Колко трябва да изяжда?

  • 612
  • 12
Моля ви кажете по колко да му давам на 2 мес и 10 дни е бебчо -  120 гр.с 4 л. ги изяжда на един дъх, а 150 с 5 л.  са му много. Как правите например 130 гр. като трябва де се използват мерителните лъжички. Страхувам се, е много бързо расте и на ръст и на тегло.....
Виж целия пост
# 1
а ми даваш 120мл и ако плаче за още даваш  малко водичка за изплакване на устата и после бибката.
Виж целия пост
# 2
Айййй-мойта мома е на 4 месеца и яде по толкова-едвам я кандърдисвам за 150+5 лъжички. Ама според мен си му давай на детенцето-как да го държиш гладно.
Виж целия пост
# 3
Не мога да кажа, че остава гладен, защото не плаче за още. Но нали трябва да разпреждаме храненията през по-голям интервал от време. Роди се 2600 гр. , 49 см. Но 1 мес.  беше 4180 гр. 54 см, а на 2 мес. 4900 гр. 55 см. Страхувам се ,че много бързо расте и пълнее. Вие какво мислите, лекарката каза, че е добре....
Виж целия пост
# 4
Струва ми се, че бебето ти наддава нормално, пък и то има малко да наваксва.
Не е необходимо да разреждаш храненията, ако смяташ, че бебо още не е готов.
Ако искаш да дадеш 130, направи си 150 и му дай колкото смяташ, че трябва, или отлей в друго шише (но внимавай с пяната!)
Опитай се да правиш паузи по време на храненето, да не поглъща толкова бързо млякото.
Виж целия пост
# 5
бре какви гладни деца има , ние сме на 4 м и аз едвам едвам я карам да изяде 100-120 гр млекце ако пък ни се случи 150 аз съм толкова щастлива  Laughing
Виж целия пост
# 6
Ние сме на 6 и ядем по 150мл. вода + 5 л. мляко. За вашата възраст това ми се вижда мношко, ние на вашата възраст пиехме по 90мл. някъде
Виж целия пост
# 7
За 130 мл. вода слагаш 4 1/3 м.л. мляко. Дозата е на око, не се хаби в точни измервания, тя цялата лъжичка на млякото е 4.3 гр, та отклонението ще е по-малко от грам. (на Фризолак сме). Винаги съм увеличавала количеството с 10 мл. вода, та често имам мерки от по 1/3, 2/3.
Виж целия пост
# 8
Не мога да кажа, че остава гладен, защото не плаче за още. Но нали трябва да разпреждаме храненията през по-голям интервал от време. Роди се 2600 гр. , 49 см. Но 1 мес. беше 4180 гр. 54 см, а на 2 мес. 4900 гр. 55 см. Страхувам се ,че много бързо расте и пълнее. Вие какво мислите, лекарката каза, че е добре....

Какво имаш предвид под разреждане на храненията - сега колко хранения в денонощието имате? Ние сме горе-долу на вашето положение. Роди се 3 кг, 49 см. Като направи 1м. беше 4300кг. Сега сме на 45 дни и тежи 5 кг. и е 54 см.  Лекарката не каза, че е много. Храни се 6 пъти в денонощието / и то от два дена, иначе беше 7 пъти/ и изяжда по 130 гр. Явно при момченцата е така / госпожиците са по-фини/.
Виж целия пост
# 9
Храни се 6 пъти, през нощта вече не яде, но заспива не по-рано от 23 ч и се буди към 5-6 ч. Интервала е около 4 часа
Виж целия пост
# 10
Храни се 6 пъти, през нощта вече не яде, но заспива не по-рано от 23 ч и се буди към 5-6 ч. Интервала е около 4 часа
Точно така сме и ние!
Виж целия пост
# 11
и ние сме на два месеца и единадесет дни ядем по 130гр и шест пъти на ден само че аз му давам с 4лъжички педито ме посъветва така ние сме на фризовом а за разтежа не се притеснявай той се роди 4кг и 51см първия месец стигнахме 4750 и 53см втория 5800 и 55см  Flutter в момента се опитваме да спрем яденето в 11 - 12 но сутрин в 5 сме будни а все още ядем и нощем само вчера не се събуди а днес чакам да видя  Praynig
Виж целия пост
# 12
На килограм телесно тегло се падат 150гр. мляко
Вие сте 5кг х 150 = 750 гр . Мисля,4е се храните
нормално 6 пъти по 120гр. Вси4ко е относително
много зависи от самото дете. Ако след време след като
се наяде пла4е постепено увели4авай коли4еството
на млякото, но засега не му давай пове4е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия