Притеснена съм!

  • 2 589
  • 19
Момичета,днес моя приятелка роди момче.Преди малко говорих с майка и,жената е много притеснена...Лекарите са оставили детето в детско отделение,каза ли са и,че е имало проблем,глътнало е околоплодни води,пъпната връв се е увила около вратлето му, и това което я е притеснило най-много е че детето се е изходило в корема и преди да се роди...щяли да го обдишват с кислород цяла нощ.не са я преместили във ВИП стаята, а е на етажа където е родила,не знам вече и аз се притесних много.Моля ви,някой ако знае нещо да пише,не знам какво да кажа на майка и.Раждането е било в СВ.София.
Виж целия пост
# 1
Дано да се оправи детенцето Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 2
Като раждах дъщеря ми ситуацията беше абсолютно същата.
Държаха ме цяла нощ на магарето където родих (май дори ме забравиха, че съм там), а детето спешно го интубираха и го  отнесоха веднага в детското отделение и даже не ми го дадоха, да го пипна  Sad
Държаха я в кувьоз 3 дена и дори не ме пускаха вътре да я видя.
Едва на третия ден ми я донесоха и беше със синини по челото, където са й слагали системите.
Дано всичко да е наред и с това бебче  Praynig
Виж целия пост
# 3
Не мога да помогна с информация, само ще се моля за бебчето!
Стискам палци!!!
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за отговорите,единственото което ме стряска е изхождането в корема и,просто не знам какво значи и какъв признак е.Не съм чувала подобно нещо до сега.Дано днес е по-добре Praynig
Виж целия пост
# 5
Буболинче, някои бебета докато излязат се изакват и тогава водите позеленяват. Не е хубаво поглъщането на такава течност от бебето, но на повечето деца нищо им няма. Успокой жената, сигурна съм, че всичко ще е наред!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите,единственото което ме стряска е изхождането в корема и,просто не знам какво значи и какъв признак е.Не съм чувала подобно нещо до сега.Дано днес е по-добре Praynig
Дръж ни в течение, моля! всичко ще е наред, сигурна съм!!!
 Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 7
Буболинче, някои бебета докато излязат се изакват и тогава водите позеленяват. Не е хубаво поглъщането на такава течност от бебето, но на повечето деца нищо им няма. Успокой жената, сигурна съм, че всичко ще е наред! Heart Eyes
Да,точно така водите са били зелени а роди 4 дни преди термина.
Благодаря още веднъж Hug,ще ви държа в течение.
Виж целия пост
# 8
Синът ми се роди в зелени води, обяснението на лекарите беше, че се е изходил поради страдание докато се роди. Биеха му профилактично антибиотик Sad докато излязат кръвните му изследвания, които бяха в норма.
Виж целия пост
# 9
  "Зеленото оцветяване на околоплодната течност говори за прекаран недостиг на кислород от страна на плода. Това се случва при преносен плод и нарушена функция на плацентата"
                                                              Д-р Яна Стефанова
                                                              акушер-гинеколог
                                                              сп."9 месеца" юли 2005 №99
  Моето бебче също се роди с увита пъпна връв 1 път и оцветени води, но изглежда не е било толкова зле, защото аз пих антибиотик / профилактично/, а на Калина и нямаше нищо, но докато бях на родилната маса и пуснаха малко кислород. Аз родих 12 дни преди термин, но при мен плацентата изглежда остаряваше по-бързо и затова така се е получило.
  Предполагам че това че бебчето се е изакало може да означава, че  е било покрито с мекониум, а това е станало може би защото бебенцето е започнало самостоятелно съществуване, ако мога така да кажа, защото плацентата вече е била стара и не е можела да си изпълнява функциите да храни и да доставя кислород на плода и защото пъпната връв е била увита и е пречила на кръвта да циркулира в нея.
  Дано това не е продължило дълго, за да се възстанови детенцето по-бързо, а мама с малко грижи и живо и здраво детенце в скута и също ще се оправи бързо!
  Пожелавам им го от сърце на мама и на бебчо и им стискам палци!
  Бог  да е с тях!
Виж целия пост
# 10
Моето бебе се роди с акото на дупето, но лекарката и акушерката само се засмяха и казаха, че бебка иска да ни докаже, че всичко и е наред /нали първите дни там в болницата се внимава дали бебето ще се изходи/.
Не са и правили никакви процедури и всичко си беше наред.
Ако е имало някаква опасност, явно не са ми казали. Но факт е, че бебка излезе сравнително трудно, след около половин час напъни и след като лекарката и акушерката ми скачаха върху корема Sick
Виж целия пост
# 11
Ще се моля бебчето да се оправи!Успокоявай близките и дано всичко да е наред!Дръж ни в течение
Виж целия пост
# 12
Една позната беше в същото положение но всичко си беше наред. Дано и при тях да е така.
Виж целия пост
# 13
Буболина, влез в форума за деца с увреждания - там има консултация с неонатолог - който отговаря за новородените
Доктор Йонов провежда консултацията онлайн и ще ти даде по точна информация от нас
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29421.0  това е линка към темата
Виж целия пост
# 14
Милички,благодаря ви за отзивчивостта! HugНямам още никаква информация какво става,чакам и аз.Веднага ще пиша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия