След майчинството- да се върнем на старата работа или да се пробваме с нова?

  • 3 003
  • 74
Привет мами,

Този въпрос ме вълнува откакто излязох по майчинство:

1. Не е ли това една прекрасна възможност елегантно да направим преход към нова работа?         
Вече на старата са се уредили, имаме си заместник, всичко ще стане плавно и безболенено.
Но как ще ни се отрази предизвикателството на новото, хем тепърва да се доказваш, хем да бързаш да си тръгваш на време, че бавачката чака...

Или

2. Старата работа носи спокойствието на познатото!
Знаят те, спокойно ще се адаптираш в обстановката и ще навлизаш плавно. Имаш изградено име и малките прегрешения като закъсненията сутрин или отсъствията от време на време няма да са трън в очите на околните.

А и колко си конкурентен след като в тази едногодишна пауза си упражнявал основно сменяне на памперси, хранене с лъжичка и различни пози на приспиване, съответно при колики, никнене за зъби и проста глезотия?

Има ли я още онази успяла работеща жена и би ли могла тя да се справи с предизвикателството на нова работа с още една "дина под мишница".

Ще я насърчават ли или ще я подценяват?

Моля дами, имате думата!
Виж целия пост
# 1
Както и да го погледнем си е известна доза стрес за майката. Промяна на задълженията, раздяла с детето, притеснения как, какво, защо  Mr. Green става с него, бързане, нов ритъм ...
Освен това период на адаптация ще има и в двата случая, а и след раждането и гледането на детето жената се променя безвъзвратно. Променят се до някъде и приоритетите й.
В заключение ще кажа, че ако имаш опция за нова и според теб добра и перспективна работа може наистина безболезнено да се разделиш със старата. Но, ако тепърва ще търсиш и ще се луташ, по-добре не си навличай допълнителен стрес. Освен това на новата работа може да си на изпитателен срок / най-вероятно / и в крайна сметка да не те одобрят и да се окажеш без работа  Confused
Виж целия пост
# 2
Аз се върнах на старата работа с идеята да я сменя възможно най-скоро.Не работех точно по специалността си , а исках това да се промени.Изкарах 3 месеца на старото място , за което време си намерих нова работа, каквато исках.Не се имам за успяла, тези определения ме притесняват Simple Smile но определено смятам, че това беше момента за смяна.На новото място ми беше доста трудно в началото, в пъти сравнение с предишната работа, но си заслужаваше.Така , че по-важният въпрос според мен е дали работата към която си решила да се върнеш те удовлетворява - като позиция, заплащане, колеги и т.н или не.
Виж целия пост
# 3
Ако си доволна от старата работа,защо ти е да търсиш нова?Само за предизвикателството ли?
Ако пък не си доволна,аз лично бих се върнала първо на работа и междувремнно да си търся друга.
Виж целия пост
# 4
Аз лично ще избера старата работа.Доволна съм от условията и заплащането.Ако не бе така,бих я сменила,разбира се...Но само за едното предизвикателство няма да рискувам...
Виж целия пост
# 5
Ако пък не си доволна,аз лично бих се върнала първо на работа и междувремнно да си търся друга.

За това става въпрос. Ако не си доволна- кога е моментът?
Виж целия пост
# 6
изобщо не мисля да се връщам в старата фирма.Нито финансово,нито по работно време могат да ме задържат.Шефка пияница...2 почивни дни в месеца........
Виж целия пост
# 7
Off- topic
Я, видях един фен на Peppa Pig!  Grinning
EliG, може ли да си пишем на лични и да обменяме инфо
Виж целия пост
# 8
За мен отговора е лесен,старата работа нито ми осигурява пари,нито е нещо , което работя с кеф... Така че търся направо нова, но ако отговаряше поне на едното условие щях да се върна на старата.
Виж целия пост
# 9
За мен нямаше опция да се върна в старата фирма, просто там не връщат родилите отново на работа.
марти като стана н 2 започнах да търся. исках да е нещо свързано със специалността му без особено значение заплата. намерих, кандидатствах,одобриха ме и почнах.
майка ми пое грижите по марти. не съм се пртеснявала за него изобщо. първия месец беше добре. работата ми беше интересна,бързо навлязох - напълно нова сфера беше за мен(досега съм работила секретарка, а съм учила химия). предизвикателството беше голямо. след този месец често почнах да тъжа и да поплаквам. беше и все още ми е изключителни тъжно,че не мога да съм с детето си и че изтървавам ценни мигове,които никога няма да се върнат. но си давам сметка,че го правя в името на бъдещето си, защото никога не знаем каква изненада ше ни поднесе съдбата
Виж целия пост
# 10
Ако пък не си доволна,аз лично бих се върнала първо на работа и междувремнно да си търся друга.

За това става въпрос. Ако не си доволна- кога е моментът?
Това според мен зависи от финансовото ви положение.Ако нямате затруднения,може направо да напуснеш старат и да търсиш нова,обаче ако не е така според мен се върни първо на старата и тогава си търси нова.
Виж целия пост
# 11
Определено ще си търся нова.Ежедневието със стара беше смазващо и никакво лично време.Като си представя какво ме чака,поне нека да е срещу подобаващо заплащане ooooh!
Виж целия пост
# 12
Имам още 1месец до края на майчинството, отдавна се оглеждам за нова работа. Но засега нищо не е появило за мен. Ще се върна на старата и ще продължавам да търся.
Инженер-химик съм и в момента не съм търсена особено, няма не подходяща обява за работа , а никаква обява
Виж целия пост
# 13
Зависи от работата.Ако си доволна от условията - раб. време,колектив ,заплащане , отношение,удовлетвореност....няма смисъл да експериментираш.
Ако не си доволна или пък имаш по- изгодно предложение - разбира се ,че трябва да смениш работата.
Каквото и да решиш- успех!
Виж целия пост
# 14
Аз си смених работата, след като се върнах от майчинство, поради различни и много причини.
Наистина се промених след като родих, преди търех предизвикателство, работех нон стоп, уикендите също, по нощите също. Тичахме по командировки, рядко си спях в къщи. След като родих улегнах, исках спокойствие, работа която хем да ми харесва, хем да ме ценят, хем да не съм като вързана. И намерих.
Мога да работя от вкъщи когато се налага, мога да си тръгна по-рано, не е проблем болничният или отпуската.
Сега идея си нямам какво ще ми скимне, след раждането. Може пак да хукна да си я сменям. Може да се върна, ще видим.
Трябва да ме мотивират, за да се върна по-ранно, и ако ми хареса мотивацият, ще остана Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия