За ваксината против детски паралич!

  • 1 988
  • 6
Разбрах, че ваксината против детски паралич от 2007 г вече не се приема през устата а се поставя с инжекция . След време когато отида да си имунизарам детето какво ще се получи - за ДТК една инжекция , за детски паралич друга инжекция? Ще трябва ли задължително да си купувам ваксинтата Пентаксим за имунизациите? Питам всички тези неща, защото преди 4 години нещата бяха по - различни и тогава не съм ползвала за детето Ваксина Пентаксим.
Виж целия пост
# 1
Тя не е ли вече безплатна, все пак сме 2009. Аз се бях нахъсала да я купувам през 2007, за да не му дадт през устата, но му сложиха инжекция и то безплатно.
Виж целия пост
# 2
пентаксим е добра 5 валентна ваксина, препоръчвам ви я. скоро може би ще е безплатна, от кога? не знам... иначе можете да сложите дтк + имовакс или инфанрикс + имовакс
Виж целия пост
# 3
Ако не бъркам безплатна  ваксина има.Но моята лекарка ми каза ,че е по-добре да си купим Пентаксим,по-добре се понася от децата и е по-добра.
Виж целия пост
# 4
Пентаксим е едно,инфанрикс е друго.В смисъл че и двете за за детски паралич обаче ако биеш инфанрикс,биеш отделно и тази за паралич.А пентаксим  е комбинираната.Както ти е казал Тонев.Демек не бодат два пъти. Peace
Ще трябва ли задължително да си купувам ваксинтата Пентаксим за имунизациите?

Може и да не си я купуваш. ConfusedВсе още си бият тази в гърба,която си е от ЗК и отделно бият за детския паралич.
Аз на моята дъщеря купувах Инфанрикс,и за ре имунизацийте и за всичките,защото още не беше излязъл Пентаксима.Биеха и отделно и другата. Peace
Виж целия пост
# 5
Разбрах, че ваксината против детски паралич от 2007 г вече не се приема през устата а се поставя с инжекция . След време когато отида да си имунизарам детето какво ще се получи - за ДТК една инжекция , за детски паралич друга инжекция?
Да, точно така. Боцканията са две - едно за ДТК и още едно за полиомиелит. Това в един и същ ден.
Ще трябва ли задължително да си купувам ваксинтата Пентаксим за имунизациите?
Не е задължително. Само ако не искаш да бодат детето ти 2 пъти. Пентаксим замества безплатните ДТК и полиомиелит ваксини на ЗК и с него спестяваш едно бодване на бебето. Само че трябва да се изръсиш около 60 лв. на имунизация, или 180 за 3-те приема на 2, 3 и 4 месеца + още 60 за приема след 16-ия месец на бебето.
Виж целия пост
# 6
Благодаря за отговорите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия