Спукани вени?

  • 21 990
  • 13
Преди седмица си правих изследване и се наложи да ми вземат няколко пъти венозна кръв в рамките на няколко часа, в резултат на което ми спукаха вените. Няма да коментирам, че и двете ми ръце са в ужасни черно-зеленикави петна - това не ме притеснява толкова. Тревожи ме, че на едната вена имам нещо като топче, което ме боли. Тя още тогава се поду ужасно и много ме болеше, но това топче си остана и се чудя какво да правя - да ходя ли на лекар, опасно ли е  Rolling Eyes
Лаборантката още тогава като ми видя ръцете се шашна и ми каза да си правя компреси с риванол и да се мажа с нещо, но му забравих името  Thinking
Виж целия пост
# 1
Компрес с риванол и мажи с троксевазин.
Аз съм много доволна от него, а вените са ми о ,ужас.
Толкова химии са минали оттам.
Виж целия пост
# 2
Преди седмица си правих изследване и се наложи да ми вземат няколко пъти венозна кръв в рамките на няколко часа, в резултат на което ми спукаха вените. Няма да коментирам, че и двете ми ръце са в ужасни черно-зеленикави петна - това не ме притеснява толкова. Тревожи ме, че на едната вена имам нещо като топче, което ме боли. Тя още тогава се поду ужасно и много ме болеше, но това топче си остана и се чудя какво да правя - да ходя ли на лекар, опасно ли е  Rolling Eyes
Лаборантката още тогава като ми видя ръцете се шашна и ми каза да си правя компреси с риванол и да се мажа с нещо, но му забравих името  Thinking

Така зверски ли са теглили кръв, че да те омаскарят така. Брей....то ще се възстановиш, но защо да е.
Виж целия пост
# 3
Хепароид Зентива е за подобни проблеми.
Няма да е лошо специалист да те погледне и да ти предпише нещо.
Виж целия пост
# 4
Хепароид Зентива е за подобни проблеми.

А, точно Хепароид ми каза и лаборантката, но не бях сигурна. Каза ми и нещо да ми предпишел личният ми лекар, за да ми укрепнат съдовете, но за него пък съвсем не мога да се сетя.
Оф, мен не ме притеснява, че съм като наркоман в ръцете /добре че не е лято/, а по-скоро това топче  Rolling Eyes Шубе ме е, защото съм преживяла белодробен тромбоемболизъм и всичко свързано с тромби ме ужасява  Confused Май ще е най-добре за собствено успокоение да отида на съдов хирург. Всъщност, на такъв лекар ли да отида?
Виж целия пост
# 5
Съдоукрепващо действие има Рутаскорбин или Пефлавит С-3х1 до3х2табл.Мажи с хепароид и за 3-4 дни ще се оправят.
Виж целия пост
# 6
Съдоукрепващо действие има Рутаскорбин или Пефлавит С-3х1 до3х2табл.Мажи с хепароид и за 3-4 дни ще се оправят.

Много ти благодаря  Simple Smile Точно Рутаскорбин спомена лаборантката, след мазането с Хепароид.
Виж целия пост
# 7
Повдигам темата,защото пак бих я озаглавила така-преди няколко дни ми се попяви подутина на прасеца,която ме болеше,в последствие стана синьо мястото и май съм спукала вена/и. На другия крак на прасеца обаче същото-на две-три места по-малки синини,които болят Confused взех си едн немско кремче за мазане от аптеката с див кестен и листа от червена лоза и пия ГинкоВин. По-скоро ме пртеснява наличието на тези синини,никога не съм и имала и намек за разширени вени ли нещо от сорта,а сега си ме болят краката и ги чувствам напрегнати от коляното надолу,за съдов хирург ли съм Confused
Виж целия пост
# 8
за съдов хирург ли съм Confused

Това са сериозни неща, тъй че задължително отиди на лекар!
Виж целия пост
# 9
Ходих при джипито одеве и ми предписа Диокет за укрепване на кръвоносните съдове,нямало нужда от консултация с хирург,тъй като досега не съм имала подобни оплаквания Outta Joint
Виж целия пост
# 10
Това, че си нямала досега оплаквания не означава, ченяма сериозен проблем. Настоявай за направление при спецциалист. Тия личните почнаха от всичко да разбират, скоро иоперации ще правят ooooh!
Виж целия пост
# 11
Повдигам темата,защото пак бих я озаглавила така-преди няколко дни ми се попяви подутина на прасеца,която ме болеше,в последствие стана синьо мястото и май съм спукала вена/и. На другия крак на прасеца обаче същото-на две-три места по-малки синини,които болят Confused взех си едн немско кремче за мазане от аптеката с див кестен и листа от червена лоза и пия ГинкоВин. По-скоро ме пртеснява наличието на тези синини,никога не съм и имала и намек за разширени вени ли нещо от сорта,а сега си ме болят краката и ги чувствам напрегнати от коляното надолу,за съдов хирург ли съм Confused
Според мен иди на лекар...
Болка в прасеца,синина са едни от признаците за тромбофлебит...а той не е безобиден( образуват се тромби които могат да се откъснат и да доведат до запу6ване)
http://www.evropea.com/thrombophlebitis.html Peace
Виж целия пост
# 12
Според мен иди на лекар...
Болка в прасеца,синина са едни от признаците за тромбофлебит...а той не е безобиден( образуват се тромби които могат да се откъснат и да доведат до запу6ване)

Точно това имах предвид като писах да отидеш задължително на специалист. Могат да ти направят доплер на дълбоките вени, за да се види изцяло за какво точно става въпрос. Мисля, че в 3-та градска ми го правиха на мен. Беше отдавна и не помня точно  Thinking
А относно изказването на джипито - нямам думи... ooooh!
И моят личен лекар го даваше небрежно и ако сама не бях потърсила помощ, можеше и да не съм жива вече - аз получих белодробен тромбоемболизъм.
Виж целия пост
# 13
Най-добре върви на преглед при съдов хирург. Джипитата са гадно племе и си пестят направленията...
А относно въпросният крем от див кестен и листа от червена лоза - много е добър. Особено за хора,които висят дълго време на крак,при умора и парене по краката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия