Някой гледа ли бамбук?

  • 10 986
  • 20
Здравейте,
Подариха ми скоро бамбук, в шише забоден в пясък и вода. Беше наситено зелен, но от няколко дни започна да жълтее от долу нагоре - вече почти половината е бледо жълт. Отгоре има листенца, но като гледам темповете с които пожълтя ме е страх, че ще го изпусна. Как се гледа? Аз му долях вода - има 2 пръста над пясъка и съм го сложила до прозореца.
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Не знам и на мен ми е интересно. На работата ни раздадоха на целия екип по една малка вазичка с 2-3 стръкчета бамбук и на половината колеги им изсъхнаха, точно както ти го описваш. Моето още се държи, обикновено му слагам доста вода, но няма пряка слънчева светлина.
Виж целия пост
# 2
Ами аз първо го бях скрила на тъмно, почна да съхне и го изкарах на слънцето.... Дали да отрежа жълтата част.. ?
Виж целия пост
# 3
Не разбирам много от растения,но може би трябва да го махнеш от прозореца.Имам бамбук от близо година,според мен е лесен за гледане и бързо расте,единственото което правя е да доливам вода във вазата.До сега не ми е създавал проблеми,но моят не е на пряка слънчева светлина.
Виж целия пост
# 4
Мда и аз мисля, че май повече ще изсъхне от слънцето. Иначе четох, че тези стръкчета бамбук се гледат като откъснати цветя, рано или късно увяхват. Ако го засадиш, може наистина да порасне.
Виж целия пост
# 5
Имам бамбуци в банята, в коридора, в кухнята. Виреят на светло, тъмно, влажно, сухо... Важното е да има малко водичка във вазичката и да НЕ ИМ режеш коренчетата. Виж дали не са ти подарили само пръчка, забодена в пясък, както моята елха за Коледа.  Laughing Ако е така изкарай го от пясъка, сложи във вода и може и да пусне коренче.
Виж целия пост
# 6
Току що го вдигнах... само пръчка е...  Sad сега ще го сложа над пясъка да пробвам да пусне корен - и все пак да режа ли сега жълтото?
Иначе мой познат също има и му порастна много бързо и и той така - само водичка без особени грижи..
Виж целия пост
# 7
Моя е във вода.Доливам вода и го държа на по-тъмничко.Расте си. Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Моя е във вода.Доливам вода и го държа на по-тъмничко.Расте си. Heart Eyes

На по- тъмно задължително !
Виж целия пост
# 9
Имам три бамбука с коренчета, в банята във ваза само с вода. Растат си вече 2 години без проблем. В банята обаче влиза и дневна светина, (има прозорец).
Виж целия пост
# 10
Имам бамбук от 3 години. Расте си, но на по-тъмно.  Peace
Виж целия пост
# 11
Резнах го току-що, жълтата част беше и омекнала.. дано пусне корен , бутнах го и на тъмно.. егати, мн ме е яд.
Виж целия пост
# 12
И моите са само във вода. Много лесно се гледат. Дано ти се хване, но ако не стане- не са скъпи, вземи си нов.
Виж целия пост
# 13
Имам бамбук от може би вече три години - само във вода. Преди време беше пуснал коренчета и на второто... деление, знам ли как да го нареча... отрязах първото и го сложих в пясък с вода уж да го разсадя, но то увяхна. Големият бамбук обаче, който беше останал само във вода, си го гледам до ден-днешен и повече не експериментирам.
Виж целия пост
# 14

 Rolling Eyesпуснете по 1 снимка да ви видим бамбуците
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия