въпросче относно грижата за зърната

  • 677
  • 10
Понеже пиша една статия за кърменето и имам блееееед спомен, че някъде бях чела/чувала, че е хубаво след кърмене зърната да се намажат с кърма и да се оставят да изсънат на въздух, без да се отмива... - някой може ли да ми кажа дали съм запомнила правилно или съм си измислила?

Благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 1
Това ако са разранени в началото, аз съм го чела също.
Виж целия пост
# 2
Това ако са разранени в началото, аз съм го чела също.

Да, аз за началото имам предвид.
Виж целия пост
# 3
Да,точно така пише в книжката на Памперс-при болки в зърната да се намажат с кърма и да се оставят на въздух и слънце да съхнат.
Виж целия пост
# 4
Точно, в началото при разранени зърна се намазват с кърма и се оставят така да изсъхнат. Това се прави заради антибактериалните свойства на кърмата.
Виж целия пост
# 5
Благодаря, благодаря  Hug
Виж целия пост
# 6
И от личен опит потвърждавам, това помага. Дали поради състава на кърмата или поради това, че гърдите се оставят на въздух, което за всяко разранено място е добро, но този метод ми действаше облекчаващо когато зърната ми бяха разранени. В случай, че човек не може да се шматка дълго време по голи гърди, бях чела за вариант да се сложи нещо, което да отдели зърното от дрехата. Ставаше дума за пластмасови цедки обикновени, но с махната дръжка. Слагат се между гърдата и сутиена.  Е, придобиваш вид на лошо копие на Мадона от ранните и години, но помага  Mr. Green Предполагам, че и с колектори за кърма става, ама аз нямах.
Виж целия пост
# 7
Стандартна препоръка е и знаеш защо ще е ефективно - заради съдържанието на епидермален растежен фактор, който ускорява заздравяването и заради антибактериалните фактори, които пречат да стане инфекция (не че винаги могат да я предотвратят, но обикновено върши работа).
Виж целия пост
# 8
Стандартна препоръка е и знаеш защо ще е ефективно - заради съдържанието на епидермален растежен фактор, който ускорява заздравяването и заради антибактериалните фактори, които пречат да стане инфекция (не че винаги могат да я предотвратят, но обикновено върши работа).

Да, и аз така си мислех, заради IgA-тата, ама все пак да питам  Grinning
Че едно е да знаеш нещо за лична употреба, друго е да даваш акъли в публичното пространство Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Коте Simple Smile, има и едно изследване, което дава леко по-дбри резултати при разранени зърна и третиране с кърма, в сравнение с ланолин (не знам обаче колко статистически е добре построено).
Виж целия пост
# 10
Коте Simple Smile, има и едно изследване, което дава леко по-дбри резултати при разранени зърна и третиране с кърма, в сравнение с ланолин (не знам обаче колко статистически е добре построено).

Е, чак в такива подробности няма да навлизаме Simple Smile But thanx Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия