Въшки!!!

  • 9 095
  • 13
Много съм разстроена, да знаете. От петък дъщеря ми се оплаква, че я сърби главата. Помислих си, че е защото е ред да и мия косата вече. Изкъпах я в неделя /да е чиста за училище в понеделник/, но в понеделник детето вече се драпаше до кръв. През ума ми не е минало, че може да има въшки. Но се оказа точно това - цялата беше пламнала. Убих 12 въшки, а колко гниди изтръгнах от космите, просто не  е истина. Четири часа я третирах с лосиони, шампоани и какви ли не гадости, които накупих от аптеката. Но ми направи впечатление, че в първата квартална аптека нямаха нищо за въшки. В следващата ми казаха, че същия ден се изкупили всички препарати. Намерих едва в третата. Това показва, че в квартала има въшки, а кварталните деца ги носят в кварталното училище /където учи и моето дете/. От по-миналия петък дъщеря ми не се е срещала с други деца, освен с тези от класа й в училище. Вечерта на въпросния петък бяхме на ресторант /с детски кът/, съботата и неделята прекарахме вкъщи, после цяла седмица на училище, а следващия петък детето се оплаква от сърбежи. Никое от децата, с които бяхме заедно в онзи ресторант /и също стояха в детския кът/ нямат въшки. Тази събота и неделя също си стояхме вкъщи. Това води до логичния извод, че детето е прихванало от някой съученик през седмицата. Награбих телефона и се обадих на всички майки, на които имам номерата. Ще уведомя и класната.
Но все пак отнякъде са тръгнали тези гадини, при това не от този петък /не може за три дни да се развъдят толкова възрастни въшки и да насерат толкова много гниди/. Просто някой родител е укрил информация! Ето това ме притеснява и ме възмущава.
Виж целия пост
# 1
А останалите членове на семейството третирахте ли профилактично против въшки? Ако не - действайте, за да няма изненади.
Виж целия пост
# 2
Чакам днес да заредят в аптеките наоколо предпазващи лосиони и довечера се почваме! Снощи щателно се прегледахме, нито аз, нито мъжът ми, нито синът ми имаме нещо подозрително. А, повярвай ми, гнидите ясно се отличават /когато вече съм ги видяла веднъж, никога повече не бих могла да ги объркам с нещо друго/.
Виж целия пост
# 3
уж ги гледат в у4илищата... явно не много старателно.. моите преди години имаха в класа след 15 септ. - но ги хванаха на време
Виж целия пост
# 4
baibibi явно са се завърнали тези гадини,аз лично от години не бях чувала за въшки,
но наскоро доста хора взеха да се оплакват.Аз лично не бих крила ,ако имаме въшки и бих предупредила
класа и децата с които са били,но не всички хора са така.
Вземайте мерки цялото семейство и дано сте се разминали  Hug
Виж целия пост
# 5
Шокиращо е, но всичко се оправя. Ние редовно получаваме уведомителни писъмца oт училище (дори на няколко езика) , вкючително и указания за премахването на гадинките. Имам чуството,че някои деца са по-поддатливи да ги прихващат бързо. Сигурно са по-сладки. Търпение. Но не разчитай на проверките в училището.

Виж целия пост
# 6
прихващането на тази гадост/напаст става за секунди.
Не можеш да си сигурна (или който и да е), от кого или от къде е началото на заразата.
Мажете се и дано другите 3-ма от вашето семейство да не прихванат.

П.П: инфо на ухо: въшките са отколешен бизнес. Носят се в кутия от кибрит и само се посочва "жертвата" (предимно за даскали е, но покрай сухото, гори и мокрото, надявам се да знаете  Twisted Evil).
Виж целия пост
# 7
   Хи-хииии! Честито! Mr. Green Шегувам се ,разбира се.
  Мислех си ,че този бизнес е позамрял, но май съм се лъгала.
  Наистина е неприятно.Бързо опоскване! Peace Hug
Виж целия пост
# 8
Ами днес разтръбих из цялото училище, казах на класните на моите деца, на секретарката, на зам. директора. Когато отидох сега вечерта да взема децата, ме уведомиха чинно, че лекарката е минала през всички главички. Открити са и други деца с въшки. Но най-много ме доядя, че преди месец-два е имало отново такъв случай с дете от класа на дъщеря ми, което било прихванало от брат си /ученик в четвърти клас в нашето училище/. Обаче никой нищо не спомена на нас, родителите. От петък се е замъчило детето и аз поставих какви ли не диагнози - от алергия към балсама за коса, до псориазис и себорея. Ако знаех, че е имало въшки наскоро, нямаше да се лутам като слепок и да си тормозя детето. Драпаше се като шимпанзе, главата му цялата е в рани.
Щеше да ми просветне на мига от какво са сърбежите, ако знаех, че отново тези гадове са на сцената.
Ей за това ме е яд.
Виж целия пост
# 9
 Ужасно е, май в момента има бум на тази напаст.В нашето училище също има доста въшльовци, включително и в класа на дъщеря ми.Сестрата от известно време насам минава всяка сутрин да ги препосква.Замислям се дали да не спра да й мия главата докато отшуми Mr. Green, нали въшките нападат само чисти коси.
Виж целия пост
# 10
ЧЕСТИТО!
И нас не ни подминаха тези гадини.
Началото на годината моят син ги доведе. Оплака се че го сърби главата, помислих, че може да е пърхут от новият шампоан. Погледнах - няма пърхут.... обаче намерих празна гнида. И в този момент.... една гадинка пролази по перчема му  Sick Изпищях от ужас. На другият ден (събота за късмет) купих шампоан и стоя с него 20мин (пише че трябва 15мин. но аз за всеки случай по-дълго го оставих). После с гъст гребен сресвах 1 час! Паднаха 3 огромни и безброй малки гадинки. Четох в нета че се излюпват за 6-8 дни. Явно ги хванах точно след излюпването и ги изтребих до крак.  На другият ден купих и лосион - стоя с него 1 час - така пише. Така бях 100% сигурна, че убих и въшки и гниди. Изпрах всички чаршафи, завифки, шалтета, въпреки че знам, че въшките бързо умират без топлината на тялото. Но и аз бях изпаднала в ужас!!!
Сресвах и брат му за всеки случай - нямаше гадини, аз се мазах с шампоан и лосион - нищо. Обадих се на класната да проверят класа - нищо. Оказа се, че ги е хванал от занималнята - сборна група от различни училища. А, и косата му подстригах 1 номер, казах му че е като войник и той беше доволен. Ако беше момиче, какво щях да кажа, незнам  Rolling Eyes
Процедурите с мазане продължих и след седмица, сега проверявам често, забележа ли че се почесва.
Виж целия пост
# 11
  Ужасно,и в нашето у-ще имало няколко деца с въшки.Сега ги проверяват всяка сутрин.
Виж целия пост
# 12
От много отдавана не бях чувала за въшки. защо не опиташ старото народно лекарство/мас, газ ,оцет/, от него поне на дъщеря ти ще и се разхубави косичката.Тя и сега е хубава.
Виж целия пост
# 13
От собствен опит ви казвам-с тези препарати мажете и себе си и мъжа си,защото днешните въшки...ехе... Sick Близо месец се борих с тия гадини,дъщеря ми има дълга коса,ослепях от взиране,а то-и аз бях ги прихванала.
Освен това старото бабешко лекарство газ и мас е най-ефикасно. Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия