кога започнахте захранването?

  • 3 053
  • 14
 newsm78Моите малки слънтса са вече на 2 месеца,но не се хранят само с АМ.Въпроса ми е кога започнахте да давате сокчета с лъжички на бебетата?Педиатъра ме посъветва да започвам вече,но на мен ми се струва твърде рано. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз лично захраних на 6 навършени месеца, доготава бяха само на кърма. Ранното захранване вече не се препоръчва поради ред причини, нито даването на сокчета толкова рано. Можеш да прочетеш в кърмаческия форум, където има много интересни статии по въпроса и те важат не само за кърмените деца.
Имате време да се захранвате  Wink
Виж целия пост
# 2
сок дадох след годинката, а захранването започнах на 5 месеца и малко. против ранното захранване съм  Peace
Виж целия пост
# 3
на 5 месеца 1/2 с пюре от круша,сок дадох преди две седмици.Против съм да се дава на толкова молки бебета сокове,лм
Виж целия пост
# 4
Между другото има цял подфорум посветен на захранването Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0
Виж целия пост
# 5
Ние започнахме със сокчетата на два месеца и полувина.Първите няколко дни със шишета а след това със лъжички.Плодовите пюрета на три месеца и полувина,зеленчуковите на четири и полувина и  от осмия месец сме на детска кухня и ядем всичко!Най- много обичат банани! Simple Smile eat eat
Виж целия пост
# 6
Ние започнахме също на 5 месеца. Дъщеря ми имаше по-труден старт и изчаках докато навърши 6 мес. Синът ми за разлика от нея яде всичко, което му давам. Сокчета започнах да давам на 4 месеца - по няколо лъжички на ден. Захранването започнахме с моркови и/или пащърнак на HIPP (били най-лесно смилаеми и не натоварвали бебешкото стомахче.)

Аз също имах притеснения относно захранването, защото моите близнаци са недоносени (32 г.с.) и получавах различни съвети по този въпрос - едни казваха да започна от 6 мес., други от 4 мес. Едни казваха да започна според действителната възраст, други - според коригираната.
В крайна сметка детският лекар ми каза, че мога да започна според действителната възраст и синът ми започна да получава зеленчуково пюренце на 5 мес. (началото на 6-тия) - коригирано 3 мес., а дъщеря ми на 6 мес. (нач. на 7-мия) - коригирано 4 мес. Страхувах се, че е прекалено рано, но въпреки това реших да опитам и ако не става - да отложа. Всичко обаче мина прекрасно и проблеми със захранването не сме имали
Виж целия пост
# 7
Аз започнах при навършени 6 месеца с оризова каша - бавно и славно. Пюрета чак от 7 месец, месо и глутен към 9-10. Сега нищо не отказват  Peace
Виж целия пост
# 8
На 5 и половина месеца. Започнахме с пюре от круша, ябълка, постепенно всички плодове, после зеленчуци. Сокове не давам. Случвало се е от любопитство да дам, но предпочитам да давам плодовете и зеленчуците в максимално близък вид, до естествения им.
Виж целия пост
# 9
Моята педиатърка и тя обясни, че сокчета от 2ия месец били задължителни за зимните бебета, щото им липсвали витамини  ooooh! Нямам намерение да я слушам, но и не ми се спори с нея на следващата консултация като пита дали сме захранили, та не знам какво да правя. В смисъл - дали да я сменям, или да не обърна внимание просто...
Виж целия пост
# 10
Гриз, ти ще си прецениш, но после ще почнете да имате различия в мнението за ваксините, за изправянето и т.н. Това с ранното захранване както знаеш е от време оно. Нашата педиатърка каза, че може да захраним от 4-тия месец, но предвид трудно протеклите колики сама предложи да изчакаме до към 6-тия.
Виж целия пост
# 11
И аз по-късно ги захраних,около 6-ти месец а сокчета започнах скоро да давам(около годинката).Не е добре за толкова малко бебе да се дават сокчета,но пак си е въпрос на личен избор Hug
Първо започнах с плодови пюренца и след това постепенно захраних със зеленчуковите Peace
Виж целия пост
# 12
аз им дадох сокче след 3-тия месец, плодово пюре след четвъртия, а зеленчуково след 5-тия месец. Каша пробвахме след 5-тия месец, а след 6-ти месно пюре. На 6м и половина ги записах на кухня. Всичко си хапват, нямам оплаквания. На мнение съм че всеки сам си преценява кога да ги захрани, зависи и от децата, те ще си покажат ако не им харесва.
Виж целия пост
# 13
На 5 и 1/2 се отказаха от кърмата сами и започнах да захранвам с плодови пюренца ,след 2 седмици включих и зеленчуковото за обяд! После започнах да редувам зеленчуково с месно и да давам и сокчета! А, от 3-тата седмица на раждането пием чайчетата на Хип до днес! Peace
Виж целия пост
# 14
 С близнаците започнах захранване към 7.5 -8 месеца, тъй като бяха родени по рано и тогава коригираната им възраст беше 6 месеца.
Винаги съм се водила от това че има време и цял живот ще ядат и не съм бързала с въвеждането на храните.

Между другото има цял подфорум посветен на захранването Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия