Имам ли право на стоматологична помощ по здравна каса?

  • 2 639
  • 7
Извинявам се,ако този въпрос е вече задаван.Скоро вероятно ще ми се наложи да потърся стоматологчна помощ и се интересувам като здравно осигурена имам ли право на нещо безплатно или всичко е платено?Има ли фиксирани цени на различните манипулации или всеки си ги определя?Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Имаш да.По 2 манипулации за година.Аз миналата си направих два зъба,и за тази още два.Кариес се доплаща с 6,20.За пулпит 42 лв.ПОне при мен беше така.Има фиксирано колко поема ЗК ама не мога да кажа кокло точно. Hug
Виж целия пост
# 2
Здравната каса при възрастни поема две манипулации, освен прегледа, който е задължителен. За всяка от тях се доплаща и цените са фиксирани от касата. Манипулациите са ограничени до пломби и вадене на зъби, не се поема  кореново лечение. Материалите за пломба, заплащани частично от касата, са амалгама и химиополимер.
Виж целия пост
# 3
www.nhif.bg
Още на заглавната страница има линк "Дентални услуги за здравноосигурения гражданин"
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 5
Здравната каса при възрастни поема две манипулации, освен прегледа, който е задължителен. За всяка от тях се доплаща и цените са фиксирани от касата. Манипулациите са ограничени до пломби и вадене на зъби, не се поема  кореново лечение. Материалите за пломба, заплащани частично от касата, са амалгама и химиополимер.

 Peace
Виж целия пост
# 6
Имаш право, както са ти казали, но все пак зависи дали зъболекарят ти работи със ЗК. Моят например не работи и аз си плащам каквото се налага.
Виж целия пост
# 7
Имаш право на две манипулации на година по здравна каса.За тези манипулации се заплаща и определена такса.Важно е зъболекарят ти да работи с Нзок.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия