ТОКСОПЛАЗМОЗА - ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ?ПОМОЩ !!!

  • 55 227
  • 86
Здравейте , искам да се обърна с молба за помощ , търся добър специалист - паразитолог относно Токсоплазмоза. В следствие на тази коварна инфекция , загубих момиченцето си . Имам много високи стойности на антитела Ig G и не знам какво да правя.
Очаквам Вашето съдействие , защото е много важно за мен .
Виж целия пост
# 1
http://www.ncipd.org/index.php?category=5&section=31
http://www.ncipd.org/index.php?category=5&section=32
НЦЗПБ
Национален консултативен кабитет по паразитни и тропически болести » Паразитология и тропическа медицина
  Лаборатория “Амбулаторно – консултативна помощ”
  зав. н.с. І ст. д-р Румен Харизанов
  тел. 94 46 999/ 360

eva79,
антиген "Токсоплазмоза IgG" означава серологично изследване покаващо антитела към токсоплазмоза за СТАРА ИНФЕКЦИЯ(тоест над 40 дни), обикновенно за всички инфекции се търси и антиген токсоплазмоза IgM(млада инфекция след 10ти ден). Тази паразитоза обременява организма с имунни комплекси които са специфични белтъци и различно количество се произвеждат в организма на различните хора и различно бавно се разграждат. За начало нека паразитолозите ти повторят изследванията и за двата антигена, защото от лаборатория до лаборатория има възможност за грешка, а нцзпб като държавна институция   се очкаква че имат най-добри реактиви. Намам представа какво е лечението, ако е един обезпаразителен препарат- внимавай ако се наложи да го закупуваш ме попитай за още инфо.

не се шашкай, за сега без установяване колко е активна болестта, не може да се заключи че само този лабораторен показател обяснява загубата Ви.
Виж целия пост
# 2
И аз се боря с токсоплазмозата - открихме я Октомври 2007г. след като направих спонтанен аборт. В София в НЦЗПБ ми я потвьрдиха. Казаха ми,че сьм се заразила точно в началото на бременността най-вероятно според титрите ми - при мен ИгМ и ИгЖ са положителни. Пьрвият пьт бях точно при доц. Харизанов  - изписаха ми Бисептол / пият се препарати от групата на сулфонамидите/ и Изопринозин. През Септември 2008 г. ИгМ ми беше паднал титьра, но малко, хубавото бе, както ми казаха, че изграждам обаче антитела ИгЖ. При мен протича безсиптомно токсоплазмозата - нямам фебрилитет, нито увеличени лимфни вьзли. Таи седмица реших да си пусна едно изследване ей така в Пловдив - в Хронолаб, преди да ида в София отново - пак излезе положителна, че ми изкараха и по-високи титри  ooooh! ИгМ, но пьк в това не мога да сьм сигурна, защото в София ги измерват в сьвсем други показатели. Много ми е притеснено, вьв Вторник сьм пак в София, незнам защо толкова бавно пада титьра ИгМ при мен. Иначе ми обясниха вторият пьт, че при някои минава година, година и нещо и ми казаха, че не  е нужно да пия отново лекарствени препарати. Аз обаче вече много се притеснявам. лекар ми каза, за лекарство, което една жена си е намерила в Италия и с него се е оправила, решила сьм да пробвам ако продьлжават да са така затлачени нещата, защото вече много ми е напрегнато около цялата ситуация. Благодаря на Бог, че нямам изявена симптоматика, чудя се може ли да остане хронична инфекцията, имам близка, която от 8 години се бори с токсоплазмозата, какви ли не изследвания й правиха, по болници лежа и няма оправия. Сьответно заради това я е страх да забременее.
н, четох и в сьседната тема твои постинги, много изчерпателна и добре поднесена информация   bouquet
Виж целия пост
# 3
Здравейте момичета, аз не мога да помогна със съвети за лечението ви, съжалявам и за малките бебчета, но искам само да кажа, че на сестра ми бяха поставили такава диагноза в чужбина в началото на бременността и, тогава много се бяхме притеснили, даже и амниоцентеза се направи, но там и бяха изписали антибиотик, чието име ще потърся, който го нямаше в БГ и го пиеше почти до края на бремеността! Сега има едногодишен калпазан, който е здрав и титрите са му добре при двете изследвания на кръвта, които му правиха! Тогава случайно една мама беше чела написаното от мен и проблемите със сестра ми и помоли да и кажа откъде сме взели това лекарство, защото тук не се продаваше, бяха търсили и в съседни държави, но там се отпускаше само от тяхната ЗК, тя също беше изследвана и протичаше болестта по време на бременността и, дадохме и останалите хапчета на нея тогава и сега и тя има почти едногодишна дъщеричка! Мога да потърся името на лекарството, но не знам дали може да се използва преди или по време на бремеността! УСпех ви желая и не се отчайвайте! Hug Hug

Казва се Rovamycine, а в тази тема преди доста време коментирахме, вариантите да се закупи http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228438.0
Сега може и да се намира вече, не съм запозната за ситуацията в момента, но поне може да коментирате това с лекарите си. Peace
Дано съм помогнала или поне надежда за лечението ви в друга посока да откриете!  bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
 ORHIDEA  и soff,
ами чудесно е че споделяте всичко което имате като инфо Wink
Ако се сетите още за кои точно препарати и в какъв период допишете и изобщо всякакво инфо.
Чудесно е че знаете за мамита справили се с паразитозата по време на бременност.
Абсурдно е че няма много лекарства в бг или са 10то кратно завишени, явно изхода е да се ходи по комшиите, например в Румъния може някои АБ и да са по евтини и т.н.
 Аз залагам че Ровамицин може да се намери спокойно в .ro , на мен ми пазаруваха друг АБ (еритран) там - бях дала само ксерокопие от антибиограма на гърлен секрет на моите познати които са пазарували. Някой ако ходи по Македонско също може да пита за ровамицина.
Виж целия пост
# 5
Ами сестра ми пи само този антибиотик, предписан и от лекари в Англия, но пък там не правеха задължителни изследвания за токсоплазмоза, тя си ги поиска сама и се оказаха положителни, но след като почна да ги пие титрите спряха да нарастват и след като се върна да роди тук в България лекарите тук и казаха да ги спре около два месеца преди термина мисля беше това! Другата мама се е разболяла според изследванията в София които и бяха правили, точно в първия триместър, но не знам дали е пила и други лекарства! Ще я помоля да пише и тя нейната информация! Hug
Виж целия пост
# 6
soff,
кураж ..бори се..вярвамече скоро ще се пребориш..не се отчайвай Wink

Цитат
лекар ми каза, за лекарство, което една жена си е намерила в Италия и с него се е оправила
като разбереш името на това лекарство сподели.
според мен ако ти назначат отново АБ не отказвай, не ти пречи според мен да пиеш и изопринозина, милата..доста време 2 години те мъчи, дано се изтребят най-после гадините. Чесън и кисело мляко може да ядеш. Аз над година влача субфебрилна темп. и к.мляко с чесън я сваля и оправя едно мравучкане, незнам как, то аз сега и с лимфни възли цъфнах и съм на друга тема вече, добре че не са ти цъфнали лимфи и темп от токсо-то.
soff, може да си поговориш в НЦЗПБ след паразитолога, да си поговориш с кабинета "Имунология".. по натам като пребориш малко инфекцията може да се погледне по генерално имунологично(Общи имуноглобулини и др.).

Пази се от баналните коки и гриповете, че върлуват херпесните вируси EBV и CMV, те са недостатъчно оценено БЕДСТВИЕ, яко детските заведения бълват епидемии и някои от родителите в работохолишките си офиси като не почиват...
Аз на твое място бих си проверила статута към стари такива инфекции(EBV, CMV), най-малкото за бъдеща бременност ще е добра информация дали си ги минала в миналото.
Успех, не се отчайвай Wink
Виж целия пост
# 7
soff,
надявам се вече не си с котенце.
Относно хигиена на храната особено внимание изискват салатите и пресните зеленчуци и плодове, явно за надеждно измиване трябва да разберем кой е препарата който се рекламираше по аптеките, някакъв препарат се разрежда и в него се плакнат салатите и плодовете, защото точно салатките са риск..от почвата се полепват всякакви спори ..яйца.
 Има и друг препарат от живи бактерии които борят лошите бактерии за поддържане на безопасна безхимикална хигиена в професионалните кухни(в McD имаше), но за частна употреба незнам.
 На първо време забрави за обществените места за хранене, защото допълнителна инфекция на поразения имунитет от токсо-то е недопустимо, забрави за пица на павилион..сладоледи всякакви - от машина или павилион(солмонела, йерсиния, листерия) или вятъра да навее нещо докато се консумира, консерви само зеленчукови и все пак една термична обработка не е излишна, месните консерви и без това са вредни за черен дроб и бъбреци и имунитет така че и тях ги забравяш.
Виж целия пост
# 8
А да ви кажа и какви бяха според различни лекари тук в Пловдив мненията по този въпрос, според повечето от тях, е трябвало да се махне детето още в началото, според други, титрите не били чак толкова високи и да не пие въпросния антибиотик, трети въобще не дадоха нито шанс да се роди детето, нито казаха, ако все пак се роди, какво да очакват, ако е болно! Whistling А в много страни не те изследват за това заболяване задължително при бременност, както е тук, в Англия например е така, но там изписаха безплатно ровамицина с една рецепта в количество, необходимо да се пие до деня на раждането! Това бяха повече от 25 кутии с лекарството! Което се оказа, че ако все пак се намери, една кутия струваше около 60 лева тогава, с около 10 хапчета мисля беше опаковката! Просто късмет, че е била там и е имала шанса да се лекува!  Praynig
Виж целия пост
# 9
n, аз не сьм имала котка, точно затова бях адски шокирана, като разбрах за токсото  Shocked При мен се е получило от храна, тогава бях на море цяло лято, хранели сме се изключително и само навьн, кой знае какво сьм консумирала  ooooh! сьгласна сьм да пия какьвто и антибиотик да ми препорьчат само да се оттьрва. Не само за бьдеща бременност, слава Богу си имам едно детенце  Praynig Страхувам се за собственото си здраве в момента  Sad между другото преди 8 години, когато забременях с дьщеря ми пак ми изследваха токсоплазмоза, но тогава се измерваше с други показатели - РХ ли беше, или нещо от сорта  newsm78 и с някакви + -сове. Казаха, няма страшно, не е висок титьра, преболедувала си я, е кажете ми сега вьзможно ли е, сега отново да ми се появява  Confused Или вьобще неможе да се разчита на тогавашните изследвания. Иначе мога да кажа, че не боледувам, понякога някакви дребни неразположения - хрема или болки в гьрлото.  Относно CMV - срещала сьм се с този вирус по някое време явно, защото имам изградени антитела за него. n, а при теб от какво е тази фебрилна температура?
Орхидея, в Пловдив няма добри специалисти паразитолози, повечето смятат, че вьобще не е необходимо да се пият лекарства за токсоплазмозата. Много хубаво, че сестра ти е имала кьсмет и се радва на живо и здраво детенце!
В София, доц.Харизанов ми каза, че например вьв Франция 70 % от населението има или е прекарало токсоплазмоза, поради факта, че масово там се консумира месо алангле.
Виж целия пост
# 10
soff , дано да намериш лечение, попитай за този антибиотик, дано ти помогне и на теб! Hug
Виж целия пост
# 11
soff, успех милата, виж паразитолога какво мисли за това дали да изпиеш един курс  spiramycine/rovamycine с имунен препарат изопринозин или не, може и да е хронична инфекцията ако се вярва на някогашните изследвания които са допуснали такава неясна информация, ако наистина  е хронично явно с имунолог ще се работи.
Разпитай голямите аптеки за препарат за изплакване на салати зеленчуци и напр. ягоди.

При мен проблемите са след EBV инфекциозна Мононуклеоза ноември '07 та до сега, последните 8 месеца се равиват нови лимфни възли по врата и вече се боря за хематологични изследвания, не е за разправяне, спокойна съм..но почти не мога да спя през ноща от втрисания и треперения и лимфите наболяват, имам вече талон за преглед..но дали ще ме огрее добър преглед..като знам каква каръчка съм..мога да очаквам поредната сгрешена диагноза. сега си търся инфо за пакет имунни маркери за флоуцитометрия..и спонсор разбира се
Виж целия пост
# 12
Аз също бях болна от токсоплазмоза.Излекувах се само с венозни инжекции и вливания.Откриха ми е съвсем случайно.Благодария на Д-Р Милко Атанасов,от Шумен
Виж целия пост
# 13
danaeka, би ли разказала по-подробно за какви точно инжекции и вливания става вьпрос. В активна форма ли е била при теб?
Виж целия пост
# 14
Здравейте , благодаря Ви за това , че се включихте по темата .
Сега ще Ви разкажа моята ситуация , а от Вас искам съдействие. И така миналата година аз забременях с последна дата на МЦ 08.12.2007г. и на 27.02.2008г. при общи изследвания ми откриват Токсоплазмоза с  Ig G 497 iU/ml  /+/ и  Ig M 0.25 /-/  след това повторихме изследването и на 25.03.2008г. стойностите бяха Ig G 457 iU/ml  /+/  и  Ig M 0.24 /-/   - тези изследвания ги правих в частна лаборатория във Варна  , за това за по сигурно повторихме изследването в НЦЗП в София . От там получих следния отговор Ig M /- / и Ig A/-/. И аз вече спокойна и моята лекарка ме увери , че всичко е наред , но уви , още в момента на раждането на моето момиченце се оказа , че нещата не бяха добри , аз раждах в Сливен и само след 2 часа тя беше откара по спешност в Стара Загора . Там докторите направиха каквото можаха и я изследваха за Токсоплазмоза - показа положителен резултат. Момиченцето ми се бори за  живота си 78 дни , но пораженията от тази коварна инфекция бяха по силни. През този период последваха още изследвания на мен за Токсоплазмоза излезе /+/ , Цитомегаловирус /-/ , херпеси /-/ . И така аз ходих при паразитолог в Стара Загора , която ми изписа антибиотици - Сlindamicin , Бисептол и други препарати , които пих един месец и трябваше да повторя изследването в края на Януари 2009г. Скоро си направих изследване от което Ig G e 437iU/ml  /+/  и Ig M 0.212 /-/, като на изследването са написали да повторя пак след две седмици. Получихме и резултатите от аутопсията и след консултация с последния лекуващ лекар на моето момиченце - проблемите са от тази Токсоплазмоза , по негово мнение да намеря добър лекар - паразитолог и да се лекувам . А докога ще продължи това нещо , нали уж ако си прекарал тази инфекция би трябвало да имам изграден имунитет . Та от тези неща си правя изводите , че може  моето изследване да е било объркано в София и от там моята съдба. За това Ви питам ако има някой ,който е преживял подобно нещо - помогнете .
danaeka - пиши как си се излекувала и какво са ти вливали ?
Пишете моля Ви ,аз трябва да знам какво да правя - все пак искам да имам детенце .
Благодаря Ви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия