Домашните любимци

  • 15 519
  • 174
Момичета имам един въпрос към вас. Аз имам котка вкъщи бременна съм в третия месец. Та въпроса ми е следния вреди ли ми в момента животното по някакъв начин. Мислех да питам доки ама каквато съм забравана забравих и онзи ден да задам въпроса си. Знам че животно и бебе са несъвместими и ще трябва да я командировам някъде, но за сега опасно ли е да е около мен?
Виж целия пост
# 1
Засега мисля, че няма проблем, но като се роди бебето, даже преди това задължително махни котката.
Виж целия пост
# 2
Планувам да я махна пролетта, тъй като няма на кой да я дам по всяка вероятност ще я пусна на село в двора. Поне да минат студовете, но ще се лиша от нея и по-рано ако има проблем за мен или бебетата.
Виж целия пост
# 3
Има около 5000 такива теми във форума и всичките завършват със скандал и взаимни обиди  Laughing
Но, все пак, да се включа за пореден път.
Домашните любимци и бебетата СА съвместими. Съвместяват си се чудесно и всеки що-годе грамотен педиатър ще ти го каже.

Впрочем, петгодишният ми котарак и двумесечният ми син се справят прекрасно един с друг. Засега учтиво се избягват или по-скоро Мицюс (котето) избягва Томас (детето), но се надявам с годините това да се промени. Надявам се и,че с помощта на Мицюс, Томас ще се научи, че живите същества не са плюшени играчки, от които можеш да се отървеш, когато вече не са удобни. И да се научи да цени и пази живота.

Леко раждане и успешно възстановяване ти желая!
  bouquet
Виж целия пост
# 4
Хубаво е да се изследваш за токсоплазмоза, както и котката също. Знам, че трябва да се внимава с храните на котката- препоръчва се суха храна, както и да избягваш контакт с фекалиите и. Аз лично си правих няколко пъти изследвания, въпреки, че рядко контактувам с нашата котка- от доста време си живее на село.  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Има около 5000 такива теми във форума и всичките завършват със скандал и взаимни обиди  Laughing
Но, все пак, да се включа за пореден път.
Домашните любимци и бебетата СА съвместими. Съвместяват си се чудесно и всеки що-годе грамотен педиатър ще ти го каже.

Впрочем, петгодишният ми котарак и двумесечният ми син се справят прекрасно един с друг. Засега учтиво се избягват или по-скоро Мицюс (котето) избягва Томас (детето), но се надявам с годините това да се промени. Надявам се и,че с помощта на Мицюс, Томас ще се научи, че живите същества не са плюшени играчки, от които можеш да се отървеш, когато вече не са удобни. Ида се научи да цени и пази живота.

Леко раждане и успешно възстановяване ти желая!
  bouquet


 Peace Това е!
Виж целия пост
# 6
Момичета имам един въпрос към вас. Аз имам котка вкъщи бременна съм в третия месец. Та въпроса ми е следния вреди ли ми в момента животното по някакъв начин. Мислех да питам доки ама каквато съм забравана забравих и онзи ден да задам въпроса си. Знам че животно и бебе са несъвместими и ще трябва да я командировам някъде, но за сега опасно ли е да е около мен?

Първо търсачката е пръв помощник Peace
Второ котката НЕ ти вреди,както няма и да навреди на бебето като се роди.
Живот и здраве ще родя второто си дете през май,а първото през май ще стане на 3 години и единственото,което мога да кажа за момента,е че съжалявам горката котка.
Виж целия пост
# 7
Спокойно!
Ако котката я водиш на редовни ваксинации и преглед при ветеринар НЯМА ПРОБЛЕМ. Аз отглеждам детето си в обкръжението на 5 котки!
Котките редовно се ваксинират, преглеждат и се къпят поне веднъж на всеки 2 седмици. Два от котараците са чистокръвни сиамци (за информация само). Синът ми е в среда с котки от прибирането си от родилния дом. Естествено не им позволявам да се качват/влизат в кошарата където спи детето.
В момента синът ми се опитва да язди котките. Това, че им скубе козината е едно на ръка- махам космите от ръката, почиствам с влажна кърпичка и толкова. Най-интересната част от всичко е, че нито котките проявяват някаква агресия, нито малкия. Синът ми дори започна да лази заради единия котарак- котаракът се премести на 1 метър от него, синът ми искаше да го докопа.... и пролази. А е на 5м и половина.
Така, че спокойно! Ако ти е мило хайванчето дръж го. Нищо страшно. А и (мое мнение) супер стерилната среда ВРЕДИ на бебетата и децата. Grinning
Виж целия пост
# 8
само да не стане поредния спор...котката засега не ти пречи
Виж целия пост
# 9
Аз имам котка преди да родя малкия. Сега чакам второ и котката си е вкъщи. Няма никакви проблеми.  Peace
Виж целия пост
# 10
И аз и снаха ми бяхме бременни с котка в къщи - снаха ми е с асма.
И двете не сме имали проблеми с котката- след като се роди племенника ми на 40дни искара две последователни пневмонии и на годинка беше с асма- като му направиха изследвания единственно към котка няма алергия и то защото от бебе е изградил имунитет
В нашите 2 случая котката ни е била дори полезна ,а и така успокояващо действаше като се сгуши до теб като те разтресат хормоните...
Гледай си животинката и дано всичко е наред
 Hug
п.с.котката ми е на 13г. и никога не е излизала от къщи- обикновенна не е специална порода
Виж целия пост
# 11
Хубаво е да се изследваш за токсоплазмоза, както и котката също.

Не съм особено голяма почитателка на котките. Внимавай за токсоплазмоза.
Виж целия пост
# 12
Риск винаги има.
Аз развих алергия през бременността си към котешката козина.
Виж целия пост
# 13
Взехме котарак когато Дияна беше на 3г и малко. Цялата си бременност изкарах с него. 1во направих изследвания на него, за токсоплазмоза. Аз също си направих си изследвания.
Гинеколожката беше против котарака. Не я послушах. Нямах проблеми с него.
Изписаха ни с Алекс от болницата, педиатърката дойде у дома. Малко бях притеснена за котарака, мислех да го покрия. Но той пък взе, че дойде да види лекарката. Тя му се зарадва Simple Smile
В момента вече имаме два котарака.
Виж целия пост
# 14
Спокойно!

В момента синът ми се опитва да язди котките. Това, че им скубе козината е едно на ръка- махам космите от ръката, почиствам с влажна кърпичка и толкова. Най-интересната част от всичко е, че нито котките проявяват някаква агресия, нито малкия. Синът ми дори започна да лази заради единия котарак- котаракът се премести на 1 метър от него, синът ми искаше да го докопа.... и пролази. А е на 5м и половина.
Така, че спокойно! Ако ти е мило хайванчето дръж го. Нищо страшно. А и (мое мнение) супер стерилната среда ВРЕДИ на бебетата и децата. Grinning

 newsm10
тази хватка ще я запомня за бъдеща употреба, като му дйде времето и на Томас да лази Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия