късно развитие на битов алкохолизъм.
Имам наблюдения над по-възрастни познати и роднини, който на 30 също са пиели по 50 гр., но на 50 вече са 200  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Имаме навика с миУото като се приберем, да си сипем по малко, докато си говорим на кого как му минал деня.
Той-уиски с лед, а аз бейлис.На вечеря-вино.
Когато се събираме с приятели-пак вино, а лятото -бира.
На заведение не пия, защото обикновено съм шофьор.



100% и ние сме така
Виж целия пост
# 8
Сама пия вино бяло или розе,4ервеното с компания.Рядко бира.По барове пия бейлис.Милото е по 4истото уиски в къ6ти,а в компания водка или бира.
Виж целия пост
# 9
Вечер с миУото на вечеря пием червено вино зимата, а лятото аз - бира, той - узо.  Laughing
Предпочитаното ми питие без значение сама или в компания е бейлис-а.  Crazy
Ракия пия по събирания на маса като аператив, водка - много рядко, джин - хич.
Коктейли си пийвам лятото най-вече.

Излезнах ли пиянка?  Laughing Истината е, че пийвам, но в скромни количества според баба ми - "колкото да ми се раздвижи кръвта", според горепосоченото миУо - "за компания и прелюдия"  hahaha после не приемам "не"-то за отговор.  Joy
Виж целия пост
# 10
Вечер с половинката - вино (основно червено).
В голяма компания - ракийка (зимата), мастика (лятото).
С приятелки - бира.
С колеги на събирания или по пиЯно барове - ВиК.
Сама (в смисъл, ако цялото домочадие го няма) - вечер - кафе с уиски или някаква подобна комбинация, бърбън, мартини и подобни + хубава книга.
Виж целия пост
# 11
Джулия, Азаф, добре,че се появихте, че се притесних.  Peace ooooh!
Виж целия пост
# 12
Джулия, Азаф, добре,че се появихте, че се притесних.  Peace ooooh!

Аааа, споко. Щом става дума за пиене, тук съм. Чак пияница не съм, но държа да се мисля за "ценителка".  Hug
Виж целия пост
# 13
С храна(без закуската)- вино. Без значение дали в компания или не.
Вечер- Джак Даниел'с -чисто.Винаги с приятна компания
През лятото-  на вечеря- узо Пломари, в останалото време -мента Marie Brisard с натрошен лед. По всяко време  от обяд нататък.
Виж целия пост
# 14
Уиски, коняк и "63"- в компания на заведение, вечер.
Узо - лятото, пак на заведение и в компания.

Не можах да се науча да пия и това е. Понякога се случва да пия два-три пъти годишно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия