Кога се изправиха децата Ви?

  • 1 310
  • 41
Здравейте момичета,много се чудих дали да пускам тема,но вече започвам да се притеснявам.
Синът ми е на 9м.и 1 седмица,но не прави никакви опити да се изправя,слагам го на места,където има за какво да се хване,показвам му какво точно да направи,но никакъв резултат.може да стои седнал и с часове да си играе без да мръдне.Освен това неиска и да пълзи,сложа ли го по корем и започва да реве.
  Сложихме го в проходилка,там разбра какво да прави и не се спира с нея,но аз не искам много,много да я ползвам.
 Знам,че всяко дете е различно,но аз се притеснявам....Кажете ми при вас как беше,кога се изправиха децата Ви,изведнъж ли го направиха или с много уроци?Трябва ли аз нещо по-специално да правя.....приемам съвети всякакви.
 
Виж целия пост
# 1
Сина ми се изправи точно на 11 месеца. Преди това и през ум не му минаваше, че краката служат за това. Просто един ден се хвана за решетките на креватчето и се изправи. Ние много се зарадвахме, пляскахме, викахме "Браво!" и той се опитваше да стои прав все повече и повече. Проходи 3 месеца по-късно. Проходилка почти не сме ползвали, водех го за ръчичките.
Пропълзя точно на 9 месеца, много пълзеше. Преди това му помагахме - учехме го да пълзи на леглото като оставяхме ценен за него предмет да го достигне и той така се научи.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми се изправи за първи път на 9 месеца и 11 дни в леглото като се държеше за решетките.Не съм правила нищо специално за да я накарам.
На 8 месеца започна да пълзи,много й харесваше,а също и да стои по корем/всеки ден я оставях толкова колкото на нея й е приятно/.
Проходилка не сме ползвали.Проходи на 13 месеца.
Всяко дете е различно,ще се изправи и твоето дете.
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми проходи и след това започна да се изправя.
Първият път го направи след като беше паднала до дивана, хвана се за него и продължи.
Беше на повече от 10 месеца /проходи на 9 м. и половина/.
Виж целия пост
# 4
Сина ми се изправи точно на 11 месеца. Преди това и през ум не му минаваше, че краката служат за това. Просто един ден се хвана за решетките на креватчето и се изправи. Ние много се зарадвахме, пляскахме, викахме "Браво!" и той се опитваше да стои прав все повече и повече. Проходи 3 месеца по-късно. Проходилка почти не сме ползвали, водех го за ръчичките.
Пропълзя точно на 9 месеца, много пълзеше. Преди това му помагахме - учехме го да пълзи на леглото като оставяхме ценен за него предмет да го достигне и той така се научи.
Това все едно аз съм го писала. На същата възраст е синът ми, също не се изправя и също реве като е по корем, но да ти кажа честно не се притеснявам толкова. Повечето деца на тази възраст, правят тези работи, но аз съм се убедила, че децата не трябва да се сравняват. Рано или късно и нашите деца ще почнат. Hug
Виж целия пост
# 5
На 6 месеца и половина започна да пълзи, а на 7 се изправи в кошарата. Но както и сама си казала, всяко дете е различно.
Виж целия пост
# 6
Малкият се изправи на 10 месеца и проходи малко преди годинката. Преди това също не даваше признаци, че ще го направи. Не се тревожи. Скоро и този момент ще настъпи. Ако все пак си притеснена, направи консултация с педиатър и ортопед.  Hug
Виж целия пост
# 7
На 8 месеца вече беше права в леглото и.
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми започна да се изправя на 7-8 месеца.
Виж целия пост
# 9
Синът ми се изправи на 8м., а на 7 пропълзя.
Децата са различни и не бива да се сравняват, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 10
На 6 месеца се изправи сам в креватчето си. Но както са казали и другите майки, всяко дете се развива индивидуално.
Виж целия пост
# 11
Синът ми се изправи след като проходи. На 1 г. и 2 м. проходи. Тогава и започна да лази. Сега е на 1 г. и 5 м. и кляка и се изправя сам, опитва се и да тича. Не се притеснявай, както виждаш от постовете всяко дете е различно. Hug
Виж целия пост
# 12
Е,не се притеснявай  Simple Smile Моето момче за пръв път се изправи в креватчето около годинката,а самостоятелно без опора малко след 18 месеца  Shocked.Не можеше и да лази(отскоро започна),направо проходи на 13 месеца.Индивидуално си е,при някои е по-рано,при други по-късно.
Виж целия пост
# 13
В края на 6 месец, на 9 проходи , а сега тича. Индивидуално е при всяко дете  Peace
Виж целия пост
# 14
Дъщеря ми се изправи на 7 месеца. До края на шестия можеше само да лежи легнала по гръб и не искаше дори и мъничко да се навдигне, камо ли да седне. После за нула време се научи да сяда и да се изправя.

Не мъчи детето да стои, ако то няма желание. Можеш да го стимулираш да се движи, да развива мускулатурата, но не го насилвай да стои право.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия