Защо не намирам път към сина си?

  • 6 156
  • 84
Мили мами,къде сгреших с големия си син?Защо вече сме като най-чужди в света?Беше години наред в Германия,върна се и сега живее при нас.Бавно и сигурно влошихме отношенията си до крайност.Вече не говори на никого-нито на мен,нито на баща си,нито на брат си.Имам чувството,че ни възприема като врагове.Все мисля,обвинявам се,поставям се на негово място.И не знам какво да направя,за да стане отново "   нашето дете."Обвинявам се ,че бях като че ли много директна в изискванията си-да спазва някои порядки в къщи и да се съобразява с всички.Имам впредвид пр.да оставя банята във вида,в който е била,когато събира приятели,да не викат и пеят до 4 сутринта и др.Често му натякваме,че се погубва в нашия малък град,където няма развитие за журналист.Знае перфектно немски и английски,кадърен е ,но няма никакво амбиция.Кюта си ,спи до обяд,сяда после на компа и това е.За мен това е пълна загуба на време за млад и кадърен мъж.и му го казвах доста често.Но съм безсилна,не мога да намеря пътя към него.Помогнете,май се провалихме като родители.
Виж целия пост
# 1
Явно синът ви е голям, аз нямам толкова голям опит, но имам два сина. Голямият е на 6 години и от сега се плаша дали ще го възпитаме правилно. Имали сме моменти в които със съпругът ми не знаем как да постъпим, в смисъл дали е правилен начина. Никога не съм мислила, че възпитанието е толкова трудна задача и не мисля че някой може да ти даде съвет, защото при всеки е индивидуално и някъде може да има и някаква малка подробност, която не си споделила и точно там да е проблема. А не сте ли си помисляли, че може да не е в вас проблема, а да е някъде в него, в смисъл може да вижда какъв е живота тук и да се депресира или да се обвинява, че се е върнал?
Представям си в какво положение сте и се надявам да намерите пътя към сплотяване на семейството ви.

Успех!!!
Виж целия пост
# 2
Не се самообвинявай, той не е дете вече, мъж голям. Като не му изнася реда у вас да се изнася. Какъв е такъв хрантутко. Нормално е да го учиш да си оправя след себе си, да не си му слугиня.
Не е само до възпитание, в един момент си казва думата и характера на човек.
Виж целия пост
# 3
как да го изгони като не му изнася, все пак това им е детето независимо на колко години е. Ясно, че е голям и трябва да се оправя сам, но жената споделя че са изгубили връзката помежду си, има вероятност наистина да се изнесе и повече да не се обади никога. Ти представяш ли си това какво означава за един родител?
Виж целия пост
# 4
Изискванията ти са съвсем нормални. И аз бих имала такива към моя син на тази възраст. Не се обвинявай за това. Мисля си, дали той не е един объркан млад човек. След дълго пребиваване в чужбина е предпочел да се върне в България. Но явно и тук не се чувства на място. Може да е някакъв леко депресивен период, след който ще последва подем. Ти си познаваш детето. Едва ли е бил така отпуснат и бездеен преди. Предполагам е завършил образование в Германия. След като не говори с вас, опитай чрез някой приятел да разбереш как се чувства, какви са му плановете.
Виж целия пост
# 5
първо,искам да кажа,че не одобравям поведението на сина ти-мързела,висенето без работа по цял ден.това наистина е неприемливо за млад мъж.
но май по-големият ти проблем е отношението между вас и понеже за него основно е темата няма да правя излишни коментари.
не си казала точно на колко години е синът ти,но ако е над 20-22,трябва да свикнеш с мисълта,че времето в което майката може да размахва пръст заплашително пред детето си много отдавна си е отишло.не казвам,че си искала неправилни неща,напротив,изискванията ти са били нормални,но дали си ги поднесла по точния начин?дали не си го карала да се почувства като наемател във вашия дом,който има протокол и трябва да го спазва стриктно,защото не е у дома си?!
ти как би се почувствала ако някой ти казва,че трябва да гасиш лампата след всяко излизане на стаята,че трябва да си оставяш дамската чанта не в хола,а в антрето или куп други дреболии,които обаче дразнят ако бъдат натяквани?
някои сигурно ще кажат,че щом синът ти живее в твоя дом,трябва да се съобразява с правилата ти.това зависи обаче от много неща-научила ли си го на такова поведение в миналото,какъв човек е той по принцип,как му се поднасят нещата..
и стига вече с това"ама той е голям защо живее с родителите" Shockedда не мислите,че той е примрял да живее с тях?!всеки млад човек предпочита да си е отделно,да си е самостоятелен,а не до полата на мама,чистейки банята след всяко влизане.
просто явно такъв е момента,не е лесно за младите хора в българия,но щом има образование и знания,надявам се,че скоро ще се появи и амбицията.а това,че напоследък е толкова отпуснат,неактивен,седи пред компа по цял ден.....ами сигурно си има причина момчето,може да има проблем,да страда по несподелена любов,да е в депресия..
според мене ти като майка направи крачката,поговори с него.не търси вината само в единия..
Виж целия пост
# 6
на мен такова поведение ми говори за дълбока депресия - причини най-разнообразни, но основното е, че не вижда светлина в тунела, няма нищо хубаво в живота си, никаква цел
/работа, любов/

На майката е отредено да обича децата си каквото и да им се случи в живота. Това ни е призванието: да подкрепяме обичайки, изслушвайки, приемайки и доброто, и лошото. Можеш само по този начин да го върнеш към себе си, но изхода не е сигурен, тъй като той следва своя път. Правилата в къщата си не променяй - това няма нищо да промени във вашите отношения. Не се обръщай назад, миналото си е минало, гради бъдещето. Няма смисъл да разбереш къде си сбъркала /ако въобще си сбъркала ти/.
Виж целия пост
# 7
Не му натяквай, питай го за мнението му, изслушвай го - постепенно ще се отвори.
Иначе и аз си мисля, че е по-скоро депресия някаква. Най-вероятно като е бил в чужбина е имал някакви цели и мечти, но като се е прибрал в България го смята за провал. Може би някоя любов ще го разсее Thinking
Виж целия пост
# 8
Да,явно е депресия и аз съм виновна,че натяквах своите изисквания.Но може ли пък да не се съобразяваш с никого?Да смяташ,че всички са ти длъжни.Не ми тежи това,че плащаме всички сметки,че се старая вечер масата да е добре подредена и да е уютно и накрая ...нищо.Отсреща просто ни се отговаря с по една дума.А напоследък-с нито една.Той работи,но работата е такава,че не трябва да е непрекъснато там ,пише и на компютъра.Но как може да се задоволи с 300 лв-човек с неговите възможности трябва да има и амбиции.Надявам се това да отмине наистина.А имаше и приятелка,с която се скара-най-вече това сигурно го отчайва.
Виж целия пост
# 9
Докато живее у вас и му осигурявате всичко наготово, защо да не се задоволява и с 300 лв.? Хората не работят по много само от амбиция, понякога и от зор.
Виж целия пост
# 10
Сигурно ти е много тежко, но според мен е някакъв период и ще отмине. Щом е живял и се справял сам в Германия, значи все пак има чувство за ред и отговорност. В един момент сигурно ще му писне да лентяйства и ще се вземе в ръце. Много сили и търпение ти пожелавам!
Виж целия пост
# 11
Благодаря.И аз така се надявам да стане.Не може до безкрай да бъде така.Та той е доста умен и начетен,затова не мога да се примиря с поведението му.Дано слезе на земята и се вземе в ръце.Мисля,че има голям потенциал и може много да постигне.
Виж целия пост
# 12
Зарежи реда в банята и говори с него. Без обвинения и напътствия. Малко по малко. Може и да се присъединиш към компанията, пееща до 4 ч.

Благодаря.И аз така се надявам да стане.Не може до безкрай да бъде така.Та той е доста умен и начетен,затова не мога да се примиря с поведението му.Дано слезе на земята и се вземе в ръце.Мисля,че има голям потенциал и може много да постигне.

Не се примирявай, а се опитай да го разбереш. И разбери, че е голям човек.
Виж целия пост
# 13
Може и не на място да го разкажа, но потърсете връзката...
Едно детенце не говорело. Родителите му се притеснявали, че има здравословен проблем, но всички изследвания показвали, че такъв няма. Пораснало детето. Един ден майката му дала гореща супа и детето казало - горещо  newsm78
Зарадвала се майката и го попитала  защо досега не е говорело. И то отговорило - защо да говоря, когато всичко досега беше наред, вие си знаете какво искам.
Виж целия пост
# 14
Ох,да знаете-като го мисля и аз като вас-лесно е.Но в действителност не е така.И към компанията е било да се присъединим с мъжа ми-той също свири и пее на китара.Но момчето явно докато е било само в Германия е станало своенравно,свикнало е само и просто в момента не се поддава на нищо.Или ние не умеем.А си мислех,че сме млади и съвременни родители.Но явно и характерът му е по-особен.С по-малкия син нямаме никакви проблеми.Но той е обратният вариант-много общителен и енергичен.С всички е приятел,с всеки ще размени по някой майтап.И без да има способностите на брат си-справя се по-добре в живота.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия