Курс за бъдещи и настоящи мами - ПАЗАРДЖИК 4

  • 12 433
  • 301
Бъдещи мами:

Деси -  stork-girl
C_v_e_t_i - stork-boy
Славка - preggo
Мария - preggo
Галина - preggo
Лили - stork-boy
Мария - preggo
Татяна - preggo
Яна - preggo
Ани3 - preggo
Мария - preggo

Настоящи мами:
Nellina - Марио и Йоана
Луда Яна - Божидар
Ването - Георги
NELCHO - Димитър
Вера - Александър
Лушка - Калоян
Ели - Ани
Гери - Здравко и Росица
Вени - момче 
soniamari  - Слави, Вяра
mutsunka - Александра, Камелия
Ани1 - Никол
Анелия - Александър-Макс
Надинка83 - Божидар
Герито - Нели
mother-of-pearlS - Никол и Йордан
ani_00 - Мелиса   
Ели - Димитър
Zora* - Петя
Stefaniva -  Стефан, Мариана
Петя - Иван
an_iv - Габриел

Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик - 1

Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик - 2

Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик - 3

Част от нас:


От ляво надясно: Гери, Яна, Нели, ак. Екатерина Антонова, Соня, Нели, Ели, психолог Петя Генчева


Вижте повече тук

Световна седмица на кърменето, Пз-к, 2008 год.

Среща по повод ССК,Пз-к

Репортаж по Телекабел - ССК



Масаж на Гогата след баня


Най-нежното нещо


Как се реже пъпна връв

Таймер за контракции

Масаж и гимнастика на бебето

НОРМАЛНО РАЖДАНЕ

Секцио

Тайната на успешното кърмене

Пътят на зачеването
Виж целия пост
# 1
не ми е ред, ама първа Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Пу втора  Mr. Green
Ани малката е страхотна сладурка, браво  Hug
Виж целия пост
# 3
Малко снимки от днес
Виж целия пост
# 4
Екстра сте, Нелка  Peace !
Виж целия пост
# 5
Aни  Hug малката е голяма красавица - пу, пу  Heart Eyes

Нелка,  вижда се че  сте се забавлявали...ще чакам да споделиш повече инфо ... Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Красива принцеса като майка си!
Нели  Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Ееее, доживях да видя на снимка Хедра. Симпатяга е. Много полезни съвети ми е давала
Нели, на тази снимка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=300552&pid=10682639 си истинска жена, не знам дали курсът ти е още пресен-пресен, но изразяваш много нежност .... Heart Eyes

Я споделяйте важни неща според вас за кърмене и изцеждане... Няма на кой друг да разчитам.... Twisted Evil Laughing

Току-що се прибираме от разходка с каката. Супер е вън - снегът вали и няма тълпи
Виж целия пост
# 8
страхотно време, до сега палувахме навън.
направихме и снежен човек, та и моркови ходихме да взимаме от магазина за нос tooth
Нели, верно си много Убава на снимката  bouquet
А малката принцеса на Ани е ... Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Че тя, Нелката си ни е от край време фотогенична   Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Ей, засрамихте ме! Embarassed
Виж целия пост
# 11
Ееееее, Нели, уби ме с тази картинка в подписа Joy Joy Joy Супеееееер е!
Хихихихихихихихи!

Позволявам си да дам един акъл на кърмачките - четох го май в Библиотеката едното нещо, но знам , че много мами нямат време да стигнат до там.
Ако се наложи да отидете до някъде и оставите изцедена кърма на този , който ще гледа бебето - Кажете му, че докато пие бебето, лекичко да разклаща отвреме навреме шишето , защото мазнината изплува отгоре и не е хомогенно. Също така че след известно време каймакът остава като "шапка" върху млякото, на пръв поглед все едно е пресечено, това не значи обаче, че е така. Ако леко намирисва на сапун - няма страшно.

И от един млекар - преди да измиете с топла вода и сапун съдовете , в които е стояло мляко - майчино или друго, изплакнете ги със Студена вода.  Така мазнините не залепват по стените на съда, както ако се полеят първо с топла вода. Пробвах го, вярно е , да му се не види Laughing
Виж целия пост
# 12
Аз пък да кажа нещо друго, което научих на курса и което дълго време четях като уж вярно твърдение в кърмаческия подфорум:
    Ако бебето ви не ака с дни, имаше схващане, че това не е проблем и че това означавало, че усвоява добре кърмата. Нищо подобно!!! ТОВА НЕ Е ВЯРНО!!! Причина има - лениви черва или нещо друго, но причини има! Така че - на лекар!!! (Та нима бебета, които акат редовно, не усвояват кърмата?!?).

Не е нормално бебе под 40 дена да не се изхожда всеки ден! Под тази възраст кърмено, здраво, доносено бебе трябва да има 2-3 обилни изхождания с кашава консистенция, по-вероятно е да се изхожда 5-6 пъти или след всяко хранене. Докато за бебе на 2-3 месеца може да се приеме за нормално не-изхождането всеки ден, ако иначе наддава добре, жизнено е, с добър тургор на кожата и пишка обилно, то за по-малко бебе рядкото изхождане е признак за сериозен проблем – най-вероятно недостатъчен прием на кърма!
Как да реагираме? Адекватният съвет е: да се препоръча на майката да храни по-често, като следи бебето да изпразни първата гърда, преди да предложи втората; да заведе детето при педиатъра! за проследяване на наддаването; да следи количеството и цвета на урината и тургора на бебешката кожа; дохранване може да е наложително и това не е зло! – дохранването често може да спаси кърменето, както и да помогне на здравето на бебето.
 Hug Hug Hug

Виж целия пост
# 13
Това нещо го пише в кърмаческия форум в закованата тема Опасни съвети за кърмене.
Доколкото си спомням, всичките оплаквания на тукашните мами от разреждане на изхожданията, са били точно за 2-3 месечни бебета и не мисля, че сме успокоявали излишно някоя мама за новородено бебе.
Виж целия пост
# 14
Да, всяка майка се тревожи , когато детенцето не ака редовно, но нека и да не забравяме, че всяко дете е строго индивидуално. Naughty
Още повече - има много голяма разлика при бебе на кърма и бебе на адапте. Особено що се отнася до изхожданията. Grinning
Иначе и аз съм чела препоръките на Бу в кърмаческия за опасните съвети...
 Но прекаленото уеднаквяване и рамкиране на децата не винаги води до тяхното добруване. Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия