Обрив, който ту се появява, ту изчезва?

  • 16 146
  • 9
Синът ми на 3 и половина има обриви, които се появяват и след 2 часа изчезват. Той е при майка ми, така че не съм ги виждала, но тя ги описва като много ситни пъпчици на отделни участъци. Има главно по краката, ръцете, а бузите му са червени. В момента няма нищо и не мога да го заведа на лекар съответно... Мисля, в понеделник да ходя да обяснявам аз без него, че и без това има фобия от лекари.
Възможно ли е да е шарка и така да се скрива....? Алергия ли е? От храна - може ли да се скрива и да се появява отново..?
четох и при нерводермит обривите май са такива, но пък става въпрос за по-големи хора все пак....
охх, имал ли е някой подобен проблем?
Виж целия пост
# 1
Синът ми няколко пъти е получавал обриви от типа "Копривна треска". Обривите приличат на шарка,но не са дребни, по няколко пъпки на определени места- бузите,ушите,ръцете,краката. Появяват се и след това изчезват и се появяват на друго място. Това е алергична реакция към лекарства или храна. Обикномено минава от противоалергично лекарство.
Виж целия пост
# 2
...
Възможно ли е да е шарка и така да се скрива....? ...

Ако е шарка няма да се скрие за няколко часа обривът.
Твърде възможно е да е алергия, на задължително да го види доктор детенцето.
Виж целия пост
# 3
Да не е алергична реакция към храна или нещо друго.
Виж целия пост
# 4
И на мен ми се струва, че по-скоро е алергия към лекарство или храна. Аз самата много пъти съм получавала обриви, които изчезват/копривна трескаили уртикария/ поради алергия към прието лекарство.
Виж целия пост
# 5
Преди месец Ралица направи подобен обрив. Реших че от антибиотика, който пиеше в момента заради болест. Но обрива се повтори след 3-4 дни при спрято лекарство. Оказа че се е алергия от прерилен препарат.
Дано на детенцето бързо да му мине, но ти обърни внимание за нова храна или нещо ново и по-различно 
 Hug
Виж целия пост
# 6
И при моя син се получиха такива обриви - лекарката беше категорична, че не може да става въпрос за шарка, щом изчезват толкова бързо. Каза ми, че е алергична реакция към нещо, което е доста трудно да се определи, тъй като реакцията може да е късна - до 21 дена от срещата с алергена. В нашия случай нищо ново нямаше нито в диетата на детето, нито като материи или прах за пране или сапуни по времето, когато излезнаха пъпките. Затова и аз реших, че е някаква късна реакция. Препоръча да го мажа с алергозан.
Виж целия пост
# 7
Според мен не е шарска.
Прилича на алергия към нещо около него, храна, лекарство... На мен ми излизат подобни обриви, когато се доближа до листа на ягоди, някои препарати, аеро шоколад в по-голямо количество и други.
Но за твое успокоение се консултирай с лекар.
Виж целия пост
# 8
Моят син в момента е с някакъв обрив. Твърди пъпки като гнойни по ръцете и краката, сега са се появили и по врата. Нашата лекарка каза, че е хранителна алергия и да му давам капки Фенистил една седмица. Втори ден ги пие и няма никакъв ефект, мисля другата седмица да ходим на кожен лекар.
Виж целия пост
# 9
Преи около час синът ми излиза навън,стоя около 30-40 минути,карал малко колело и изведнъж се прибира с обрив по лицето и долната част на брадата.Не бяха точно пъпки,а като че ли се е опирал на коприва.Каза че го сърби.Изми си лицето и след малко изчезнаха.Изкара ми акъла.Какво е това чудо,имате ли идея?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия