Възможно ли е на консултация в 17 с-ца само да ви мерят кръвното

  • 1 582
  • 28
Днес бях на консултация и док само ми каза да пия матерна и изчезна.Остави ме на сестрата да ми мери кръвното,килограмите и каде е вече матката.Нито ме гледа на видеозон,нито слуша тоновете на бебето.Следа седмица влизам в 5 мес.Изследванията ми бяха правени в 12 седмица и въз основа на тези изследвания,от преди месец,ми изписа и полижинакс за някакво възпаление.Преди 2 седмици колабирах в магазина с кръвно 80/40.Отивам при него и го питам как са ми изследванията,а тои ми отговаря,че още не ги е видял.Добре че поне бебо мърда и знам,че е живо.Моя док се води и управител на дкц-то,но мисля,че малко си претупва работата.Кажете как е при вас и имали смисъл да се притеснявам или всички докита са си такива Hug
Виж целия пост
# 1
Тоновете на бебето се мерят след 24 г.с. според едни лекари, а според други чак след 30 г.с.
А иначе в V лунарен месец ти се полага единия безплатен ефограф през бременността + ПКК и урина.
Ето това е Програма "Майчино здравеопазване", това ти се полага по ЗК за цялата ти бременност:
http://www.nhif.bg/downloads/spec_ag.doc
Виж целия пост
# 2
Мерси.Адреса нещо не мога да го отворя,но ме успокой за тоновете.Поне да знам,че доки не ме пренебрегва  bouquet
Виж целия пост
# 3
Ликът води към уърдовски файл.
Ето тук е преразказана самата програма.
http://www.biberonbg.com/info/iziskvania_kam_lichnia_lekar.htm
Виж целия пост
# 4
На всяка консултация, освен кръвно и килограми, задължително и на видеозон ме е гледал моя лекар.
Виж целия пост
# 5
мен доки обратно.Само видеозон без мерилки и теглилки.Имам си апарат за кръвното,в съседите си меря кг.Цитонамазка не ми е правена...
Виж целия пост
# 6
В Холандия си е баш така...и два видеозона - 12г.с. и 20-та някъде. Пак добре отпуснаха и в 20-тата, че преди 2 години в голяма част от страната и такова чудо нямаше.  Crazy Ако не ти се наложи и лекар няма да срешнеш през бремеността си - освен, ако не си над 35 де.

задължително и на видеозон ме е гледал моя лекар.
Е то не е задължително, но няма лошо. yes
Виж целия пост
# 7
Смени лекаря. На този изобщо не му пука за теб.
Виж целия пост
# 8
По Касата ти се полагат 2 ехографа, според мен не са достатъчни - плащай си останалите и ще те гледат.
Виж целия пост
# 9
По Касата ти се полагат 2 ехографа, според мен не са достатъчни - плащай си останалите и ще те гледат.
Не са ли 3 ехографа?
Виж целия пост
# 10
По Касата ти се полагат 2 ехографа, според мен не са достатъчни - плащай си останалите и ще те гледат.
Не са ли 3 ехографа?
Ако си под 35 г. имаш право на 2 ехографии за цялата бременност, ако си над 35 г. имаш право на 4.
Виж целия пост
# 11
Моята докторка още от началото на всяка консултация ме гледа на видеозон и кръвно мери,килограмите не ми мери, но съм на частно.
Виж целия пост
# 12
И моята лекарка ме гледа всеки път на видеозон, въпреки че по ЗК и тук се полагат само 3 за цялата бременност. Голям късмет извадих с нея - има и по-ново оборудване.
С кръвното имах същия проблем в 5 и 6 месец и точно в магазини ми е причернявало и съм сядала на земята докато отмине. Препоръката беше да ям повече сутрин и преди да изляза на разходка, освен това ми изписа едни хомеопатични капки за повишаване на кръвното, които не ми влияеха и ги спрях. Стоях си повече вкъщи и почивах. В 7 месец проблемът се реши от самосебе си и кръвното се нормализира до 100/60 и до сега е така. Надявам се и при теб да се нормализира.
За меренето на кг - когато забременях беше лято и бях по-леко облечена, сега ме мери сестрата всеки път, но с ботушите, дънките и пуловера и разликата е с 2 повече, ама.... явно не е чак толкова важно.
Тоновете записвахме за първи път в 29 г.с.,по принцип се почва след 30 г.с.
Виж целия пост
# 13
Ако ходиш на ЖК по ЗК, си е напълно нормално дори и кръвното да не ти мерят, ако не си поискаш изрично. Днес аз отидох на поредната ми такава, вече съм си изчерпала лимита за ехографите и си поисках само направление за изследвания, които са на ред да си правя. И този път държах да ми мерят кръвното, не че имах оплаквания, ама поне малко работа да свърши акушерката.

Иначе си ходя на частни прегледи при друг лекар, където вече са съвсем други нещата. Ако имаш възможност, направи и ти така. Ако разчитаме само на държавното, сме жив зян..
Виж целия пост
# 14
Според мен е възможно, но не е редно. Настоявай за по-подробни прегледи, ако трябва си плати както те съветват и други.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия