Кърмене до 7-я месец?

  • 678
  • 7
Здравейте мами, благодарение да много мами от форума, както и на моето най-искрено желание да кърмя възможно най-дълго, с моят мишок направихме 6 месеца (без няколко дни) и около 6800 кг, 65 см (той се роди 2900 и 49 см.). Няколко пъти съм търсила съвет тук по отношение на проблема ми с кърменето, със захранването и т.н. Споделяла съм, че моето съкровище е с рефлукс от родилното и благодарение на това повръщане и вероятно заради залъгалката, с която предотвратяваме част от повръщането, бебчо от 2-рия месец започна да се дърпа от гърдата. Изплаках сумати сълзи, но бях решена да дам на бебчо, най-ценното, което имам - кърма и любов. И така оттогава до днес се кърмим взаспало положение (няма да обяснявам какво ми коства това, колко нерви и сълзи). Като навърши 4 месеца (до тогава бяхме на изключително кърмене) започнах захранване по съвет на специалист гастроентеролог и постепенно към 5-6 месец заместих 2 кърмения с млечнозеленчуково пюре и каша. С подкрепата на xedra и съвета на гастроентеролога за нас тази схема подейства много благотворно и понамалихме повръщането. Както ми каза xedra за идеалния вариант е добре изключително кърмене до 6-тия месец, но вашият случай не е идеален, затова идеалния вариант е този, който съм избрала. Сега продължаваме да се кърмим 4 пъти на ден. Но става все по невъзможно да го приспивам, за да го кърмя, особено сутрин. Затова како мислите за кърменето до 7-я месец? Дали това е добър вариант или да се боря поне до 9-10 месеца? Може да е тъп въпрос, но наистина очаквам да чуя съвет.   
Виж целия пост
# 1
Всичко което си направила е чудесно.Вече сте пораснали достатъчно за да заместиш още едно хранене.Продължавай да кърмиш сутрин и вечер до като ти е възможно.Ние с моето момченце се кърмихме до навършване на 7 месеца.Мисля ,че като сме стигнали до тук значи сме дали всичко от себе си.
Виж целия пост
# 2
mariaemanouilova БРАВО за упоритостта ти!  bouquet
Кърми ако ще и по веднъж на ден, но по-дълго във времето-това ще само + за детенцето ти, не го отбивай съвсем Hug
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 3
Поздравления за упоритостта. И аз преживях доста мъки покрай кърменето, но за голяма моя радост бебка ще направи скоро 6 мес и досега е само на кърма.

Относно въпросът ти според мен, най-доброто, което можеш да направиш за детето си е да не го лишаваш от кърма поне още някой и друг месец. Това е най-ценната храна за него. Дори 1-2 пъти на ден да го кърмиш пак е нещо. Упорствай още малко!!! УСПЕХ
Виж целия пост
# 4
Браво и аз съм на същото мнение.Продължавай.
Моята принцеса влезе в 6 месец,и продължавам да я кърмя,но и дохранвам.
Вече сме близо 8 кг.Ще продължавам докато имам кърма.
Качих килограми,но продължавам напред.
Виж целия пост
# 5
Според мен трябва да продължиш възможно най-дълго. Успех!
Виж целия пост
# 6
Може да изцеждаш и да даваш в шише или чашка.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за съвета и подкрепата отново, вероятно ще положа още малко усилия да запазя поне 2 кърмения. Но да се изцеждам не мога, голяма е хамалогия, а от раждането повече от 70 мл. не мога да изцедя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия